Audio Video Show 2022 – profesjonalne kino domowe Sony

Audio Video Show 2022 – profesjonalne kino domowe Sony

W tym roku mija 50 lat od kiedy powstał pierwszy projektor wideo Sony. Marka uczciła to w najlepszy możliwy sposób – prezentując najnowsze urządzenia, które wynoszą doznania kinomaniaków na zupełnie nowy, nieznany dotąd, poziom. Stanie się on udziałem odwiedzających wystawę Audio Video Show 2022 na PGE Narodowy w Warszawie, SkyBox 111 – w ostatni weekend października.

Audio Video Show to wystawa sprzętu audio video oraz kina domowego, która odbywa się w Warszawie. Na wystawę może wejść każdy. Koszt biletu to 50 zł, trzydniowy karnet można nabyć w cenie 75zł (28-30.10.22).

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Po raz pierwszy dla tak szerokiego grona odbiorców będą dostępne dwa najnowsze projektory Sony do kina domowego. – informuje Dorota Wódka-Kot, Trade Marketing Manager, Professional Displays & Solutions Business Group, a division of Sony Europe B.VZadbaliśmy nie tylko o wideo, ale także audio i odpowiednio, wygodnie zaaranżowaną przestrzeń. Będzie coś ta wielbicieli PS5, audiofilów i koneserów obrazu. Serdecznie zapraszamy!”

Firma zaaranżowała przestrzeń w taki sposób, aby każdy gość mógł zatopić się w doznania płynące z profesjonalnego kina domowego.

Projektory

Źródłem światła w projektorach VPL-XW5000ES oraz VPL-XW7000ES jest laser. Oznacza to, że nie wymagają one praktycznie żadnej konserwacji i będą wyświetlać obraz o optymalnej jasności przez 20 000 godzin. Będzie on wyjątkowo wyrazisty, ze znakomicie odwzorowanymi kolorami, wysoką jasnością i kontrastem – to zasługa najmniejszego na świecie panelu SXRD 0,61″ o natywnej rozdzielczości 4K. Sony VPL-XW5000ES oferuje jasność na poziomie 2000 lumenów, zaś VPL-XW7000ES – 3200 lumenów.

Wydajny procesor Sony „X1 Ultimate for projector” wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie danych do optymalizacji poszczególnych obiektów na ekranie – w czasie rzeczywistym. W rezultacie widzimy nadzwyczajne obrazy HDR, które pod względem faktur, kolorów, kontrastu i realizmu robią ogromne wrażenie. Unikatowy algorytm Sony TRILUMINOS PRO zapewnia naturalny wygląd odcieni w każdym detalu obrazu. Projektory reprodukują wyjątkowo szeroki zakres barw, pokrywający aż 95% kinowego standardu DCI-P3. Każdy z prezentowanych modeli jest przystosowany do integracji z nowoczesnymi systemami automatyki domowej i obsługuje szereg standardów zarządzania domowym sprzętem audiowizualnym.

 Test Sony Xperia 10 IV – wydajność, jakość i poręczność

Wystawa Audio Video Show 2022 to przede wszystkim unikalna możliwość porównania projektorów. 70-milimetrowa przednia soczewka asferyczna w obiektywie Advanced Crisp-Focused modelu XW7000ES rozszerza strefę ostrości obrazu, aż po same rogi. Szybujący układ soczewek ostrości, w którym wykorzystano dwie ruchome grupy soczewek i szkło o bardzo niskim poziomie dyspersji, zapobiega zniekształceniom w obrazie i zapewnia dokładną reprodukcję barw.

Na fanów grania na dużym ekranie czeka PlayStation 5 i szansa sprawdzenia jak niskie opóźnienie (input lag) mają projektory.

 Solidne brzmienie

Instalacja kina domowego nie może obejść się bez audio. W SkyBox 111 na PGE Narodowy będą to duńskie głośniki Dynaudio z serii Emit. Największe kolumny podłogowe Emit 50 będą wspierane przez głośnik centralny Emit 25C. Dźwięk przestrzenny zapewnią głośniki surround pod postacią mniejszych kolumn podłogowych Emit 30. Dla wzmocnienia efektów kinowych jako głośniki Atmos dodane zostaną monitory Emit 20 na dedykowanych standach. O głębię basu zadbają natomiast dwa subwoofery Dynaudio Sub 3 umieszczone symetrycznie po obu stronach ekranu.

Najnowsze Emity zaskakują naturalnością, swobodą i potęgą brzmienia. Duńczycy gruntownie odświeżyli tę serię. Wszystkie modele zaprojektowano z wykorzystaniem legendarnych duńskich patentów głośnikowych oraz trójwymiarowego systemu pomiarowego Jupiter, stworzonego od podstaw i oddanego do użytku w roku 2016, w centrali Dynaudio mieszczącej się w Skanderborgu.

 Test Creative STAGE 360 – atmosfera Mundialu na sofie, czy to możliwe?

Kanapa Henry Seating

Kino domowe musi kojarzyć się z wygodą. Henry Seating to synonim komfortu, lider na rynku foteli rozkładanych elektrycznie. Producent foteli kinowych i teatralnych, a także twórca aranżacji domowych pokoi kinowych. Historia firmy zaczęła się w latach 80-tych XX wieku w oficynie kamienicy w centrum Bydgoszczy.

Kinowe kanapy Henry Seating łączą elegancję z innowacyjnymi rozwiązaniami. Na Audio Video Show 2022 będą wspaniale współtworzyć kino domowe na najwyższym poziomie i pomogą odwiedzającym zatopić się niepowtarzalnych doznaniach.


Audio Video Show 2022 odbywa się w dniach 28 – 30 października 2022r.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl