Czy 15 cali to złoty środek przy wyborze laptopa?

Czy 15 cali to złoty środek przy wyborze laptopa?

Jednym z kryteriów wyboru laptopa jest wielkość ekranu. Laptop 15 cali to bez wątpienia dla wielu użytkowników złoty środek. Czy sprzęt tej wielkości rzeczywiście sprawdzi się dla każdego? Przed dokonaniem zakupu warto poznać zarówno wady, jak i zalety laptopów z ekranem 15 cali.

laptop

Co wyróżnia laptopy z ekranem 15 cali

Uważa się, że laptopy 15 cali to połączenie funkcjonalności z mobilnością. Ekran takiego laptopa, jest na tyle duży, że umożliwia komfortowe użytkowanie. Jego rozmiar pozostaje nadal kompaktowy i poręczny, a sam sprzęt jest lekki i nadaje się do transportu.

Zaletą laptopów z ekranem 15 cali jest wygodna klawiatura. Zazwyczaj modele tej wielkości wyposażone są w pełnowymiarowe klawiatury wraz z panelami numerycznymi. Dla wielu użytkowników to bardzo ważny argument. Panel numeryczny usprawnia operowanie liczbami. Praca na wielu stanowiskach nie byłaby bez niego możliwa.

Laptop 15 cali to nie tylko wygodne narzędzie pracy, które bez problemu można zabrać na spotkanie służbowe czy delegację. To także doskonały sprzęt dla graczy, pasjonatów dobrego kina, uczniów i każdego, kto potrzebuje sprzętu o optymalnych wymiarach i doskonałych parametrach.

Co wybrać: 13 cali czy 15 cali?

Wiele osób, które potrzebują laptopa łatwego do noszenia ze sobą, zastanawia się czy lepiej wybrać laptop o ekranie 13 cali czy laptop 15 cali. Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Dla wielu jednak wyświetlacze 13 cali są zbyt małe i niekomfortowe w użytkowaniu. Laptopy 15 cali bardzo często posiadają zdecydowanie lepsze parametry, w tym najnowszej generacji procesory, dyski SSD, czy wysokiej klasy karty graficzne.

Wybierając laptop, z którego korzysta się w wielu różnych miejscach, w tym w podróży i na powietrzu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ciężar i niewielkie rozmiary. Poleca się, aby taki laptop posiadał matrycę antyrefleksyjną. Dzięki niej laptop umożliwi komfortową pracę w każdych warunkach. Zwykle to właśnie laptopy z ekranem 15 cali posiadają lepsze podzespoły, mają także większą pamięć RAM. W związku z czym są bardziej uniwersalne, niż malutkie laptopy 13 cali. Z pewnością też są zdecydowanie bardziej mobilne, niż laptopy z ekranem 17 cali, które mają wiele zalet, jednak mobilność do nich nie należy.

Jakie cechy powinien posiadać dobry laptop 15 cali

Można powiedzieć, że laptopy z ekranem 15 cali są sprzętem uniwersalnym. Można ich z powodzeniem używać jako sprzętu stacjonarnego, doskonale sprawdzają się także jako sprzęt mobilny, który można zabrać ze sobą wszędzie. Czym kierować się przy wyborze laptopa 15 cali?

  • Obecnie najlepszym rozwiązaniem są laptopy z dyskiem SSD. Wyróżnia je szybkość pracy, a także duża pojemność.
  • Pamięć RAM – im większa, tym lepiej. Niezależnie od przeznaczenia nie powinna wynosić mniej niż 8 GB.
  • Warto upewnić się, czy laptop posiada procesor wystarczającej jakości, dla wielu optymalnym wyborem jest Intel Core i5.
  • Laptop 15 cali to bardzo często laptop mobilny, warto więc zadbać o pojemność baterii.
  • Ilość i rodzaj portów – powinna być dobrana zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Warto zastanowić się także do czego laptop będzie najczęściej używany. Sprzęt należy wybrać optymalnie do swoich potrzeb. Dla wielu osób dedykowana karta graficzna, czy ponadprzeciętna pamięć RAM nie jest koniecznością, te parametry wpływają znacznie na cenę. Określając swoje potrzeby i główne zastosowania laptopa, łatwiej jest wybrać sprzęt spersonalizowany – wysokiej jakości i w umiarkowanej cenie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: