Laptop Dell Vostro i Latitude – urządzenia stworzone dla biznesu

Laptop Dell Vostro i Latitude – urządzenia stworzone dla biznesu

Na rynku dostępnych jest obecnie w sprzedaży kilka serii komputerów marki Dell. Różnią się one między sobą wielkością matrycy, parametrami technicznymi, systemami bezpieczeństwa, ale i przeznaczeniem czy wyglądem.

Dwie z nich – Latitude oraz Vostro zostały stworzone z myślą o profesjonalnych użytkownikach. Czym się różnią i jakie oczekiwania spełniają?

Laptop Dell Vostro i Latitude
 

Specyfika laptopów Dell Vostro, Dell Latitude

Laptopy Dell Vostro określane są jako bazowa grupa sprzętów opracowanych specjalnie dla użytkowników pracujących lub kierujących małymi i średnimi przedsiębiorstwami z różnych branż. Jak najbardziej mogą one posłużyć do zaspokojenia potrzeb w zakresie sprzętu komputerowego dla pracowników biurowych.

Natomiast laptopy Dell Latitude mają szersze zastosowanie, ponieważ przeznaczone są dla biznesmenów i pracowników firm z sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw. Z założenia powinny one spełniać potrzeby profesjonalnych użytkowników, głównie z uwagi na zaawansowane parametry techniczne i wysoką jakość wykonania oraz nacisk kładziony przez markę Dell na zabezpieczenia dostępu.

Laptop Dell Vostro czy Dell Latitude? Na który się zdecydować?

W obu przypadkach, tj. przy serii Latitude i Vostro komputerów Dell, mamy do czynienia ze sprzętem przeznaczonym dla przedstawicieli świata biznesu. Jednak różnią się one. O ile laptop Dell Vostro może być stosowany do pracy i do rozrywki oraz stanowi pomost pomiędzy sprzętem typowo prywatnym i typowo biznesowym, o tyle już laptop Dell Latitude będzie skutecznie sprawdzał się do zastosowań stricte biznesowych. Atutem notebooka Dell Latitude są jego ogromne możliwości konfiguracji i tym samym dostosowania do potrzeb użytkownika. Zapewni on zapisywanym danym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Być może zainteresuje Cię też odpowiedź na pytanie: Jaki powinien być odpowiedni laptop dla studenta?

Biznesowa elegancja i profesjonalizm – laptop Dell Latitude

Seria Latitude od Dell została opracowana po to, by spełniała wysokie wymagania użytkowników biznesowych. Niektóre z superwytrzymałych notebooków Dell Latitude wyposażone są w pancerne obudowy wzmocnione wstawkami z magnezu czy z włókna węglowego. W przypadku Dell Latitude serii 5000 czy 7000 mają one w klawiaturze TrackStick, który ma ułatwiać wykonywanie wielu czynności. Komputery te mają na swoim wyposażeniu niskonapięciowe procesory Intel Pentium i Intel Celeron, a także ekran obracający się w zakresie 360 stopni.

Laptop Dell Vostro dla uniwersalnego użytku

Przy zakupie służbowego laptopa, który przyda się również do oglądania filmów czy do grania w gry po pracy, dobrym wyborem będzie laptop z serii Dell Vostro. Zasadniczo notebooki te przeznaczone są dla sfery biznesu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać je także w domu. Mają smukłe, solidne obudowy, matowe matryce o rozdzielczości HD lub Full HD, a przy tym ich „sercem” są niskonapięciowe procesory CPU, w tym Intel Core i3, i5 lub i7. 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: