Newline – monitory interaktywne z USB-C

Newline – monitory interaktywne z USB-C

Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych wymogów od 2026 roku będą musieli się dostosować również producenci laptopów.

Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Ta standaryzacja ma na celu zmniejszenie ilości elektrośmieci.  Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również wygodne.

Newline Interactive – dostawca monitorów interaktywnych – we wszystkich najnowszych urządzeniach już dziś oferuje USB-C Delivery. To właśnie w monitorach interaktywnych korzyść z zastosowania tego standardu jest zdecydowanie największa, bo dostarcza nie tylko dane, dźwięk , obraz i dotyk, ale też zasilanie dzięki Power Delivery. Transfer jest błyskawiczny – filmy i prezentacje pojawiają się na ekranie natychmiast, a reakcja na dotyk jest szybka i dokładna.

Test Philips 346B1C – 34-calowy, zakrzywiony monitor 21:9

Żeby osiągnąć taki efekt w starszych rozwiązaniach (bez USB-C), oprócz zasilania, konieczne jest jeszcze skorzystanie z dwóch kabli – do przesłania obraz i dotyku – osobno. Power Delivery jest najbardziej nowoczesnym standardem ładowarek, który pozwala na przesyłanie dużych mocy przez złącze typu USB-C.

Największą zaletą tego standardu jest możliwość precyzyjnego dostosowywania mocy ładowania do danego urządzenia. W chwili podłączenia następuje ustalenie, jaki prąd może płynąć między urządzeniami. Dopiero wtedy zaczyna się ładowanie z maksymalną, możliwą szybkością. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia baterii.

Interaktywne monitory Newline z Androidem są wyposażone w trzy porty USB-C: jeden na górze do podłączenia kamery internetowej, na bocznym panelu oraz na przednim panelu do podłączania i ładowania urządzeń, takich jak laptopy. Ten ostatni port – przy równoczesnej transmisji danych – zapewnia określone przez producenta poziomy zasilania. W przypadku monitorów Newline Lyra, Naos IP+ i Newline FLEX jest to 65W, zaś w monitorach Newline Elara i Vega – 100W

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: