Web Summit 2022 – imponujący rozwój AppGallery

Web Summit 2022 – imponujący rozwój AppGallery

Podczas Web Summit, czyli najważniejszego wydarzenia dla branży technologicznej, jednym z wiodących punktów była czwartkowa konferencja Huawei HDC.Europe. Tegoroczni uczestnicy panelu Huawei mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach i wykładach oraz poznać możliwości m.in. Huawei Mobile Services (HMS), trzeciego największego ekosystemu mobilnego na świecie. Firma przedstawiła również dane pokazujące dynamikę rozwoju swojego sklepu – AppGallery i platformy HUAWEI Ads.

Web Summit 2022

W tym roku firma Huawei przygotowała wyjątkowe atrakcje dla uczestników Web Summit, który w dniach od 1 do 4 listopada gromadzi w Lizbonie ekspertów z całego świata. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji Huawei Developer Conference były możliwości rozwoju biznesu, jakie oferuje Huawei Mobile Services (HMS), trzeci największy ekosystem mobilny na świecie. Ekskluzywne warsztaty Huawei MasterClass odbyły się 2 listopada i przeznaczone były dla programistów, partnerów, wydawców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem biznesu i zaangażowaniem użytkowników.

Uczestnicy mogli wysłuchać inspirujących wykładów oraz zapoznać się z doświadczeniami Huawei i globalnych partnerów firmy. Agenda warsztatów obejmowała takie tematy, jak:

  • wprowadzenie do ekosystemu HMS;
  • powody dlaczego warto dodawać swoje aplikacje do AppGallery;
  • generowanie bezpiecznego ruchu i przychodów w aplikacjach, dzięki pltformie Huawei Ads;
  • co czeka AppGallery i HMS w 2023 roku?

 Imponujący rozwój AppGallery

Priorytetem sklepu AppGallery jest wspieranie swoich partnerów, aby mogli dostarczyć użytkownikom jak najlepsze doświadczenia z użytkownia aplikacji. Od czasu premiery w 2018 roku rozwój ekosystemu HMS nastąpił w imponującym tempie. Aktualnie w AppGallery jest już ponad 580 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, z czego 45 milionów w samej tylko Europie. Odnotowano również aż 147-procentowy wzrost liczby aplikacji zintegrowanych z HMS (wyniki rok do roku).

 Test Huawei Watch D – w trosce o nasze serce

Huawei ogłosił również nowy program lojalnościowy AppGallery zachęcający nowych użytkowników oraz wbudzający zainteresowanie obecnymi korzyściami, jakie niesie członkostwo w nim. Za jego sprawą użytkownicy, którzy pobiorą nowe aplikacje i dokonają w nich zakupów, będą mogli korzystać z systemu benefitów i różnorodnych ofert promocyjnych dostępnych po zdobywaniu kolejnych poziomów w ramach programu lojalnościowego AppGallery.

 We wrześniu 2022 roku AppGallery została uznana za „Wschodzącą Gwiazdę” przez magazyn „Newsweek” podczas międzynarodowych targów elektroniki użytkowej IFA 2022 w Berlinie. Nagroda ta jest świadectwem wyjątkowej jakości, jaką dostarcza sklep z aplikacjami i grami Huawei. Firma jednak nie skupia się tylko na usługach przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, ale wspiera również przedsiębiorstwa z całego świata.

 Test Huawei Mate Xs 2 – nowe możliwości składanej konstrukcji

 Rozwój biznesu z HUAWEI Ads

Huawei współpracuje ze swoimi partnerami i wspiera ich w prowadzeniu efektywnych kampanii, które pozwolą ulokować budżet w obszarach, gdzie przyniesie on największe korzyści finansowe. Z Huawei Ads mogą już korzystać reklamodawcy, twórcy aplikacji czy właściciele sklepów online chcący dotrzeć do bazy użytkowników smartfonów i tabletów Huawei.

 Od momentu uruchomienia platformy HUAWEI Ads w 2020 roku, powiększył on swoją sieć reklamodawców 9-krotnie, obejmując obecnie ponad 200 branż reklamowych. Tymczasem sieć wydawców Huawei wzrosła 4-krotnie – powiększając się o ponad 360 000 nowych publikujących – a prognozy mówią o podobnym sukcesie w 2023 roku. HUAWEI Ads ma obecnie ponad 60 certyfikowanych agencji na całym świecie, z których jedna trzecia znajduje się w Europie. 

Rzeczywistość biznesowa ulega ciągłym zmianom i wymaga od wszystkich uczestników rynku mierzenia się z nowymi wyzwaniami. Huawei jako dostawca innowacyjnych produktów i usług mobilnych, tworzy rozwiązania dla swoich partnerów, które pomagają im osiągać ich cele biznesowe, zwiększając bezpośrednio sprzedaż oraz liczbę użytkowników aplikacji mobilnej. Podczas naszego spotkania podzieliliśmy się efektami postępu, który poczyniliśmy w rozbudowie Huawei Mobile Services, a także nowymi propozycjami przygotowanymi wspólnie z naszymi partnerami – powiedział Witold Walczak, Country Head Poland, Device Ecosystem Development & Operation.

 Podczas tegorocznego Web Summit odbyła się także gala AppGallery Editors’ Choice Awards 2022, podczas której wyróżnione zostały najlepsze aplikacje i gry dostępne w autorskim sklepie Huawei.

 O Web Summit i HDC.Europe

Web Summit to największa konferencja technologiczna, która gromadzi specjalistów z całego świata. Od 2016 roku odbywa w Lizbonie w Portugalii. Podczas wydarzenia organizowana jest także konferencja HDC.Europe dedykowana programistom, wydawcom oraz pasjonatom najnowszych technologii i ekosystemów mobilnych.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: