RFBenchmark październik 2022 – Internet mobilny, który operator był najlepszy

RFBenchmark październik 2022 – Internet mobilny, który operator był najlepszy

  • W październiku 2022 roku ranking jakości i szybkości Internetu mobilnego RFBENCHMARK opiera się na 151 929 pomiarach,
  • W zestawieniu doszło do istotnej zmiany: Play wyprzedził Orange i został liderem kategorii średniej najniższej wartości ping

RFBenchmark październik 2022

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w październiku 2022?

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

Kolejny miesiąc z rzędu najlepszym operatorem pod względem średniej szybkości pobierania danych LTE okazał się T-Mobile. Wynik 39,4 Mb/s pozwolił wyprzedzić Orange (35,8 Mb/s) i Play (32,9 Mb/s). Przewaga lidera powiększyła się, głównie ze względu na znacznie słabszy, w porównaniu do września, wynik Orange. Na czwartym miejscu zestawienia uplasował się Plus (26,7 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Play w dalszym ciągu na czele tabeli średniej szybkości wysyłania danych LTE. Operator osiągnął rezultat 20,7 Mb/s. Podium uzupełniło Orange (19 Mb/s) i T-Mobile (18,4 Mb/s). Najsłąbszy wynik odnotował Plus (17 Mb/s).

 

Najniższa wartość ping: Play

Największa zmiana w ostatnim czasie w naszym rankingu przydarzyła się w kategorii najniższej wartości ping LTE. W październiku Play (29,7 ms) wyprzedził dotychczasowego dominatora Orange (30,2 ms) i zgarnął cenne zwycięstwo. Brąz w tej klasyfikacji trafił do T-Mobile (32 ms), a po raz kolejny na ostatnim miejscu znalazł się Plus (36,4 ms).

Pełen ranking znajduję się tutaj: https://www.rfbenchmark.eu/w-koncu-niespodzianka-internet-mobilny-w-polsce-pazdziernik-2022/

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: