Walka o talenty – technologia powinna sprzyjać

Walka o talenty – technologia powinna sprzyjać

Na tle zmiany na rzecz hybrydowego modelu pracy we wszystkich sektorach toczy się walka o utalentowanych pracowników. W rezultacie, przyszli wykwalifikowani pracownicy, ponownie określają swoje priorytety. Wcześniej, pracodawcy mogli skusić kandydatów obietnicą ładnie zaprojektowanej przestrzeni biurowej lub darmowych lunchów, teraz jednak nie jest to takie proste. Osią debaty na temat zatrzymania w firmie pracowników, stała się technologia – nie chodzi tylko o zapewnienie sprzętu, który ułatwi pracę, ale także zwiększy jej elastyczność i płynność oraz umożliwi bezproblemową współpracę.

Walka o talenty

Technologia powinna sprzyjać efektywności, kreatywności i współdziałaniu. W najlepszym wypadku jej zadaniem jest wspomaganie zespołów w generowaniu, wychwytywaniu i realizacji wyjątkowych pomysłów, dzięki którym firma złapie wiatr w żagle. W nowym świecie pracy hybrydowej, technologia powinna ułatwiać pracownikom pracę w podróży, osiągnięcie zdrowej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz elastyczną współpracę. W przeciwnym razie, może ucierpieć ich wydajność i doświadczenie. Osoby na stanowiskach ITDM (Information Technology Decision Maker), które to rozumieją, powinny w większym stopniu koncentrować się na inicjatywach związanych z doświadczeniem pracowników, które usprawniają przeznaczoną dla nich technologię.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Xiaomi Redmi Pad – tablet do codziennego użytku

Stan na dziś

Ponieważ praca hybrydowa zagościła w życiu większości ludzi na co dzień, wiele firm zwiększyło swój nacisk na optymalizację podejścia polegającego na pracy z dowolnego miejsca. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, aby to osiągnąć, jest wyposażenie pracowników zdalnych w lepsze urządzenia, a następnie w doskonalsze oprogramowanie. Co ważne, technologia nie powinna być postrzegana jako doraźna pomoc. Większość firm przewiduje, że w pewnym momencie większość ich pracowników będzie wykonywać swoją pracę w sposób hybrydowy. Sami pracownicy również muszą być zadowoleni z technologii jako sposobu na poprawę własnych doświadczeń i satysfakcji w miejscu pracy.

Test Dynabook Portege X30L-K – doskonały towarzysz w podróży

Najlepszym sposobem by to osiągnąć są urządzenia, które są lub mogą, być dostosowane do różnych wymagań i zadań. Nie ma uniwersalnej technologii odpowiedniej dla wszystkich pracowników, znaczenie mają jednak takie rzeczy jak różnorodność interfejsów, opcje rozbudowy i doskonała łączność. Do przykładów można zaliczyć dysk umożliwiający łatwą wymianę danych nawet w podróży czy adaptery rozszerzające łączność w salach konferencyjnych. W przypadku pracowników pracujących w domu, podstawki pod notebooki mogą poprawić ergonomię, a bezprzewodowe myszy i klawiatury – zwiększyć komfort pracy.

 Jedną z potencjalnych wad pracy w domu może być spowodowany nią ogólny “bałagan”. Dlatego tak wielu pracowników sięga po stacje dokujące do kompaktowych urządzeń, które pozwalają rozszerzyć zakres połączeń bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni. – mówi Michał Szynal, manager ds. sprzedaży w Polsce i krajach bałtyckich w Dynabooku i dodaje:

Przydadzą się również specjalnie zaprojektowane plecaki, których usztywnienie chroni sprzęt podczas transportu, a także specjalne blokady, które zabezpieczają przed kradzieżą urządzeń i danych. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie akcesoria, które ułatwią przejście do hybrydowego modelu pracy – nie tylko w celu zwiększenia zadowolenia pracowników, ale także zapewnienia najwyższej wydajności i elastyczności za pomocą stosunkowo prostych środków.

 

Utrzymanie konkurencyjności

 

Tego rodzaju działania nie tylko poprawiają ogólne wrażenie pracowników, ale mogą również pomóc firmom w utrzymaniu konkurencyjności. Zwiększona za pomocą odpowiednich narzędzi wydajność i produktywność pozwala pracownikom szybko i skutecznie realizować swoje zadania, a także usprawnić komunikację wewnętrzną i organizację, przy jednoczesnym zarządzaniu wieloma zadaniami jednocześnie.

Bardziej zrównoważona ścieżka

 Zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko modne słowo; dla wielu firm jest to filozofia, która może przyciągnąć lub zatrzymać utalentowanych pracowników. Liderzy IT wiedzą, że muszą brać pod uwagę wpływ liczby i typów urządzeń, aby utrzymać i rozwijać swój biznes. Komputery, laptopy, tablety, telefony i drukarki – wszystkie te urządzenia niezmiennie pozostawiają ślad ekologiczny, a po globalnym wzroście zainteresowania i zapotrzebowania na urządzenia przenośne w czasie pandemii, nietrudno pomyśleć, że praca zdalna szkodzi naszej planecie.

Jednak w obliczu możliwości odejścia od modelu liniowego na rzecz przejścia na gospodarkę cyrkularną w elektronice, kluczowe jest, aby przedsiębiorstwa zaczęły myśleć o zwiększeniu ekologiczności produktów w całym cyklu ich życia. Z punktu widzenia zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym w branży IT, redukcja e-odpadów oraz wykorzystanie takich schematów jak ponowne wykorzystanie, recykling i odzyskiwanie aktywów, nigdy nie były ważniejsze.

Test PocketBook Era – nowy etap komfortu e-czytania

Większość dostawców technologii skupia się wyłącznie na ekologicznych cechach swoich produktów. Tymczasem inteligentne firmy wiedzą, że ciężar odpowiedzialności za poprawność utylizacji danego produktu często spoczywa na decydentach z ostatnich ogniw łańcucha zakupów. Przejście na bardziej cyrkularny model działania, jeśli chodzi o urządzenia techniczne oraz poprawa zachowań w zakresie odpadów elektronicznych, ruszyły już pełną parą. Oznacza to, że ITDM zyskali doskonałą sposobność, aby stać się nieodłączną częścią cyklu zrównoważonego rozwoju, który podąża za technologią od jej początku do końca, i wybrać dostawców, którzy zapewniają korzystne opcje cyklu życia.

 Nadanie priorytetu technologii skierowanej do pracowników często może przypominać toczenie podjazdowej walki z kosztami i niechęcią do zmian. W nowej erze pracy hybrydowej nadszedł jednak kluczowy moment, aby pomyśleć o ich potrzebach, by lepiej służyli potrzebom firmy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl