Huawei z Partner2Connect w erze cyfrowej

Huawei z Partner2Connect w erze cyfrowej

Huawei podpisał zobowiązanie o przystąpieniu do cyfrowego sojuszu Partner2Connect, zorganizowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), który do 2025 roku ma zapewnić łączność około 120 milionom ludzi w odległych obszarach w ponad 80 krajach.

Huawei / Partner2Connect

Liang Hua, prezes Huawei, ogłosił decyzję podczas tegorocznego forum zrównoważonego rozwoju Connectivity+: Innovate for Impact. W swoim przemówieniu inauguracyjnym podkreślał, że dostęp do stabilnej sieci jest podstawowym wymogiem i prawem w erze cyfrowej. Dla wielu, którzy pozostają niepodłączeni do Internetu, dostęp do niezawodnej łączności oznaczałby pierwszy krok w kierunku zmiany ich życia na lepsze.

Wraz z technologiami cyfrowymi, takimi jak chmura i sztuczna inteligencja, łączność pomoże wprowadzić wszystkich do świata cyfrowego, zapewniając dostęp do większej ilości informacji, umiejętności, a także lepszych usług i większych możliwości biznesowych. To z kolei będzie napędzać dalszy rozwój społeczny i gospodarczy – komentował decyzję prezes Huawei.

Podczas forum dyskutowano o tym, jak innowacje ICT podkreślają biznesową i społeczną wartość wysokiej jakości łączności i napędzają zrównoważony rozwój w erze gospodarki cyfrowej. Wśród prelegentów znaleźli się liderzy ITU oraz ONZ, ministrowie telekomunikacji oraz regulatorzy z Kambodży, Nigerii, Bangladeszu i Pakistanu, a także przedstawiciele biznesu, partnerzy, eksperci oraz klienci z Chin, RPA, Belgii i Niemiec. Siddharth Chatterjee, koordynator ONZ w Chinach, apelował do obecnych na forum decydentów sektora prywatnego, akademickiego i obywatelskiego o wielostronne partnerstwa, aby zamknąć cyfrową przepaść, która wyklucza jedną trzecią globalnej populacji.
Test Huawei Mate 50 Pro – cyfrówkę chowam do szuflady

Nasz dynamicznie zmieniający się świat pilnie potrzebuje lepszej współpracy w zakresie cyfryzacji, aby wykorzystać transformacyjny potencjał technologii do tworzenia nowych miejsc pracy, zwiększenia integracji finansowej, zlikwidowania różnic między płciami, pobudzenia do działań proekologicznych i zmianie naszego świata tak, aby sprzyjał szerokiemu włączeniu społecznemu. Teraz jest czas na działanie – mówił Chatteriee.

Transformacja, cyfrowe talenty i nowe modele biznesowe są niezbędne dla zrównoważonego rozwoju w odległych regionach. Huawei ogłosił, że do 2025 roku, dzięki ulepszonej infrastrukturze ICT, firma będzie współpracować z partnerami, aby umożliwić 500 milionom ludzi korzystanie z cyfrowych usług finansowych, a 500 000 osób zapewni cyfrowe rozwiązania w ramach inkluzywnej edukacji.
Test Huawei Watch GT 3 SE – smart zegarek dla rozmów i SMS-ów

Jako przedsiębiorstwo o szerokich możliwościach ICT, Huawei integruje pełny potencjał innowacji technologicznych i nieustannie ulepsza rozwiązania RuralStar i RuralLink, aby rozszerzyć wysokiej jakości zasięg o najbardziej odległe obszary. Umożliwi to większej liczbie osób, szpitalom gminnym, szkołom, samorządom lokalnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z takich samych doświadczeń związanych z szybką łącznością szerokopasmową, jak w miastach – powiedział Cao Ming, prezes Huawei Wireless Solution.

W Polsce firma Huawei od dawna podejmuje już działania ukierunkowane na włączenie wykluczonych społeczności w świat cyfrowy. Właśnie odbyła się IX edycja programu Seeds For The Future, poprzez który Huawei promuje równy dostęp do edukacji o świecie nowych technologii dla studentek i studentów z całej Polski. W tegorocznej wersji programu aż 68% uczestników stanowiły kobiety, co potwierdza, iż świat cyfrowy stoi otworem także przed wszystkimi Polkami.
Huawei jest zaangażowany w rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu. Poprzez ciągłe innowacje technologiczne, Huawei przyczynia się do zwiększenia poziomu cyfryzacji w odległych regionach, umożliwiając wszystkim korzystanie z wygody cyfrowego życia i promując zrównoważony rozwój globalnej gospodarki cyfrowej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl