DEV Challenge XIX – największe mistrzostwa IT

DEV Challenge XIX – największe mistrzostwa IT

DEV Challenge XIX – w Łodzi odbędzie się finał, największego w Europie konkursu wśród fachowców z branży IT. Jego uczestnicy stworzą technologie, które pomogą w odbudowie Ukrainy

Po raz pierwszy od czasu pandemii finał DEV Challenge XIX odbędzie się jednocześnie w formatach offline i online. W dniach 28-29 października specjaliści IT, którzy trafili do finału, będą walczyć o zwycięstwo i tytuł mistrzów. 

DEV Challenge XIX

Etap kwalifikacyjny DEV Challenge XIX rozpoczął się na początku września 2022 roku i trwał dwa miesiące. Impreza zyskała 

 Status największej europejskiej rywalizacji event osiągnął dzięki liczbie uczestników (ponad 22 000 specjalistów IT), którzy wzięli udział w 18 sezonach od 2012 roku. Wśród nich były też polscy deweloperzy. 

Recenzja Transmiterów FM – Navitel BHF02 BASE, BHF04 MAX I BHF06 PRO

Finaliści z różnych krajów europejskich będą wspólnie pracować nad rozwiązaniem wyzwań od Readdle, Luxoft, Revolut, AMO, a także od UNICEF, ukraińskiego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, Ministerstwa Obrony i «Armii Dronów». 

 W tym roku główny akcent jest na tworzeniu tych technologii, które mogą pomóc w odbudowie Ukrainy i wzmocnieniu Ukraińskich Sił Zbrojnych.  

«Od 2019 roku aktywnie współpracujemy z ministerstwami, angażując najlepszych specjalistów IT w rozwiązywanie pilnych problemów państwa. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, ponieważ finał odbędzie się offline w Polsce. A to będzie okazja dla polskich deweloperów do większego zaangażowania. To okazja nie tylko do komunikacji i sprawdzenia siebie i swojego poziomu. To też okazja do pozostawienia śladu w historii rozwoju rozwiązań technologicznych. Przecież opracowane wyniki będą natychmiast wykorzystane przez naszych partnerów, Ministerstwo Cyfrowej Transformacji, Ministerstwo Gospodarki, «Armię Dronów», dla odbudowy Ukrainy», –- mówi organizatorka DEV Challenge, Eugenia Bezpalowa. 

 Administracja polskiego miasta Łódź oraz Biuro Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej

«Miasto Łódź» wyraziły rozumienie stanu wojennego na Ukrainie i zaprosiły organizatorów przeprowadzić rywalizacji do Łodzi.  

«Miasto Łódź» podkreśliło również, że w ramach współpracy miasto będzie zainteresowane spotkaniem z partnerami, budowaniem relacji z potencjalnymi inwestorami oraz dzieleniem się możliwościami rozwoju.

 Konkursy odbędą się w poniższych kategoriach:

  • Backend
  • Frontend
  • Manual QA
  • UI design
  • Product design
  • iOS developer.

 Wśród jurorów są tacy liderzy międzynarodowej branży IT jak Andrian Budancew,

Co-Founder & CTO of Readdle; Andreas Nauers, dyrektor zarządzający, CEO i CTO Bosch.IO; Arnika Hryzko, QA Chapter Lead, Grupa Volvo (Polska); Boris Mohyła, Lead Software Engineer, EPAM Systems i inni.

Test Creative Outlier Pro – słuchawki dla mistrza

Konkurs odbywa się w trzy etapy: Kwalifikacje, Runda online, Finał. Podczas Rundy Online uczestnicy pomagali testować aplikację mobilną do rozwoju przedszkolaków od UNICEF, pracowali nad aktualizacją strony internetowej organizacji charytatywnej, aby zwiększyć liczbę darowizn dla dzieci i szpitali. W Finale uczestnicy będą realizować ważne zadania z UNICEF, Ukroboronprom, «Armii Dronów» i Ministerstwa Transformacji Cyfrowej. 

«Współczesne działania wojenne wygrywa się za pomocą nowoczesnych technologii, dlatego skuteczne wdrążenie najlepszych rozwiązań jest strategicznie ważnym krokiem do zwycięstwa. Wysokiej jakości kreatywne rozwiązania cyfrowe dla ukraińskiej armii są nie mniej ważne niż tradycyjne metody prowadzenia wojny», — powiedział Tymur Korytny, dyrektor ds. cyfryzacji przedsiębiorstwa państwowego «UkrOboronProm».

 W pierwszym dniu finału uczestnicy będą pracować nad rozwiązywaniem zadań przez 7-8 godzin. Po ich zakończeniu sędziowie przystąpią do wystawienia ocen. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 29 października. 

DEV Challenge to największe zawody z IT w Europie, które od 2012 roku odbywają się na terenie Ukrainy. Założyli go Ukraińcy Igor i Eugenia Bespalowie. Głównym celem jest wspieranie rozwoju sfery IT Ukrainy.

 Przez 10 lat odbyło się 18 Mistrzostw, w których wzięło udział ponad 22 000 specjalistów.

 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,f7

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: