Samsung Galaxy S – co warto wiedzieć?

Samsung Galaxy S – co warto wiedzieć?

Samsung Group jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i rozwiniętych południowokoreańskich grup biznesowych, zrzeszających przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, działające w wielu branżach. Firma ta, najbardziej rozpoznawalna jest dzięki produkowanym smartfonom, znanym na całym świecie.

Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S 

Samsung Galaxy S jest prawdopodobnie najbardziej znaną serią producenta. Nie jest to przypadkowe, albowiem ich wydajne procesory, wysokiej jakości wyświetlacze, nie tylko ułatwiają życie zarówno prywatne, jak i zawodowe, lecz także pozwalają na oszczędzanie czasu. Z biegiem czasu, Samsung wciąż się rozwija i tworzy coraz to kreatywniejsze projekty. Innowacje, jakimi może poszczycić się producent to między innymi, wprowadzony w 2019 roku smartfon z wyginanym ekranem, czy telefon z zakrzywionym ekranem.

Pierwsze smartfony Samsung Galaxy S

W 2007 roku, Samsung wyprzedził całą swoją konkurencję i stał się liderem wśród producentów telefonów na świecie. Jednakże to dopiero w 2010 roku pojawił się pierwszy smartfon z serii Galaxy S. To właśnie on zapoczątkował serię flagowych urządzeń tej marki. Jego pierwsza generacja sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy, zaledwie w 7 miesięcy. Dzięki tak dużemu popytowi na produkty Samsunga stał się on największym konkurentem telefonów Apple, które pojawiły się na rynku w 2007 roku.

Pierwszy smartfon, patrząc z perspektywy czasu, nie zachwycał swoją ogólną specyfikacją. Jednakże, w 2010 roku wydawał się być innowacyjnym, idealnym rozwiązaniem. Wyposażony był on w 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480×800, aparat 5 Mpx oraz pamięć 8 lub 16 GB wraz z możliwością włożenia karty microSD. 

Kolejne generacje smartfonów Samsung Galaxy S

Kolejne wprowadzane generacje, wiążą się z następującymi innowacjami, takimi jak wprowadzone w 2013 roku zaokrąglone brzegi i tył smartfonu, czy szklano-aluminiowa obudowa i pierwszy na rynku zakrzywiony ekran w Samsungu Galaxy S6 Edge. 

Najbardziej popularna seria Samsunga charakteryzuje się wydajnymi procesorami, dużymi, dokładnymi wyświetlaczami oraz sprawnie pozwalają na wielozadaniowość, prostotę użytkowania oraz oszczędność czasu. Wszystkie najpopularniejsze, najbardziej pożądane na obecną chwilę, smartfony można znaleźć na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-s

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE jest smartfonem do użytkowania codziennego dla osób, które nie pasjonują się fotografią, graniem w wymagające dobrego procesora gry. Urządzenie to charakteryzuje się 6,5 calowym, czytelnym wyświetlaczem, prezentującym efektowne kolory. S20 FE wyposażony także został w inteligentną baterię o pojemności 4500 mAh, dzięki której telefon jest w stanie dotrzymywać kroku użytkownikowi cały dzień. 8 – rdzeniowy procesor, jaki posiada ten smartfon, pozwala na jego płynne użytkowanie. 

Samung Galaxy S22

Smartfony serii Galaxy S22 są trzynastą odsłoną telefonów tej flagowej serii. Dostępne są w opcjach S22, S22+ oraz S22 Ultra. Wszystkie modele z nowej serii Galaxy obsługują sieć 5G, co znacznie ułatwia korzystanie z danych komórkowych.

Samsung Galaxy S22 Ultra jest najnowszym oraz najbardziej zaawansowanym przedstawicielem serii Galaxy. Charakteryzuje się on profesjonalnym aparatem, idealnie przystosowanym do robienia nocnych zdjęć oraz wydajną baterią o pojemności 5000 mAh, którą można ładować szybkim ładowaniem, zarówno tradycyjnym, jak i indukcyjnym. Nowa seria zaopatrzona także została w najszybszy procesor Galaxy, zapewniający bardzo szybkie działanie, nawet podczas w grania w zaawansowane gry 3D. Smartfon może być również obsługiwany rysikiem S Pen, który chowany jest w obudowie telefonu. 

Smartfony z elastycznym ekranem

Samsung jako pierwszy producent w 2019 roku wprowadził na rynek smartfon ze zginanym ekranem pod nazwą Samsung Galaxy Fold. Technologia ta pozwala na osiągnięcie przekątnej ekranu po rozłożeniu, wynoszącej nawet ponad 7 cali. W 2020 roku, wydany został także Samsung Galaxy Z Flip, którego ekran po rozłożeniu osiąga 6,7″. Natomiast po złożeniu jego wymiary są bardzo niewielkie, co znacznie ułatwia jego transport oraz przechowywanie. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl