iPhone kup w czerwcu, a Samsung w październiku

Szukasz okazji na zakup nowego smartfona?

iPhone kup w czerwcu, a Samsung w październiku

iPhone kup w czerwcu, a Samsung w październiku

Ceny nowych smartfonów potrafią zwalić z nóg, zwłaszcza gdy myślimy o flagowych modelach. Wiele osób decyduje się odczekać jakiś czas od premiery nowego telefonu by kupić go taniej. Brandly360 przeanalizowało zmianę cen iPhonów i Samsungów na przestrzeni ostatnich miesięcy dzięki czemu wiemy, kiedy możemy kupić je w najniższej cenie.

Tegoroczne ceny flagowych smartfonów zaskoczyły wszystkich. Często za tą samą cenę lub nawet niższą możemy kupić wydajnego laptopa czy komputer stacjonarny. Kilka tysięcy złoty za telefon jest wysoką kwotą, ale dzięki postępowi technologicznemu współczesne smartfony pozwalają nam pracować, rozmawiać, nagrywać filmy i robić zdjęcia, przeglądać Internet, wysyłać wiadomości. Wszystko na kilkucalowym ekranie.

 Wysokie ceny nowych modeli sprawiły, że coraz więcej użytkowników rzadziej decyduje się wymieniać swój telefon na nowy co roku. Jak wynika z badań Kantar: Smart Barometr 2022 więcej niż czterech na pięciu Polaków wymienia telefon co dwa lata lub rzadziej. To samo badanie wykazało, że aż 40% z nas chciałoby nowy model kupować co 1,5 roku, albo częściej.

 Kiedy zatem najlepiej wymienić telefon na nowy? Bardzo szczegółowymi informacjami dzieli się Brandly360, które przeanalizowało zmieniające się ceny iPhonów i Samsungów w ostatnich miesiącach. Pod uwagę Brandly360 wzięło różne modele iPhone 13 oraz Samsung Galaxy A13, M22, M23, S21, S22 Ultra, S22+ oraz Z Fold 3.

Co wynika z analizy? Najlepszym miesiącem na zakup iPhone 13 był czerwiec. Wówczas praktycznie wszystkie wersje osiągnęły najniższą cenę. iPhone 13 128 GB kosztował wówczas 3990 zł, iPhone 13 256 GB 4375 zł, a iPhone 13 Pro 1 TB 6995 zł. Szczegółowe dane prezentuje poniższy wykres.

iPhone kup

 Nieco inaczej zmieniały się ceny Samsungów. W ich przypadku najlepszym miesiącem na zakup był październik. Samsung Galaxy S22 Ultra 128 GB był aż o 1399 zł tańszy w październiku niż w marcu, choć swoją najniższą cenę – 3900 zł osiągnął w sierpniu. Największe różnice w cenie widać na przykładzie Samsung Galaxy Z Fold 3. Jego pierwotna wartość – 8055 zł – zmieniała się z miesiąca na miesiąc. W przeciągu roku spadła aż do 5590 zł!

 Szczegółowe dane prezentujące zmianę cen modeli Samsung Galaxy prezentuje poniższy wykres.

Samsung w październiku 

Jeśli szukamy najlepszej okazji na nowy telefon warto śledzić zmieniające się ceny. Jak widać cierpliwość popłaca, bo dzięki niej możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

źródło: Brandly360 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl