Newline Engage – oprogramowanie już dostępne

Newline Engage – oprogramowanie już dostępne

Najnowsze oprogramowanie oferowane przez Newline Interactive z monitorami interaktywnymi wyraźnie rozwija ich możliwości. Pozwala na tworzenie interaktywnych materiałów w różnych formatach (obrazy, wideo, PDF, PPT, tekst, kształty itd.). Zawiera 130 inspirujących narzędzi tematycznych, którymi szczególnie zainteresowani będą nauczyciele. Mogą też oni korzystać z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach w formatach takich jak IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart

Newline Engage

Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników monitorów Newline jest taka, że bezpłatny dostęp do Newline Engage jest możliwy po rejestracji produktu na stronie producenta. Z oprogramowania mogą zatem korzystać nie tylko użytkownicy najnowszej serii – LYRA, ELARA, VEGA oraz NAOS IP+, ale wszyscy.

Możliwości monitora interaktywnego definiuje dostępne oprogramowanie. To bardzo ważne, żeby można było korzystać z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach. Newline Engage oferuje takie możliwości. Gotowe lekcje przygotowane wcześniej w IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart czyli na przykład przy użyciu monitorów interaktywnych innych marek można nie tylko otworzyć, ale również wprowadzać modyfikacje.

Test Creative Outlier Pro – słuchawki dla mistrza

Oprogramowanie jest w języku polskim, a jeden klucz licencyjny może być użyty do 5 razy co daje możliwość instalacji na wielu urządzeniach.

Newline Engage

Tworzenie materiałów

Newline Engage pozwala na zebranie wielu treści, obrazów, filmów, kształtów, tekstów, oraz dokumentów w jednym miejscu i stworzenie materiałów do zajęć korzystając z szerokiego wyboru interaktywnych narzędzi.

Do dyspozycji mamy bibliotekę zawierająca różne tła, możliwość wyboru kartki w kratkę, linię czy z układem współrzędnych, a także opcję wyboru własnej grafiki. Możemy też wybrać kolor kartek.

Korzystając z górnego menu wprowadzamy tekst, rysujemy dowolnym kolorem i zmazujemy za pomocą gumki. Narzędzie rysowania w Newline Engage jest bardzo rozbudowane co można wspaniale wykorzystać na monitorze obsługiwanym dotykowo. Nie chodzi tylko o kolory i narzędzia np. ołówek, pióro czy pędzel, ale także stemple i symulacje kredy.

Test realme C33 – smartfon budżetowy z potencjałem

Do wyboru mamy też liczne kształty figur, których parametry możemy łatwo zmieniać. Jest też możliwość dodawania własnych obiektów oraz korzystania z gotowych szablonów

Szeroka gama interaktywnych zajęć

Korzystając z górnego menu możemy wybrać interaktywne działania z bogatej palety podzielonej na osiem sekcji. Wśród nich jest m. in – dopasowanie, prawda/fałsz, porównanie, uzupełnianie zdań i odkrywanie. Dostępne są również diagramy i zestaw przydatnych narzędzi. Można robić zrzuty ekranu i nagrywać lekcję, edytować i później odtwarzać. Można dodawać zdjęcia z Google. Narzędzie „Kurtyna” pozwala ukryć dane i odsłonić je we właściwym momencie. Dostępne są również przybory geometryczne takie jak linijka, ekierka, kątomierz, a nawet cyrkiel.

Bardzo przydatnym narzędziem oprócz klasycznego zegara, jest stoper i zegar z odliczaniem czasu. Reflektor w kształcie koła lub kwadratu pozwala podświetlić żądana cześć ekranu – z przyciemnieniem pozostałej. Lupa pozwala powiększyć szczegóły konkretnego miejsca na monitorze.

Dla przedmiotów ścisłych przygotowano specjalną zakładkę. Do dyspozycji mamy szeroką gamę kształtów i symboli matematycznych, a także interaktywny edytor równań i narzędzie do tworzenia wykresów. Równie atrakcyjne zasoby przygotowano do fizyki i chemii – z możliwością zmieniania właściwości i poziomów cieczy w pojemnikach.

 Test Rakuten Kobo Clara 2E – czytnik ebooków z recyklingu

Korzystanie z zasobów własnego konta Google

Logowanie do własnego konta Google jest bardzo proste. Korzystając z telefonu można zeskanować wyświetlony na ekranie kod QR albo skorzystać z klasycznego logowania wpisując dane.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: