Miesiąc cyberbezpieczeństwa – jak to robią MŚP?

Miesiąc cyberbezpieczeństwa – najnowsze badania Dynabook wykazały, że prawie połowa europejskich MŚP uznała bezpieczeństwo za najtrudniejszy do zarządzenia element IT podczas pandemii.

Miesiąc cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa obchodzi swoje dziesięciolecie. W związku z tym, również w tym roku, w październiku, liczne organizacje przeprowadziły badania na temat cyberbezpieczeństwa. Jak się okazało, wraz z pojawieniem się pracy hybrydowej, zapewnienie bezpieczeństwa nabrało jeszcze większego znaczenia w środowisku biznesowym.

Przeprowadzone przez Dynabook badania „SMB Guide to Making Hybrid Working Permanent” pokazują, że przed nami jeszcze długa droga. Większość europejskich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) wciąż znajduje się w fazie przejściowej. Przy tym 78% nie zoptymalizowało jeszcze w pełni swoich rozwiązań IT pod kątem pracy hybrydowej, a 33% planuje zwiększenie budżetu w tym obszarze.

Nowe wymagania sprawiły, że w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności, MŚP stoją przed jeszcze bardziej złożonymi wyzwaniami informatycznymi niż dotychczas – mówi Alexander Malienko, Business Unit Director Eastern Europe, Dynabook Europe GmbH.

Test Dynabook Portege X30L-K – doskonały towarzysz w podróży

Jednym z największych wyzwań przejścia na model pracy hybrydowej, był gwałtowny wzrost cyberataków. Niewystarczające zabezpieczenia sieci i urządzeń były przewidywalną konsekwencją wyścigu o utrzymanie operacyjności w pierwszych okresach lockdownu, kiedy największym priorytetem było utrzymania funkcjonowania działalności.

Bezpieczeństwo najwyższym priorytetem

Infrastruktura cyberbezpieczeństwa (41%), rozwiązania oparte na chmurze (35%) i zdalne wsparcie IT (25%) są obecnie uważane za jedne z najważniejszych priorytetów inwestycyjnych w IT. Ponadto, badania Dynabook pokazują, że 47% małych i średnich przedsiębiorstw uznało bezpieczeństwo za najtrudniejszy aspekt IT do zarządzania podczas pandemii. Odsetek ten rozkłada się na bezpieczeństwo sieci (22%) i urządzeń (25%), co podkreśla, że musi ono leżeć u podstaw każdego elementu infrastruktury IT – od rdzenia sieci po sprzęt w rękach pracowników.

Test Creative Outlier Pro – słuchawki dla mistrza

Badania pokazują również wysoką przydatność urządzeń mobilnych, zwłaszcza laptopów, które zdaniem 47% MŚP mogą zwiększyć produktywność i współpracę pracowników, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i niezawodność. 71% menedżerów IT z małych i średnich przedsiębiorstw uważa, że decyzje o zakupie laptopów są dziś ważniejsze niż przed pandemią. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę coraz większą rolę sprzętu w hybrydowym ekosystemie pracy. 91% europejskich MŚP uważa, że całkowita lub częściowa aktualizacja ich urządzeń jest konieczna, aby zachować konkurencyjność w dzisiejszym hybrydowym świecie.

Lekkość i wytrzymałość, opcje łączności, wbudowane narzędzia bezpieczeństwa i najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji to kluczowe cechy umożliwiające pracownikom pracę w najlepszych warunkach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – podsumowuje Malienko.

Dzięki niezawodnemu sprzętowi menedżerowie IT w MŚP mogą zapewnić swojej firmie i pracownikom narzędzia, których potrzebują, aby stawić czoła dzisiejszemu hybrydowemu światu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: