Ponad 2,5 mln nazw w Rejestrze domeny .pl

Ponad 2,5 mln nazw w Rejestrze domeny .pl

Nieprzerwany wzrost liczby abonentów, najwięcej zawartych umów opcji od 8 lat – wynika z najnowszego raportu Rejestru domeny .pl w NASK, podsumowującego rynek nazw domeny .pl w trzecim kwartale 2022 roku.

Na koniec września 2022 roku w Rejestrze domeny .pl znajdowało się 2 526 935 nazw, to o 1 470 więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. W trzecim kwartale zarejestrowano 155 319 nowych domen z .pl.

Recenzja Ferguson Ariva T800i HbbTV – STB z treściami multimedialnymi w telewizorze

Rejestr nieprzerwanie od ponad roku zyskuje nowych abonentów – w trzecim kwartale ich liczba zwiększyła się o 2 868 i łącznie wyniosła 1 119 002. Abonenci odnowili 455 172 domeny .pl. To o 20 268 nazw więcej niż w poprzednim kwartale.

Od trzech kwartałów wzrasta zainteresowanie wykupieniem pierwszeństwa do rejestracji domeny, po jej zwolnieniu przez obecnego abonenta, czyli zawarciem umowy opcji. Ich liczba wzrosła o 1 396 w porównaniu z drugim kwartałem. W omawianym okresie zawarto 5 263 takie umowy. 

Opcja to doskonałe rozwiązanie, które daje pierwszeństwo do rejestracji zajętej domeny w przypadku jej zwolnienia przez obecnego abonenta. Dzięki opcji zwiększamy szansę na zarejestrowanie wymarzonej nazwy w domenie .pl. Ponad 40% z prawie 267 tys. umów opcji zakończyło się udostępnieniem nazwy domeny do rejestracji dla wykupującego opcję.” – komentuje Marzena Pastuszka z Zespołu Obsługi Partnerów Rejestru.

konkurs – „Czy znasz to miejsce”

Usługa oferowana jest za pośrednictwem Partnerów, których lista znajduje się na stronie: https://dns.pl/lista_rejestratorow

20 lat od uruchomienia Programu Partnerskiego NASK

W grudniu 2022 roku mija 20 lat od powstania Programu Partnerskiego NASK, który skierowany jest do podmiotów, które chcą pośredniczyć w rejestracji domeny .pl. Na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku w Programie uczestniczyło 211 Partnerów z 24 krajów. 134 rejestratorów miało siedzibę w Polsce i obsługiwało ponad 1,6 mln nazw w domenie .pl.

NASK jako Rejestr domeny .pl nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez Partnerów domenowych, a przede wszystkim bez przekuwania ich oczekiwań i wymagań na działania. Przede wszystkim na prace ukierunkowane na rozwój systemu Registry oraz podnoszenie jakości, bezpieczeństwa i stabilności usług dla abonentów domeny .pl.” – podkreśla Anna Gniadek, Kierownik Zespołu Obsługi Partnerów Rejestru.

Szczegółowe informacje na temat Programu Partnerskiego znajdują się na stronie: https://dns.pl/zostan_rejestratorem_domeny_pl.

Raport Rejestru domeny .pl za trzeci kwartał 2022 roku można pobrać tutaj.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl