Canon MegaTank – nowe drukarki do domu

Canon MegaTank – nowe drukarki do domu

Canon poszerza serię MegaTank o cztery nowe szybkie drukarki z uzupełnianymi zbiornikami na atrament. Urządzenia te docenią zwłaszcza rodziny, studenci, czy osoby pracujące zdalnie, które chcą zaoszczędzić na domowych wydrukach.

Firma wprowadza dzisiaj na rynek następujące modele:

  • PIXMA G4470: szybka drukarka 4 w 1 z automatycznym podajnikiem dokumentów i łącznością Wi-Fi
  • PIXMA G3470: drukarka wielofunkcyjna 3 w 1 z łącznością WiFi – dostępna w trzech kolorach
  • PIXMA G2470: drukarka wielofunkcyjna 3 w 1
  • PIXMA G1430: drukarka jednofunkcyjna

Wszystkie modele umożliwiają łatwe uzupełnianie wysokowydajnych zbiorników na atrament oraz oferują dużą szybkość drukowania i wysoką jakość wydruku, a także uproszczone interfejsy, dzięki którym obsługa drukarek nie sprawia żadnych trudności.

Canon MegaTank

Niskie koszty eksploatacji
 
Firma Canon rozbudowała swoją ofertę o cztery ekonomiczne drukarki, które umożliwiają drukowanie bardzo wielu dokumentów i zdjęć w wysokiej jakości bez konieczności wymiany kartridżów z atramentem. Dzięki systemowi stałego napełniania atramentem, koszty eksploatacji są niższe niż w przypadku drukarek korzystających z kartridżów. Dzięki wysokowydajnym zbiornikom z atramentem wszystkie cztery modele mogą wydrukować 6000 arkuszy z jednej butelki czarnego atramentu[1], a w trybie ekonomicznym – nawet 7600 arkuszy[2] (o 27% więcej).
 W przypadku drukowania w kolorze, najnowsze urządzenia MegaTank zapewniają imponującą wydajność do 7700 stron z zestawu butelek z kolorowym atramentem[3] (8100 w trybie ekonomicznym). To doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodzin, szukających niedrogiej drukarki, która w razie potrzeby zagwarantuje znakomitą jakość wydruku. Drukarki wykorzystują zarówno atrament pigmentowy, jak i barwnikowy, co pozwala uzyskać z jednej strony głęboką czerń liter, a z drugiej – obrazy w żywych i nasyconych barwach.
Szybkość i wydajność

Prezentowane cztery modele w serii MegaTank cechują się dużą szybkością drukowania: 11,0 obrazów/min w przypadku druku w czerni (monochromatycznego) i 6,0 obrazów/min w przypadku druku w kolorze. To lepsze osiągi niż w przypadku poprzednich drukarek MegaTank. Wyraźne i wysokiej jakości wydruki zadowolą wszystkich użytkowników: od studentów, piszących obszerne eseje, po rodziny, które w domowym zaciszu drukują owoce wspólnych plastycznych eksperymentów. Z kolei osobom pracującym zdalnie model PIXMA G4470 oferuje automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy. Przyspiesza on skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów podnosząc ogólną produktywność.

Łatwa obsługa dla całej rodziny

Urządzenia PIXMA G2470, PIXMA G4470 oraz seria PIXMA G3470 zaprojektowano pod kątem funkcjonalności i nieskomplikowanej obsługi. Panele LCD powodują, że drukarki instaluje się z łatwością, a i późniejsze korzystanie z nich jest bardzo proste. Dzięki technologii atramentowej MegaTank firmy Canon także konserwacja tych modeli nie sprawia żadnych trudności. Przestoje w pracy drukarki zminimalizowano dzięki wymiennej kasecie konserwacyjnej oraz niewymagającym ściskania butelkom z mechanicznym identyfikatorem.

Obsługa sieci WiFi w modelach z serii PIXMA G3470 i drukarce PIXMA G4470 umożliwia bezproblemowe łączenie ze sprzętem użytkownika dzięki zgodności z Apple AirPrint i Mopria® dla systemu Android, a także aplikacji Canon PRINT, która zarządza drukowaniem z poziomu urządzeń inteligentnych. Firma Canon nie zapomniała o osobach poszukujących twórczej inspiracji.
Canon Creative Park pozwala użytkownikom obudzić w sobie artystę i tworzyć papierowe modele 3D, a także spersonalizowane kartki – z możliwością drukowania na magnetycznym i matowym papierze fotograficznym (dotyczy wszystkich prezentowanych urządzeń).
Drukarki w serii PIXMA G3470 dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym i czerwonym.  W ramach serii MegaTank firma Canon wprowadza dziś na rynek także drukarki MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040, przeznaczone dla małych przedsiębiorstw i biur domowych.
Więcej informacji na temat nowych urządzeń w serii MegaTank znajduje się na poniższych stronach.
PIXMA G4470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g4470/ 
PIXMA G3470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g3470-series/ 
PIXMA G2470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g2470/ 
PIXMA G1430: https://www.canon.pl/printers/pixma-g1430/
Najważniejsze właściwości urządzeń z serii MegaTank:
– 11,00 lub 6,0 obrazów na minutę – wysoka szybkość drukowania
– Wysoka wydajność drukowania – 6000 arkuszy w czerni (7600 w trybie ekonomicznym) oraz 7700 arkuszy w kolorze (8100 w trybie ekonomicznym)
– Wymienna kaseta konserwacyjna
– Butelki atramentowe z mechanicznym identyfikatorem/kluczem
– Obsługa papieru magnetycznego, matowego oraz fotograficznego
– Wysoka jakość druku
– Pojemność podajnika: 100 arkuszy
Najważniejsze właściwości PIXMA G4470:  
– Łatwa obsługa dzięki 1,3-calowemu wyświetlaczowi LCD
– Drukarka 4 w 1 — drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie
– Automatyczny podajnik dokumentów (35 arkuszy)
– Pojemność podajnika: 100 arkuszy
– Obsługa WiFi, łączność bezprzewodowa
Najważniejsze właściwości serii PIXMA G3470:  
– Drukarka 3 w 1 – drukowanie, kopiowanie i skanowanie
– Łatwa obsługa dzięki 1,3-calowemu wyświetlaczowi LCD
– Obsługa WiFi, łączność bezprzewodowa
– Dostępna w trzech kolorach – czarnym, białym i czerwonym
Najważniejsze właściwości PIXMA G2470: 
– Łatwa obsługa dzięki 1,2-calowemu wyświetlaczowi LCD
– Drukarka 3 w 1 – drukowanie, skanowanie i kopiowanie
Najważniejsze właściwości PIXMA G1430: 
– Drukarka jednofunkcyjna
– Wskaźniki LED na panelu operacyjnym

[1] Za podstawę pomiaru wydajności druku służą dane dotyczące zużycia atramentu w kolejnych butelkach, nigdy w pierwszej.  Wydajność druku w kolorze szacuje się za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712.
[2] Wydajność wydruku na zwykłym papierze w trybie ekonomicznym jest wartością szacunkową. 
[3]Za podstawę pomiaru wydajności druku służą dane dotyczące zużycia atramentu w kolejnych butelkach, nigdy w pierwszej.  Wydajność druku w kolorze szacuje się za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl