Televio Smart TV – aktualizacja aplikacji

Televio Smart TV – telewizja internetowa aktualizuje aplikacje dla Smart TV

Telewizja internetowa Televio przed końcem roku przygotowała dla swoich użytkowników dużą aktualizację wszystkich aplikacji na Smart TV. Oprócz nowego wyglądu ekranu głównego i ulepszonego wyszukiwania, pojawią się także profile osobiste, których do tej pory brakowało platformom LG i Samsunga.

Televio Smart TV

Televio przez ostanie kilka miesięcy pracowało nad wprowadzeniem nowych wersji swoich aplikacji. Jako pierwsza została zaktualizowana aplikacja na Android TV. Nowa aktualizacja dostępna jest również na urządzeniach Smart TV od LG, a wkrótce będzie dostępna również na urządzeniach Samsunga.

Zmiany w aplikacji są widoczne zaraz po jej uruchomieniu. Użytkownika wita zupełnie nowy ekran, który umożliwia kilka opcji logowania jednocześnie. Oprócz klasycznego sposobu, którym było wpisywanie swojego maila i hasła, użytkownik może spróbować szybkiego logowania za pomocą kodu parowania lub kodu QR, co pozwala zaoszczędzić czas i skraca cały proces o połowę.

Recenzja Televio – telewizja jaką chcesz i gdzie chcesz

Po funkcji logowania na użytkownika czeka nowy ekran główny, który w porównaniu z poprzednią wersją jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny wizualnie. Użytkownik ma możliwość jego spersonalizowania, tworząc listę ulubionych kanałów, które od teraz będą na wyciągnięcie ręki. Użytkownik może również znaleźć funkcję “kontynuuj oglądanie” oraz wiele polecanych treści ułożonych w sposób tematyczny.

Długo oczekiwaną funkcją są profile osobiste, które użytkownicy znają już z innych platform. Można je teraz znaleźć także w aplikacjach Smart TV. Profile można więc tworzyć i edytować bezpośrednio na urządzeniu TV.

Program telewizyjny (EPG) również został przeprojektowany, co sprawia, że jest o wiele bardziej przejrzysty i intuicyjny. Dodatkowo został wzbogacony o kilka istotnych szczegółów. Oprócz tytułu filmu użytkownik znajdzie czas trwania, rok wydania i krótki opis.

Kolejną nowością jest przeprojektowana funkcja wyszukiwania. Pozwala ona na znalezienie konkretnego filmu, serialu, programu telewizyjnego lub stacji telewizyjnej za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy wpisać zaledwie kilka liter, aby odnaleźć ulubioną pozycję, dzięki czemu wyszukiwanie staje się jeszcze łatwiejsze.

Więcej o Televio

Televio to telewizja internetowa oferująca ponad 100 kanałów telewizyjnych, które można oglądać, korzystając z zaawansowanych funkcji. Usługa umożliwia zatrzymywanie, przewijanie i nagrywanie transmisji na żywo. Widzowie mogą cofać wybrane kanały do 7 dni lub zapisywać filmy i seriale bezpośrednio w aplikacji. Na własne nagrania przeznaczono aż do 120 godzin.

Aplikacja Televio jest dostępna na wielu urządzeniach. Można ją pobrać dla wybranych modeli Smart TV Samsung i LG, a także dla telewizorów i dekoderów z systemem Android TV od dowolnego producenta (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson). Platforma oferuje sprzedaż własnego dekodera Televio Media Box.

Usługa posiada też wsparcie dla Apple TV i Chromecast, a także działa we wszystkich przeglądarkach internetowych, co pozwala oglądać telewizję na komputerach i laptopach. Mobilna wersja aplikacji dostępna jest w sklepach Google Play i Apple Store, dzięki czemu z usługi można korzystać na telefonach i tabletach. Niewątpliwym udogodnieniem jest dostęp do aplikacji w zegarkach Smartwatch od Apple, dzięki czemu telewizja lub radio są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Televio działa w sieci od dowolnego dostawcy nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej.

Jeżeli nie korzystasz jeszcze z usługi, a chcesz ją wypróbować, to możesz to zrobić, subskrybując pakiet FAMILY już za 1 zł przez pierwszy miesiąc.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl