Co oglądaliśmy najchętniej, czyli Rok 2022 na YouTube

Co oglądaliśmy najchętniej, czyli Rok 2022 na YouTube

Kabaret Neo-Nówka, Sara James i Friz – to podium corocznego zestawienia najpopularniejszych filmów na YouTube. W podsumowaniu znalazły się także listy najpopularniejszych teledysków i filmów Short. Ponadto YouTube uruchamia dzisiaj serię podcastów – ,,My YouTube Story”. Rozmowy z twórcami i twórczyniami poprowadzi dziennikarka radiowa i podcasterka, Gabriela Darmetko. Gościem pierwszego odcinka jest Tomasz Raczek, krytyk filmowy, teatrolog i publicysta, a od kilku lat YouTuber.

YouTube

W tym roku na szczycie listy najczęściej oglądanych filmów na YouTube znalazł się skecz kabaretu Neo-Nówka „Wigilia 2022” – Bez Cenzury (NOWOŚĆ). Wiele emocji wzbudził również występ Sary James w show America’s Got Talent Golden Buzzer: Sara James Wins Over Simon Cowell With „Lovely” by Billie Eilish | AGT 2022. Podium zamknął Karol Friz Wiśniewski, który zabrał swoją widownię na 21 DNI W DZIKIEJ AFRYCE.

Wyraźnie widać, że na polskim YouTube sporą popularnością cieszą się stand-upy, dlatego na kolejnych miejscach znaleźli się Mateusz Socha z występem „Ile można” |Stand-up| 2022 (4. miejsce) oraz Olka Szczęśniak i jej ”Wszyscy jesteśmy hipokrytami” I Stand-up I 2022 (5. miejsce). Do pierwszej dziesiątki trafił również raper Mata, który zaskoczył fanów orędziem rozpoczynającej się akcji MATA#2040 (6. miejsce).

W zestawieniu znalazł się również Kanał Sportowy z filmem DZIENNIKARSKIE ZERO (WYDANIE SPECJALNE): NAJMAN, SŁOWIK I PRUSZKÓW. WYP***!!! (7. miejsce) oraz projekt ojwojtek – Wysłałem Ofertę SCAMU do 100 Influencerów (10 miejsce). Na liście zauważyć można zainteresowanie użytkowników bieżącymi tematami, między innymi wojną w Ukrainie. Materiał DLACZEGO ROSJA NIE ODPUŚCI UKRAINY – O CO TOCZY SIĘ GRA? na kanale Kuriera Historycznego zajął 8 miejsce. Kolejne wideo to fragmenty programów informacyjnych, reportaży oraz nagrań własnych, które dokumentują Powódź ’97.

Test Huawei Mate 50 Pro – cyfrówkę chowam do szuflady

TOP10 – najpopularniejsze wideo w Polsce w 2022 roku: 

 1. Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ – „Wigilia 2022” – Bez Cenzury (NOWOŚĆ)   
 2. America’s Got Talent – Golden Buzzer: Sara James Wins Over Simon Cowell With „Lovely” by Billie Eilish | AGT 2022
 3. Karol Friz Wiśniewski – 21 DNI W DZIKIEJ AFRYCE
 4. Mateusz Socha – „Ile można” |Stand-up| 2022
 5. Olka Szczęśniak – ”Wszyscy jesteśmy hipokrytami” I Stand-up I 2022
 6. Mata – #MATA2040
 7. Kanał Sportowy – DZIENNIKARSKIE ZERO (WYDANIE SPECJALNE): NAJMAN, SŁOWIK I PRUSZKÓW. WYP***!!!
 8. Kurier Historyczny – DLACZEGO ROSJA NIE ODPUŚCI UKRAINY – O CO TOCZY SIĘ GRA?
 9. ciekawehistorie – Powódź ’97           
 10. ojwojtek – Wysłałem Ofertę SCAMU do 100 Influencerów

 Test Infinix Note 12 Pro – ma w sobie to coś…

 

Jakie teledyski podbiły YouTube w ostatnim roku? Szczyt muzycznej listy to SKOLIM z utworem Wyglądasz Idealnie (Official Video),  tuż za nim znalazł się Mr. Polska śpiewający o Złotych Tarasach. Trzecie miejsce należy do coveru słynnego przeboju Krzysztofa Krawczyka Ostatni raz zatańczysz ze mną w wykonaniu Tribbsa i Kubańczyka. Kolejne miejsca to SB Maffija z utworem Lawenda, cover klasyki polskiej piosenki: tym razem to hip-hopowa wersja przeboju Wilków ,,Urke” – ,,Pijemy Za Lepszy Czas” w wykonaniu Smolastego i 730Huncho). W zestawieniu znaleźć można także Jetlag, za który odpowiadają Malik Montana x DaChoyce & The Plug (6. miejsce), piosenkę Sanah z płyty Uczta: „Szary świat” w duecie z Kwiatem Jabłoni oraz utwór ,,ostatnia nadzieja” zaśpiewany z Dawidem Podsiadłą (kolejno 7. i 8. miejsce). Uznanie użytkowników YouTube zdobył też ,,Piękny świat”, za który odpowiadają Gibbs x Kiełas, oraz ,,La Manga” w wykonaniu Alberto i Josefa Bratana (9. i 10. miejsce).

Recenzja Creative Sound Blaster Blaze V2 – dla długotrwałego grania

TOP10 – najpopularniejsze teledyski w 2022 roku:

 1. SKOLIM – Wyglądasz Idealnie (Official Video)
 2. Mr. Polska – Złote Tarasy (Prod. Abel De Jong)     
 3. Tribbs – Ostatni raz zatańczysz ze mną (ft. Kubańczyk)
 4. SB Maffija – Lawenda SBM Label
 5. Smolasty & 730Huncho – Pijemy Za Lepszy Czas (Official Music Video)
 6. Malik Montana x DaChoyce & The Plug – Jetlag (prod. SRNO)
 7. sanah i Kwiat Jabłoni – „Szary świat”
 8. sanah i Dawid Podsiadło –  „ostatnia nadzieja”
 9. Gibbs x Kiełas – Piękny świat (prod. Gibbs x Druid)
 10. Alberto – La Manga feat. Josef Bratan Prod. VEYSIGZ

Format YouTube Shorts cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie – filmy Short notują ponad 30 miliardów wyświetleń dziennie i ponad 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników. Poniżej polskie zestawienie najpopularniejszych krótkich form.

 TOP10 – najpopularniejsze YouTube Shorts w 2022 roku:

 1. Waksy Shorts – Kiedy pojedziesz na czerwonym na basenie
 2. SANDERA ZIOMAL – Dziewczyny w lany poniedziałek:
 3. Celine & Michiel – Ouch.. 🙈
 4. Toffiecrisp – PROSISZ O PIENIĄDZE MAMĘ I TATĘ #shorts
 5. Unko – Nie dowiozłem tych pierogów 😭
 6. Mama_na_ obrotach – Film w celach humorystycznych🤣🤣
 7. Jakub Lipiński – Lekcja matematyki ile to jest 6×6?
 8. Filip Zabielski – LANY PONIEDZIAŁEK! 💦
 9. Klaudia Bieszcz – WYJDŹ Z MOJEGO POKOJU!
 10. Andy Młody sprzedawca #shorts

 Recenzja Ferguson Ariva T800i HbbTV – STB z treściami multimedialnymi w telewizorze

 My YouTube Story” – rusza seria podcastów o twórcach i twórczyniach

YouTube uruchamia dzisiaj “My YouTube Story” – serię podcastów o twórcach i twórczyniach. Rozmowy z tymi, którzy zdecydowali się otworzyć kanał na YouTube poprowadzi dziennikarka radiowa i podcasterka, Gabriela Darmetko. Gościem pierwszego odcinka jest Tomasz Raczek, który zna media od podszewki. Przez wiele lat prowadził programy telewizyjne i radiowe, był redaktorem naczelnym m.in. miesięcznika “Film”.

Jednak jego serce podbił YouTube. Od trzech lat prowadzi swój kanał, na którym przedstawia wideorecenzje filmów i seriali. YouTube dał mu wolność i niezależność, czyli to, co ceni sobie najbardziej. Jak przyciągnąć do siebie publiczność? Jak ciekawie opowiadać o filmach? Dlaczego widzowi trzeba patrzeć prosto w oczy? W pierwszym odcinku podcastu Tomasz Raczek zdradzi swój przepis na sukces na YouTube.

Podcast “My YouTube Story” dostępny jest na stronie myyoutubestory.podigee.io, można go również słuchać i oglądać na wszystkich popularnych platformach podcastowych, takich jak Google Podcast, Spotify, Apple Podcast, Deezer, i oczywiście także na YouTube. Odcinki będą publikowane raz na miesiąc.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: