Wieża Eiffla z klocków LEGO za 2 949,99 zł

Wieża Eiffla z klocków LEGO – najwyższy zestaw w historii

Grupa LEGO zaprezentowała swój najwyższy model z klocków w historii marki. Zapierający dech w piersiach nowy zestaw LEGO Wieża Eiffla jest wiernym odwzorowaniem jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury na świecie, który natychmiast przeniesie Cię do serca Paryża.

Wieża Eiffla z klocków LEGO

Ten imponujący zestaw LEGO po zbudowaniu osiąga wysokość 149 cm – co czyni go wyjątkowym odwzorowaniem sławnej konstrukcji w formie budowli z klocków.

 Zestaw składa się z 10,001 elementów, które w autentyczny sposób odwzorowują potężną wieżę z kutego żelaza – z piękną konstrukcją kratownicy, trzema platformami obserwacyjnymi, elementami zieleni, windami, biurem na szczycie oraz wieżą nadawczą i flagą Tricolore na jej szczycie. Zestaw można podzielić na cztery części, dzięki czemu jest łatwy do zbudowania, przeniesienia i zabawy.

Recenzja Roaman T3 – szczoteczka soniczna dla higieny jamy ustnej

Wieża Eiffla była budowana od 1887 do 1889 roku, będąc najważniejszą częścią Targów Światowych odbywających się w 1889 roku. Pomimo początkowej krytyki dotyczącej wyglądu, stała się globalną ikoną kultury i jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie.

Wieża Eiffla z klocków LEGO

Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO, opisał proces projektowania nowego zestawu: „Chcieliśmy znaleźć doskonałą interpretację LEGO dla inżynierskiego i architektonicznego arcydzieła, jakim jest wieża Eiffla. Wzorowaliśmy się na zasadach konstrukcyjnych oryginalnej wieży tak drobiazgowo, jak tylko pozwalał na to system klocków LEGO.

Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury.”

 Zestaw LEGO Wieża Eiffla będzie dostępny od 25 listopada 2022 r. w sklepów stacjonarnych LEGO oraz na stronie LEGO.com/Eiffel w cenie 2 949,99 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]