Formula Drive w Polsce – spełnij marzenie o jeździe bolidem F1

Formula Drive – w Polsce można spełnić marzenie o jeździe bolidem F1

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1 to spełnienie marzeń miłośników prestiżowych wyścigów i entuzjastów szybkiej jazdy. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawia, że jeśli zasiądziemy za sterami takiej maszyny, nie zapomnimy tych chwil do końca życia. Dla śmiałków, którzy chcą poczuć mocne, motoryzacyjne emocje dosiadając maszyny Mod Williams FW29 o mocy 650 KM, jest planowana w Polsce druga edycja wydarzenia Formula Drive.

Formula Drive

Jeszcze do niedawna, aby zrealizować marzenie o jeździe za kierownicą bolidu F1, niezbędna była podróż na tory wyścigowe do Szwecji, Włoch czy Finlandii. W tym roku po raz pierwszy taką okazję stworzono dla entuzjastów szybkiej jazdy w Polsce. W czerwcu i w lipcu br. w naszym kraju odbyła się pierwsza edycja wydarzenie o nazwie “Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Była to gratka dla fanów legendarnych maszyn, gdyż na evencie pojawiły się aż 3 typy bolidów wywołując spore emocje. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na komercyjne jazdy, po przejściu profesjonalnych szkoleń mogli zrealizować jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych.

Test Navitel E501 – klasyczna nawigacja GPS

Duże zainteresowanie możliwością odbycia jazd legendarnymi bolidami, których podczas takiego wydarzenia liczba jest zawsze ograniczona sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się zrealizować drugą edycję Formula Drive w Polsce. Jest ona zaplanowana na 1-3 czerwca 2023 roku na Torze Silesia Ring, jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w naszym kraju dedykowanych do prowadzenia pojazdów wyścigowych.

Pasjonaci szybkich maszyn i ekstremalnych doznań motoryzacyjnych, którzy marzą, aby poczuć się jako Robert Kubica czy Alexander Wurz i poprowadzić na torze wyścigowym bolid F1, już mogą zacierać ręce i zarezerwować sobie miejsce na Formula Drive na 2023 rok. Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motorsportu i niestandardowej rozrywki w przyszłym roku.

Co więcej pokazująca, że marzenia można przekuć w rzeczywistość, a bolid F1 w ramach udziału w wydarzeniu może poprowadzić każdy kierowca z ważnym dokumentem prawa jazdy. Zanim jednak do tego dojdzie śmiałkowie, którzy zdecydują się skorzystać z tej niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze, przejdą pakiet szkoleń.

Udział dla osób decydujących się na komercyjne jazdy obejmuje szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu Formuły 1 oraz jazdę za kierownicą bolidu Renault 2000 i bolidu F1 Mod Williams FW29. Czeka nas też dopasowanie profesjonalnych kombinezonów do każdego z uczestników, co jest nie tylko istotnym aspektem podnoszenia bezpieczeństwa, ale także dodatkową atrakcją, dzięki której można poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Test PocketBook Era – nowy etap komfortu e-czytania

Dzięki drugiej edycji Formula Drive już wkrótce będzie można zostać jednym z 32 Polaków, którzy poprowadzą bolid F1 w naszym kraju. Nietypowe i ekstremalne pragnienia motoryzacyjne można spełniać także w Polsce, jak potwierdza przykład Grzegorza Rożalskiego, kierowcy wyścigowego i pomysłodawcy wydarzenia Formula Drive. Można również podarować je w formie przeżycia bliskiej osobie, która jest miłośnikiem Formuły 1 i marzy, aby usiąść za kierownicą bolidu. Imprez z udziałem superaut w Polsce jest coraz więcej, ale ile osób może się pochwalić, że będzie miało okazję poprowadzić bolid Formuły 1.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: