„Perfect Picture” już za nami – podsumowanie

„Perfect Picture” już za nami – podsumowanie

Zakończyła się pierwsza edycja programu „Perfect Picture” poświęconego fotografii, którego głównym partnerem był Canon. Po 8 tygodniach zmagań w walce o idealne zdjęcie zwycięzcą okazała się Katarzyna Dziurska. Firma Canon przygotowała nagrody dla wszystkich uczestników i dostarczyła potrzebny na planie sprzęt.
Perfect Picture
Program telewizyjny „Perfect Picture” to efekt współpracy stacji TVN 7 z firmą Canon, którego tegoroczna, pierwsza edycja, emitowana była w każdy piątek o 19:30. Aktualnie jest on dostępny do obejrzenia na platformie Player.pl. Uczestnicy programu, m.in. Ada Fijał, Łukasz Zagrobelny czy Ernest Musiał, których znamy ze świata show-biznesu, mieli do realizacji wyzwania, związane z różnymi dziedzinami fotografii. Rywalizacja między uczestnikami do ostatniej chwili była zaciekła, jednak zwyciężczynią programu została Katarzyna Dziurska.
W każdym odcinku programu, uczestnicy realizowali po dwa zadania fotograficzne, a każde z nich dotyczyło zupełnie innego obszaru fotografii. Poruszanymi tematami przewodnimi były: fotografia sportowa, fotografia mody, fotografia dzieci, fotografia zwierząt, fotografia kulinarna, reportaż i portret. Wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy były bardzo wymagające i często wręcz ekstremalne np.: uchwycenie sokoła w locie z podnośnika o wysokości 6 pięter, sfotografowanie pędzącego po torze samochodu sportowego z poruszającego się pojazdu, wykonanie sesji zdjęciowej pod wodą czy uchwycenie parkourowca w ruchu, zjeżdżając w tym samym czasie na tyrolce.
Bohaterów programu w realizacji zadań wspierali specjaliści z branży, tacy jak np.: Alicja Zmysłowska, Ewa Przedpełska, Agata Serge, Mateusz Piesiak i Szymon Brodziak. Podpowiadali uczestnikom, jakie parametry w swoich aparatach (jak ISO czy czas naświetlania) powinni dobrać, aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt na zdjęciach, czy na co zwrócić uwagę pod kątem kompozycji, światła i dynamiki w danym rodzaju fotografii.
Firma Canon dostarczyła na plan aparaty z serii EOS R (m.in. EOS R10) oraz obiektywy RF (np. RF 16MM F2.8 STM czy RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM), których uczestnicy użyli do wykonania zadań konkursowych, a także drukarki: MegaTank – PIXMA G640 i imagePROGRAF PRO-1000. Do wydruku zdjęć wielkoformatowych przeznaczonych do oceny na planie, wykorzystano ploter Arizona 1380GT – tak duże formaty pozwoliły lepiej oddać szczegóły wykonanych fotografii. Sam program realizowany był również przy użyciu sprzętu Canon – wykorzystano przy nim kamery z linii Cinema EOS: EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III oraz EOS C70.
Nagrodą dla zwycięzcy programu był aparat EOS R6 wraz z obiektywem RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM oraz drukarka MegaTank PIXMA G640, świetna do wydruku wysokiej jakości fotografii w warunkach domowych. Sprzęt Canon otrzymali też wszyscy pozostali uczestnicy kończący swój udział w programie – na etapie 2. i 3. odcinka był to aparat Canon Zoemini S2 i drukarka SELPHY Square QX10, a w odcinkach 4-8: aparat do tworzenia wideoblogów: EOS M50 Mark II. Programowi towarzyszył także konkurs dla widzów, w ramach którego oni również nadsyłali swoje zdjęcia do oceny – w tym wypadku nagrodą główną był aparat EOS R10 z obiektywem RF-S 18-45, a nagrodami drugorzędnymi – 5 drukarek SELPHY Square QX10.
Celem „Perfect Picture” było zachęcenie jego widzów do chwycenia za aparat i spróbowania własnych sił w fotografii, udowadniając, że dobre zdjęcia może robić każdy. Program miał także zaprezentować szeroką gamę produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Canon – od drukarek natychmiastowych umożliwiających wydruk świeżo wykonanego selfie, przez bogatą ofertę aparatów cyfrowych i obiektywów, aż po wielkoformatowe drukarki przeznaczone głównie do profesjonalnych wydruków.
Urządzenia te mają różną specyfikę i zastosowania, ale co najważniejsze, uzupełniają się wzajemnie i stanowią jeden, sprawnie działający ekosystem, którego kluczowym elementem są intuicyjne aplikacje od Canon dedykowane do konkretnych grup produktowych. A wszystkich użytkowników tych urządzeń łączy jedna wspólna pasja – fotografia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: