Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition – dzieło sztuki

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition – dzieło sztuki

23 listopada 2022 – Xiaomi nawiązało współpracę z artystą Danielem Arshamem, aby przekształcić swój najnowszy model Xiaomi 12T Pro w dzieło sztuki: Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition
Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Daniel Arsham, korzystając ze swej idei tzw. Fikcyjnej Archeologii (ang. Future Archeological), zastosował na opakowaniu i obudowie smartfonu wzory nawiązujące do procesów starzenia i naturalnej erozji:

„Zawsze interesuje mnie wyprowadzanie moich prac poza (…) świat sztuki. Podszedłem do Xiaomi 12T Pro jak do rzeźby, która ma dodatkowy cel poza tym, że jest funkcjonalnym przedmiotem. Za 20 lat ludzie nie będą go już używać jako telefonu, ale jako rzeźby, związanej z konkretnym momentem w czasie (…).” – Daniel Arsham

W ramach współpracy stworzono ponadczasowy model smartfonu, oferujący wrażenia obcowania z dziełem sztuki: zaczynając od projektu opakowania, a skończywszy na dotyku i odczuciach podczas korzystania z samego smartfonu.

Test Xiaomi 12T Pro – czy warto zakupić ten model?

„Prace Daniela często współgrają z koncepcją czasu, zarówno przyszłości, jak i przeszłości. (…) Ta współpraca to nie tylko smartfon, ale zaawansowana technologia wykorzystana przy wykonaniu projektu artysty. Wierzymy, że będzie to ekscytujący produkt dla ludzi dzisiaj, a także pozostanie interesującym i kolekcjonerskim dziełem sztuki w kolejnych dekadach.” – Xiaomi

Model Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition będzie dostępny w limitowanej ilości 2000 urządzeń w Europie od 16 grudnia 2022 roku, w serwisie highsnobiety.com będącym wyłącznym partnerem sprzedaży detalicznej online, na stronie mi.com oraz w specjalnym sklepie pop-up store Xiaomi x Daniel Arsham w Berlinie, tylko od 16 do 17 grudnia.

O artyście

Daniel Arsham jest nowojorskim artystą, którego praktyka obejmuje sztuki piękne, architekturę, performance i film. Ikoniczne prace Arshama łączą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, ukazując plastyczność i siłę nostalgii, często poprzez odniesienia do momentów z końca XX wieku. Jego prace to skorodowane odlewy współczesnych artefaktów i postaci ludzkich, wykonane z materiałów geologicznych, takich jak piasek, selenit i popiół wulkaniczny. Materiały te pozwalają na uzyskanie wyglądu i estetyki erozji lub archeologicznych, przyszłych reliktów, jak nazwał je Arsham.

 

Daniel Arsham miał wystawy indywidualne m.in. w Musée Guimet w Paryżu we Francji; UCCA Center for Contemporary Art w Dune w Chinach; w MOCO Museum w Amsterdamie w Niderlandach; w HOW Museum w Szanghaju w Chinach; The Cranbrook Art Museum w Detroit w USA; oraz w High Museum of Art w Atlancie w USA. Prace Arshama były wystawiane również podczas National Gallery of Victoria Triennial w Melbourne w Australii;  Musée Fenaille, Rodez, Carré d’Art de Nîmes, Paris La Défense we Francji; Frieze Sculpture w Londynie oraz Crystal Bridges Museum of American Art, w Bentonville w Arkansas; SCAD Museum w Savannah; Museum of Contemporary Art w Chicago; The New Museum i MoMA PS1 w Nowym Jorku w USA.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: