Dell Latitude 7230 Rugged Extreme – tablet bez kompromisów

Dell Latitude 7230 Rugged Extreme – tablet bez kompromisów

Dell Technologies przedstawia nowy tablet przemysłowy Latitude 7230 Rugged Extreme skierowany do osób pracujących w nawet najbardziej wymagających okolicznościach. Z linii Rugged korzystają fachowcy z całego świata, pracujący w fabrykach czy karetkach pogotowia, począwszy od pustynnych obszarów aż po Arktykę. Nowy model zaprojektowano z myślą o wydajności i produktywności w terenie. Zapewnia on niezawodność, nawet w ekstremalnych warunkach.

Dell Latitude 7230 Rugged Extreme
Dell Latitude 7230 Rugged Extreme

Wydajność na najwyższym poziomie w każdym otoczeniu

Praca w terenie lub na hali produkcyjnej nie powinna cechować się gorszą wydajnością lub łącznością. Dlatego najlżejszy i najpotężniejszy 12-calowy tablet na rynku, 7230 Rugged Extreme, wyposażony jest w procesory Intel Core 12-tej generacji (do wersji i7) oraz zintegrowany układ graficzny Iris X, co zapewnia wydajność, nawet w trasie. Nowe funkcje Wi-Fi 6E i obsługa dwóch pasm poprawiają szybkość działania tabletu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Test Huawei Mate Xs 2 – nowe możliwości składanej konstrukcji

Światowej klasy usprawnienia w odpowiedzi na potrzeby wymagających użytkowników w terenie

Ci, na których polegamy, potrzebują sprzętu, na którym sami mogą polegać. Dlatego model 7230 Rugged Extreme to nie tylko lepsza wydajność. Charakteryzuje się on również poprawionym czasem pracy baterii, zwiększonym rozmiarem wyświetlacza i trwałością, z której słyną tablety z linii Rugged.

  •  Niezależnie od środowiska pracy tablet zapewnia do 20 godziniv pracy na baterii, a dwa akumulatory typu hot-swap zapewniają ciągłą pracę urządzenia. Ma to kluczowe znaczenie podczas pracy w systemie zmianowym w takich sektorach jak produkcja, wojsko czy służby ratunkowe.
  •  Wyświetlacz o doskonałych wymiarach 16:10 zapewnia 13% więcej aktywnego obszaru roboczego ekranu niż poprzednie generacje, dając 7230 Rugged Extreme największyv obszar ekranu w segmencie 12-calowych tabletów przemysłowych. W nowym modelu krytyczne dane można oglądać w bezpośrednim świetle słonecznym, z jasnością do 1200 nitów. Ponadto tablet można obsługiwać za pomocą dotyku, rysika lub rękawic, co pozwala na optymalną interakcję z ekranem.
  •  Urządzenia Dell Rugged są synonimem wytrzymałości. Tablet 7230 Rugged Extreme pozytywnie przeszedł testy upadków z wysokości do ok. 1,2 metra i w temperaturze od -29 do 63 stopni Celsjusza. IP-65 zapewnia ochronę przed pyłem, brudem i wodą, a dzięki opcjonalnej certyfikacji dla niebezpiecznych lokalizacji sprawdzi się nawet w sytuacji zagrożenia.

 Bezpieczeństwo

Podczas pracy w trudnych warunkach użytkownicy muszą być przygotowani na niespodziewane zdarzenia, wiedząc jednocześnie, że ich urządzenia są maksymalnie bezpieczne. Tablet 7230 Rugged Extreme został fabrycznie wyposażony w TPM 2.0 ControlVault™ od Dell Technologies, czyli sprzętowe narzędzie do zaawansowanego uwierzytelniania, które pomaga użytkownikom zabezpieczyć i kontrolować dane dzięki zintegrowanemu szyfrowaniu. Dostępne są również dodatkowe opcje zabezpieczeń, które pomagają chronić bardzo wrażliwe lub poufne informacje, w tym zbliżeniowe i bezstykowe czytniki inteligentnych kart, kamera na podczerwień do rozpoznawania twarzy na bazie Microsoft Windows Hello oraz dotykowe czytniki linii papilarnych.

Test Rakuten Kobo Clara 2E – czytnik ebooków z recyklingu

W nieprzewidywalnych warunkach kluczowe znaczenie ma również wszechstronność. Z tego powodu porty tabletu zaprojektowano tak, aby można było je skonfigurować do jednoczesnego połączenia z Wi-Fi, GPS i WWAN – wszystko przy zachowaniu wydajności 5G pozwalającej na szybsze i wydajne przesyłanie strumieniowe wideo i udostępnianie plików. 7230 Rugged Extreme można również dostosować do potrzeb konkretnych branż, a także rozwiązań typowych dla OEM – można np. dodać do wyposażenia skaner kodów kreskowych, HDMI lub Fischer USB. Wydajny, wymienny dysk NVMe SSD (do 2TB) można wyjmować i wymieniać bez użycia narzędzi, co zapewnia jeszcze większą elastyczność w obsłudze wymagających aplikacji terenowych.

 Nowy ekosystem wytrzymałych akcesoriów

Model 7230 Rugged Extreme jest dostępny zarówno z nowymi, jak i odświeżonymi akcesoriami, które zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy mobilnością, ergonomią i wytrzymałością. Nowa odłączana klawiatura, przyczepiana bezpośrednio do dwóch zatrzasków w tablecie, umożliwia szybkie przełączanie się na pracę z pełną klawiaturą. Aktywne pióro oferuje elastyczność i wszechstronność. By jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracy, Dell Technologies proponuje unowocześnione dodatki, takie jak pasek na ramię, obrotowy pasek na rękę z możliwością obrotu o 360 stopni oraz regulowany sztywny uchwyt. Za ich sprawą tablet stanie się idealnym kompanem, odpowiadającym na potrzeby użytkownika, a nie jedynie uciążliwą kulą u nogi.

 Dostępność

Tablet 7230 Rugged Extreme będzie dostępny globalnie do końca 2022 roku. Ceny zostaną podane przed premierą. Firmom wdrażającym urządzenia przemysłowe na dużą skalę Dell Technologies oferuje bezproblemowe zarządzanie i zabezpieczanie floty tabletów w chmurze, z dodatkowym wsparciem w postaci usług korporacyjnych, takich jak pomoc na miejscu w następnym dniu roboczym i narzędzia ProSupport.

źródło: Dell Technologies 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl