Philips Hue będą kompatybilne z Matter

Philips Hue będą kompatybilne z Matter

Organizacja Connectivity Standards Alliance (CSA) ogłosiła 3 listopada wprowadzenie nowego, jednoczącego branżę standardu inteligentnego domu o nazwie Matter. Umożliwia on bezproblemową współpracę inteligentnych urządzeń. Ponieważ Signify od początku jest partnerem CSA w zakresie Matter, co to oznacza dla Philips Hue.

Philips Hue

Jesteśmy dumni, że Philips Hue Bridge, nasz inteligentny mostek oświetleniowy, który łączy i kontroluje wszystkie produkty Philips Hue, jest teraz certyfikowany przez Matter. Dzięki aktualizacji oprogramowania do Philips Hue Bridge, wszystkie istniejące i nowe lampy, żarówki i akcesoria Philips Hue będą kompatybilne z Matter, z wyjątkiem urządzenia Philips Hue Sync Box Play HDMI i przełącznika Philips Hue Tap Dial. Urządzenia te nie są jeszcze obsługiwane przez obecną wersję standardu CSA Matter.

 Aktualizacja oprogramowania, dodająca zgodność ze standardem Matter, będzie częścią regularnych aktualizacji mostka Philips Hue Bridge i zostanie udostępniona publicznie w pierwszym kwartale 2023 r. Dzięki aktualizacji użytkownicy skorzystają z uproszczonej procedury podczas łączenia systemu Philips Hue z innymi urządzeniami inteligentnego domu i aplikacjami zgodnymi z Matter. Nowy standard oferuje łatwiejszą, bezpieczniejszą i bardziej niezawodną współpracę kompatybilnych urządzeń. Urządzanie innowacyjnego, inteligentnego domu będzie łatwiejsze niżeli kiedykolwiek.

 Recenzja Philips Hue – inteligentnego systemu oświetlenia

Po aktualizacji oprogramowania mostka Philips Hue Bridge dodającej zgodność z Matter, użytkownicy zachowają dostęp do szerokiej gamy funkcji do personalizacji domu za pomocą inteligentnego oświetlenia Philips Hue, w tym scen, automatyzacji, zaawansowanych możliwości rozrywki, takich jak synchronizacja ze Spotify, i więcej.

 Wszystkie dotychczasowe ustawienia i personalizacje w aplikacji Philips Hue będą dostępne po aktualizacji urządzenia Philips Hue Bridge. Istniejące integracje Google i Amazon w aplikacji Philips Hue również będą działać tak jak dotychczas i zostaną automatycznie uaktualnione. W przypadku Apple HomeKit użytkownicy będą musieli wykonać reset w celu ponownego połączenia za pośrednictwem Matter.

 Kolejną nowością jest to, że od 3 listopada 2022 r. integracja Philips Hue z urządzeniami i aplikacjami kompatybilnymi z Matter jest otwarta dla deweloperów. Oznacza to, że twórcy urządzeń inteligentnego domu, którzy również pracują ze standardem Matter, mogą przetestować interoperacyjność z systemem Philips Hue za pośrednictwem Matter, rejestrując się na stronie Philips Hue Developer Community.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: