Bullitt – smartfon z wiadomościami satelitarnymi

Bullitt – smartfon z wiadomościami satelitarnymi

Bullitt Group, innowacyjna, brytyjska firma produkująca smartfony, nawiązała współpracę z wiodącym na świecie dostawcą chipsetów, firmą MediaTek, by wprowadzić na rynek pierwszy na świecie smartfon obsługujący technologię dwukierunkowej komunikacji satelitarnej. Usługa telefoniczna i satelitarna OTT będzie dostępna komercyjnie w pierwszym kwartale 2023 r. i zaoferuje m.in. bezpłatną satelitarną funkcję SOS*.

Bullitt

Bullitt i MediaTek współpracowały przez ostatnie 18 miesięcy, aby wprowadzić bezpośrednią komunikację satelitarną do nowej generacji smartfonów 5G zaprojektowanych przez firmę Bullitt. To właśnie ona jako pierwsza zastosowała chipset 3GPP NTN (Non-Terrestrial Network) firmy MediaTek. Równolegle opracowano także własne oprogramowanie i komponenty, aby zapewnić usługę OTT w zakresie przesyłania wiadomości drogą satelitarną.

Test Motorola moto g72 – średniak, który się sprawdza

Inteligentne oprogramowanie smartfona przełącza się na łącze satelitarne tylko wtedy, gdy nie jest dostępne połączenie komórkowe lub Wi-Fi. Usługa integruje się z istniejącymi kontaktami użytkownika, aby zapewnić bezproblemowe działanie podczas korzystania z łącza satelitarnego z telefonem w sieci komórkowej. Czas wstępnego połączenia z satelitą i wysłania wiadomości wynosi około 10 sekund.

Bullitt projektuje i produkuje telefony komórkowe na licencji marek Cat, Caterpillar Inc., oraz Motorola. W ciągu 13 lat udało nam się dogłębnie zrozumieć naszych klientów, którzy ze względu na swój styl życia lub pracy często znajdują się w terenie i na obrzeżach zasięgu komórkowego. Na całym świecie użytkownicy telefonów komórkowych tracą sygnał przez dziesiątki miliardów godzin rocznieSami Amerykanie doświadczają utraty zasięgu przez ponad 22 miliardy godzin w ciągu roku**. Utrata sygnału to coś, czego każdy z nas kiedyś doświadczył. W zależności od sytuacji może to oznaczać niewygodę, frustrację, niepokój, spadek produktywności, a nawet utratę życia. – podkreśla Richard Wharton, współzałożyciel w Bullitt Group

Test Xiaomi 12T Pro – czy warto zakupić ten model?

Od dawna wiedzieliśmy, że odpowiedź leży w satelicie, ale ‘niewidzialna’ i bezproblemowa integracja w smartfonie stwarza ogromne wyzwania techniczne. Firmy MediaTek i Bullitt łączy pionierski duch oraz historia innowacji. Dlatego teraz, prawie dwa lata po nawiązaniu współpracy, stoimy na czele nowej ery w telekomunikacji. Współpracujący z nami operatorzy zyskają najszybszy i najprostszy sposób, aby zaoferować swoim klientom całkowity spokój. – podsumowuje.

Bullitt

Nawiązana współpraca wynika z zamiłowania do innowacji oraz wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom rynku. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie standardu 3GPP NTN, który umożliwia bezpośrednią komunikację satelitarną w jednym urządzeniu. Oprócz najnowszych technologii mobilnych i zaawansowanych, wydajnych funkcji łączności komórkowej, nad którymi pracowaliśmy, wysiłek włożony w opracowanie 3GPP NTN skutkuje umożliwieniem producentom telefonów dostępu do łączności satelitarnej.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że stworzyliśmy technologię dwukierunkowego przesyłania wiadomości satelitarnych, zastosowaną w tym pierwszym komercyjnie dostępnym telefonie, a także z bycia pionierami w tworzeniu ekosystemu opartego na standardach 3GPP NTN dla komunikacji satelitarnej.dodaje JC Hsu, wiceprezes i dyrektor generalny działu komunikacji bezprzewodowej w MediaTek.

*Satelitarna usługa SOS jest świadczona bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy

**Źródło: https://www.opensignal.com/2019/09/24/mobile-experience-in-rural-usa-an-operator-comparison

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: