OnePlus, OPPO i Qualcomm dla Ray Tracingu

OnePlus, OPPO i Qualcomm dla Ray Tracingu

Marka OnePlus zaangażowała się w prace OPPO i Qualcomm nad przeniesieniem technologii Ray Tracingu, dobrze znanej graczom komputerowym, na platformy mobilne. Do inicjacji współpracy doszło podczas konferencji Snapdragon Summit 2022.
Ray Tracing
Czym jest Ray Tracing? To technologia wykorzystywana w grach. Służy głównie do realistycznej symulacji efektów odbicia i załamania światła, a co za tym idzie – również cieniowania. Wymaga bardzo wydajnego sprzętu, zapewniającego dużą moc obliczeniową. Istnieje kilka przeszkód, które utrudniają jej przeniesienie z komputerów na urządzenia mobilne – wynikają one głównie z ograniczonego rozmiaru tych ostatnich.
Wspólne prace OnePlus, inżynierów Oppo i Qualcomm Technologies Inc. rozpoczęły się na konferencji Snapdragon Summit 2022. Ich celem jest implementacja Ray Tracingu na platformie mobilnej Snapdragon® Gen 2. To nowa technologia, która ma szanse zrewolucjonizować sektor gier mobilnych. Zadanie połączonego zespołu polegało przede wszystkim na analizie najczęściej występujących scenariuszy gamingowych, w których Ray Tracing mógłby znaleźć zastosowanie, a po drugie – na wprowadzeniu tego rozwiązania w życie.
W efekcie udało się przenieść tę technologię na platformę mobilną.
Mobilna technologia Ray Tracingu nie tylko poprawia grafikę w grach, ale także otwiera nowe możliwości w dziedzinie inżynierii dźwięku, autonomicznego prowadzenia samochodu i wirtualnej rzeczywistości. Deweloperzy nie muszą już spędzać wielu godzin na odtwarzaniu cieni. Teraz wystarczy, że aktywują Ray Tracing, by wzbogacić swoją pracę o realistyczne efekty świetlne.
OnePlus będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu zbadania potencjału drzemiącego w mobilnym Ray Tracingu, a także w innych technologiach. Wszystko po to, by zapewnić graczom jeszcze doskonalsze wrażenia.
– OnePlus stara się dostarczać swoim klientom flagowe produkty o wysokiej wydajności, które działają szybko i płynnie – podkreśla Kinder Liu, COO i dyrektor działu badań i rozwoju OnePlus. – Dzięki społeczności, biorącej udział w rozwijaniu naszych urządzeń, znamy potrzeby i oczekiwania użytkowników, którzy pasjonują się grami mobilnymi. Wykorzystujemy tę wiedzę, gdy pracujemy nad naszymi produktami. Zobowiązaliśmy się zapewnić graczom płynność wrażeń i wynikające z niej pełne zaangażowanie. Wprowadzenie mobilnej technologii Ray Tracingu ułatwi spełnienie tej obietnicy.
Pojawienie się pierwszych gier AAA na platformach mobilnych potwierdza, że rozrywka z udziałem smartfonów wkracza w nową erę. Gracze korzystający z tego typu urządzeń mogą dziś cieszyć się coraz bardziej zaawansowanymi tytułami. By sprostać wysokim wymaganiom mobilnych gamerów, producenci smartfonów muszą oferować im szybki i wydajny sprzęt, który zapewni płynność rozgrywki. To właśnie dlatego marka OnePlus zdecydowała się wesprzeć OPPO i Qualcomm w pracach nad mobilnym Ray Tracingiem.

O OnePlus i grach mobilnych

Zgodnie z ideą wyrażoną hasłem „Never Settle”, firma OnePlus dąży do zapewnienia graczom angażujących wrażeń. Zaprojektowane przez nią smartfony klasy premium wyróżniają się wydajnością w grach mobilnych. Firma od początku swojego istnienia kładzie nacisk na gry. Wprowadziła już kilka przełomowych technologii gamingowych.

W 2019 roku firma OnePlus rozpoczęła sprzedaż telefonu OnePlus 7 Pro wyposażonego w ekran OLED o rozdzielczości 2K+ i odświeżaniu 90 Hz. Dowiodła w ten sposób, że granie na smartfonach może być płynniejsze i znacznie bardziej wciągające niż dotychczas.

W 2020 roku, dzięki bliskiej współpracy OnePlus z Epic Games, smartfony OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro okazały się jednymi z pierwszych urządzeń mobilnych na rynku, które mogą uruchomić grę Fortnite w 90 klatkach na sekundę. Gracze przekonali się, że szybkość i płynność działania gier to wyróżniki urządzeń OnePlus.

W 2022 roku firma OnePlus wprowadziła na rynek silnik Hyperboost, który integruje istotne technologie: General Performance Adapter (GPA), Frame Stabilizer, GPU Load Control (GLC) oraz LsTouch. Hyperboost powoduje, że urządzenia OnePlus cechują się krótkim czasem reakcji i stabilnym poziomem liczby klatek na sekundę w grach, zapewniając graczom odpowiednią płynność i szybkość działania.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]