Zuckerberg – Społeczności już w aplikacji WhatsApp

Mark Zuckerberg ogłosił dziś wprowadzenie Społeczności w aplikacji WhatsApp.
Społeczności w WhatsApp pozwolą na zbieranie różnych grup w jednej strukturze i dadzą możliwość łatwiejszego komunikowania się pomiędzy powiązanymi ze sobą czatami grupowymi. Grupy sąsiedzkie, rodzice uczniów z jednej szkoły czy pracownicy różnych działów firmy od teraz mogą dodawać wiele grup do jednej społeczności.
Aby zacząć, wystarczy kliknąć w zakładkę „nowa społeczność” (dla urządzeń z Androidem na górze czatu, a w przypadku systemu iOS – na dole). W ten sposób można stworzyć całkowicie nową Społeczność lub dodać do niej grupy, które już istnieją.
Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysłane przez całą Społeczność i w łatwy sposób organizować mniejsze grupy dyskusyjne zajmujące się istotnymi dla nich tematami.
Społeczności będą również ulepszone o nowe narzędzia dla administratorów – między innymi możliwość wysyłania komunikatów do wszystkich, a także kontrolowania tego, które grupy mogą zostać włączone w sieć czatów. WhatsApp wprowadza także wiele ulepszeń w zakresie działania grup – bez względu na to czy są one częścią Społeczności, czy nie:
  • Ankiety, czyli interaktywny i efektywny sposób na podejmowanie decyzji w grupie, bez konieczności wysyłania wielu wiadomości przez poszczególnych członków.
  • 32-osobowe rozmowy wideo, które przydadzą się w sytuacjach, gdy konieczne jest spotkanie się w większej grupie.
  • Zwiększony limit osób w grupie – od teraz będą one mogły liczyć nawet do 1024 członków.
Więcej informacji znajdą Państwo w poście Marka Zuckerberga oraz na blogu WhatsApp.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: