Co wiemy o nowym dronie DJI Avata — czy warto go kupić?

Co wiemy o nowym dronie DJI Avata — czy warto go kupić?

DJI to marka, która słynie z produkcji jednych z najlepszych i najbardziej zaawansowanych dronów na świecie. Nie tak dawno temu na rynek trafił kolejny dron spod tego szyldu, czyli DJI Avata — konstrukcja już teraz uznawana za absolutnie przełomową. Warto tutaj dodać, że jest to już drugi dron typu FPV od firmy DJI. Czym się on wyróżnia i czy rzeczywiście warto go kupić?

DJI Avata — dron nowej generacji 

DJI Avata

Dron DJI Avata to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji tego typu na rynku. Mowa o urządzeniu, które jest bezpośrednim następcą pierwszego drona FPV wprowadzonego na rynek w 2021 roku. To jednak coś więcej niż zwyczajny dron wyścigowy. Producent zadbał tutaj o szereg innowacyjnych funkcji, które pozwalają czerpać ogromną satysfakcję z każdego lotu. 

 

DJI Avata posiada świetną kamerę, która jest w stanie nagrywać obraz w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Pokuszono się także na zainstalowanie dużej matrycy z polem widzenia aż 155 stopni. Ponadto nagrywany obraz zachowuje pełną stabilność, co było możliwe dzięki technologiom DJI RockSteady oraz HorizonSteady, będącymi fundamentem kamer sportowych marki DJI. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej w kontekście zalet drona Avata. 

 

Miłośnicy tworzenia podniebnych relacji z pewnością docenią fakt, że dron DJI Avata pozwala nagrywać obraz w tzw. D-Cinelike oraz w trzech szerokościach (normalna, szeroka i ultraszeroka). Całość robi piorunująco dobre wrażenie! 

 

Co jeszcze wyróżnia DJI Avata? 

 

DJI Avata to przede wszystkim dron wyścigowy, który jest w stanie rozwinąć naprawdę imponującą prędkość. Takie funkcje mocno obciążają baterię, dlatego w tym wypadku maksymalny czas lotu wynosi do około 18 minut (w kategorii dronów sportowych to i tak kapitalny wynik). Inteligentne akumulatory same potrafią przejść w tryb przechowywania, co sprawia, że użytkownik nie musi nimi za bardzo przejmować. 

 

DJI Avata rozpędza się do prawie 100 km/h w trybie manualnym oraz do około 50 km/h w trybie sportowym. Jest on w stanie wznieść się na odległość do 2 kilometrów, utrzymując przy tym stabilny sygnał. Oczywiście, nie zapomniano tutaj także o technologii GPS, która ułatwia zlokalizowanie drona, jeśli ten się gdzieś zgubi. DJI Avata świetnie radzi sobie z wykrywaniem przeszkód zarówno w trakcie lotu, jak i podczas lądowania. Jest też niezwykle wytrzymały. W tej cenie nie mogło również zabraknąć obsługi kart MicroSD. 

 

Podsumowanie 

 

DJI Avata to kapitalny sprzęt na miarę nowej generacji dronów. Można go rekomendować nawet osobom, które wcześniej nie miały styczności ze sterowaniem tego rodzaju konstrukcjami. Mnogość funkcji, wytrzymałość, prędkość oraz liczne udogodnienia sprawiają, że mogą z niego korzystać zarówno amatorzy latania, jak i profesjonalności. Należy jednak pamiętać, że masa DJI Avata wynosi 410 g, co wymusza konieczność posiadania odpowiedniej licencji, pozwalającej na latanie dronem w Polsce (bez posiadania licencji można latać maszynami ważącymi do 249 g). 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: