Jak przetłumaczyć na angielski dokumenty medyczne?

Jak przetłumaczyć na angielski dokumenty medyczne?

Dokumenty medyczne potrzebują specjalnego traktowania, jeśli chcesz je przełożyć na angielski. To tzw. tłumaczenia specjalistyczne, którymi powinien zająć się profesjonalny tłumacz. Zobacz, kiedy warto skorzystać z takiej usługi oraz jak to wygląda w praktyce.

Tłumaczenia specjalistyczne – tylko profesjonalnie!

przetłumaczyć na angielski dokumenty medyczne

Tłumaczenia specjalistyczne, w tym dokumentów medycznych, powinny być przygotowywane przez specjalistów. Niestety, samodzielnie trudno jest zrozumieć wyrażenia stosowane wyłącznie w tej branży, a następnie przełożyć je na język ojczysty. Może to się wiązać też z kłopotami w przyszłości. Błędnie przygotowana treść, która trafi później do lekarza prowadzącego, szpitala czy specjalistów, ma wpływ na podejmowane dalsze kroki. W branży medycznej nie ma miejsca na żadne uchybienia, dlatego tłumaczenia specjalistyczne powinny być przygotowane rzetelnie. 

 

Tekst, nawet z pozoru prosty do przełożenia, może okazać się bardzo dużym kłopotem. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, postaw na doświadczonych specjalistów, którzy znają tę branżę bardzo dobrze. Powinni mieć też doświadczenie w pracy z wieloma tekstami oraz doskonale znać język ojczysty z zakresu medycyny.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego biura, które proponuje tłumaczenia specjalistyczne. Jak to zrobić? Nie musi być to firma stacjonarna, ponieważ teksty mogą być także przekładane zdalnie. Warto wybrać takie biuro, które zatrudnia wielu tłumaczy, specjalizujących się w różnych dziedzinach. Dzięki temu będą oni precyzyjni i zdadzą sobie sprawę z odpowiedzialności, która na nich spoczywa. Firma powinna mieć też wieloletnie doświadczenie, tak jak turbotlumaczenia.pl. Pracują tam tłumacze, którzy mogą się pochwalić kierunkowym wykształceniem, a nawet interesują się tylko wąską dziedziną naukową. Twoje zlecenie trafi wtedy w dobre ręce! Sprawdź, jak proste jest zlecenie tłumaczenia specjalistycznego online: https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia-specjalistyczne/.

 

Kiedy możesz liczyć na pomoc tłumacza?

 

Tłumaczenia specjalistyczne online dotyczą szerokiej gamy dokumentacji medycznej, w tym ekspertyz, wyników badań, opinii lekarskich, a nawet zwolnień i kart informacyjnych prosto ze szpitala. Taka usługa sprawdzi się także dla osób, które potrzebują instrukcji obsługi lub opisu urządzenia w ojczystym języku, aby móc korzystać ze sprzętu medycznego w bezpieczny i prawidłowy sposób. 

 

Opisy leków, protokoły z badań, wypisy ze szpitala, historie chorób, recepty czy też formularze zgody pacjentów to kolejne przykłady tłumaczeń, które przydadzą się podczas leczenia za granicą. To jeszcze nie wszystko. Tłumaczenia specjalistyczne dotyczą nie tylko pacjentów, lecz także osób związanych z medycyną. Jeśli chcesz wykonać przekład tekstów marketingowych, ulotek, broszur czy treści na stronie internetowej, także warto powierzyć go specjaliście: https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia-medyczne/.

 

Jak zlecić tłumaczenia specjalistyczne?

 

Wspominaliśmy o tym, że tłumaczenia specjalistyczne można zlecić w pełni online. Realizacja wygląda tak samo, jak tradycyjne zakupy internetowe. Wystarczy przygotować dokumentację medyczną, a następnie wkleić ją jako pliki (lub przekopiować do formularza) w specjalnym formularzu zlecenia dla biura tłumaczeń. Płatność odbywa się przez internet, a gotowy przekład trafi na Twój adres e-mail. Nie będziesz musiał czekać długo na swoją dokumentację medyczną, choć wiele zależy od stopnia skomplikowania. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl