Moje rachunki w Alior Banku – promocja

Moje rachunki w Alior Banku

Alior Bank wprowadził do bankowości mobilnej i internetowej usługę Moje rachunki, która pozwala na wygodne zarządzanie i opłacanie rachunków i faktur. Klienci, którzy zdecydują się na jej uruchomienie, będą mieli łatwy wgląd w faktury pochodzące od różnych dostawców oraz szybką możliwość przejścia do ich opłacenia pojedynczo lub zbiorczo. Dodatkowo, usługa przypomni między innymi o nowej fakturze, zbliżającym się terminie płatności czy też przeterminowaniu należności. W ramach promocji „Płać rachunki z Alior Bankiem” korzystanie z niej będzie darmowe do końca września 2023 r.

Alior Bank we współpracy z firmą BillTech wdrożył usługę Moje rachunki. Pozwala ona na agregowanie w jednym miejscu wszystkich faktur i opłacenie ich zbiorczo za pomocą jednego kliknięcia.

Bankowość elektroniczna, w szczególności mobilna, jest jednym z naszych głównych obszarów uwagi. Chcemy dostarczać klientom bardzo użyteczne produkty cyfrowe. Główną zaletą funkcji Moje rachunki, jest możliwość opłacenia wielu rachunków jednocześnie, w zaledwie kilka sekund. Po jednorazowej konfiguracji, rozwiązanie samodzielnie monitoruje rachunki do opłacenia i ułatwia klientom zarówno ich opłacanie, jak i kontrolę terminów czy kwot – tłumaczy Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

 Usługę Moje rachunki można uruchomić za pośrednictwem Alior Mobile oraz Alior Online. Wystarczy, że użytkownik z listy ponad 1300 instytucji (m.in. najpopularniejszych dostawców prądu, gazu czy internetu) wybierze i aktywuje te, z usług których korzysta. Płatności można dokonywać pojedynczo lub zbiorowo. Narzędzie powiadamia o pojawieniu się nowych faktur oraz przypomina o zbliżających się terminach płatności.

Na liście przyszłych faktur znajdą się te, które zostały już wystawione, ale termin ich opłacenia jest dłuższy niż 30 dni. W historii usługi Moje rachunki będzie można zobaczyć z kolei wszystkie opłacone faktury, nawet jeśli należność uregulowano inną metodą płatności np. kartą płatniczą czy offline, na Poczcie lub w sieci sklepów Żabka. Jest to usprawnienie w stosunku do standardowej historii rachunku bankowego, gdzie widnieją jedynie płatności dokonane za pośrednictwem Alior Banku.

Test Creative Outlier Pro – słuchawki dla mistrza

W Polsce statystycznie największa część budżetu domowego jest wydawana na rachunki za energię, gaz, czynsz, telefon, internet, telewizję czy czesne za przedszkola i żłobki. Wdrożenie przez Alior Bank usługi agregacji i płatności zobowiązań cyklicznych to odpowiedź banku na potrzeby użytkowników w zakresie kontroli i zarządzania budżetem domowym.

Dla BillTech to kolejny ważny krok w budowaniu nowego standardu EBPP (Electronic Bill Payment & Presentment) w bankowości. W niedalekiej przyszłości sprawi on, że faktury papierowe oraz faktury w formacie PDF wysyłane na e-maila – narażone na ataki phishingowe – znikną. To również kamień milowy, który pozwoli na dołączenie do ekosystemu kolejnych partnerów po stronie masowych wystawców faktur – mówi Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel firmy BillTech.

  BillTech, który jest odpowiedzialny za budowę i wdrożenie funkcjonalności Moje Rachunki, to uczestnik drugiej edycji programu akceleracyjnego Alior Banku RBL_START. W jego ramach startup skorzystał z programu szkoleniowego i mentoringowego.

 – Założyciele BillTech od początku programu RBL_Start wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w realizację wspólnego projektu z Alior Bankiem. I choć ścieżka wdrożenia była wymagająca, to dobra współpraca obu stron zaowocowała wprowadzeniem nowego rozwiązania. Myślę, że szczerość i zaangażowanie w relacjach pomiędzy instytucją a startupem są kluczem do wspólnego sukcesu – Kamila Wincenciak, dyrektor Departamentu Innowacji i Partnerstw Fintech, Alior Bank.

 Miesięczna opłata za korzystanie z usługi Moje rachunki wynosi 3,50 zł. Do końca września 2023 r. rozwiązanie będzie można wypróbować za darmo w ramach promocji „Płać rachunki z Alior Bankiem”. Więcej informacji o usłudze Moje rachunki na stronie Alior Banku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: