Super Greed w dokumencie Viaplay

Super Greed w dokumencie Viaplay

„Super Greed: The Fight for Football”, czyli „Super Chciwość: Walka o Futbol”, to niezwykły film dokumentalny ukazujący kulisy najbardziej dramatycznych 48 godzin w historii klubowej piłki nożnej – powstaniu i natychmiastowym upadku Europejskiej Super Ligi.

Super Greed

Widzowie ze szczegółami poznają historię skandalicznego, zakończonego fiaskiem przedsięwzięcia, które trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie, było dyskutowane w brytyjskim parlamencie i budziło gniewne protesty kibiców nie tylko na stadionach, a nawet na ulicach europejskich miast. „Super Greed: The Fight for Football” jest już dostępny dla polskich widzów tylko na platformie streamingowej Viaplay!

 Test Creative STAGE 360 – atmosfera Mundialu na sofie, czy to możliwe?

W kwietniu 2021 roku, kiedy świat zmagał się z pandemią koronawirusa, właściciele i dyrektorzy dwunastu najpotężniejszych klubów piłkarskich podjęli próbę zmiany ustalonego porządku i bezczelnego przejęcia władzy w europejskim futbolu. Lata tajnych rozmów i zakulisowych układów doprowadziły do zaskakującej kulminacji, jaką była informacja o utworzeniu zupełnie nowych rozgrywek – Europejskiej Super Ligi.

 Wśród założycieli znalazły się największe i najpopularniejsze kluby: AC Milan, Arsenal Londyn, Atletico Madryt, Chelsea Londyn, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus Turyn, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham Hotspur. Dwanaście rywalizujących ze sobą zespołów połączyło siły, aby zerwać z wielowiekową tradycją sportową i powołać zupełnie nowe rozgrywki, które miały generować kolosalne zyski i zabezpieczyć ich przyszłość na kolejne dekady.

 Projekt, który miał funkcjonować przez kolejne 23 lata, wywołał furię sprzeciwu całego piłkarskiego świata i upadł w ciągu zaledwie 48 godzin. Film „Super Greed: The Fight for Football” opowiada dramatyczną historię upadku European Super League z perspektywy osób, które w dużej mierze się do tego faktu przyczyniły.

 Recenzja Ferguson Ariva 175 Combo – odbiornik telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej

W dokumencie o swoich niezwykłych doświadczeniach oraz działaniach podjętych aby zapobiec utworzeniu Super Ligi opowiadają m.in. prezydent UEFA Aleksander Ceferin, prezydent hiszpańskiej La Liga Javier Tebas, prezes londyńskiego klubu Crystal Palace Steve Parish, członek brytyjskiego parlamentu Ian Byrne, autor książek o tematyce piłkarskiej Nicky Bandini, rzecznik prasowy oficjalnego klubu kibica Arsenalu Londyn Tim Payton oraz członek oficjalnego klubu kibica Chelsea Londyn Dom Rosso.

 Film zebrał bardzo pozytywne recenzje i cieszy się duża popularnością zarówno wśród ekspertów, dziennikarzy, jak i kibiców. Opowiada nieprawdopodobną wręcz historię, której motorem są chciwość i zachłanność, pokazując świat futbolu od mrocznej, mniej znanej strony.

 Reżyserem obrazu jest Carl Hindmarch. Za produkcję odpowiada studio Fulwell 73, producentami wykonawczymi są Leo Pearlman, Gabe Turner, Ben Turner i Richard Thompson, produkcją zajęli się Richard Cooke, Benjamin Riad i Sara Woodford. Producentami wykonawczymi ze strony Sky UK są Poppy Dixon i Jamie Morris.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]