Estoński Nortal otwiera biuro w Krakowie – praca

Estoński Nortal otwiera biuro w Krakowie – praca

Nortal, międzynarodowa firma specjalizująca się w transformacji cyfrowej, wybrała Kraków jako miejsce na pierwsze w Polsce, a drugie w Europie Środkowej biuro. Firma zatrudnia ponad 1700 specjalistów na całym świecie i rozpoczyna rekrutację polskich talentów. Nortal rozpocznie działalność w krakowskim biurze przejętej spółki Skelia.

Nortal

Wiodące spółki technologiczne nie bez powodu wybierają stolicę Małopolski jako miejsce swojej działalności. Według danych z raportu „Kraków IT Market Report 2022”[1] w mieście dostępnych jest ok. 50 tys. specjalistów IT. A liczba ta systematycznie rośnie, również za sprawą ok. 2,4 tys. absolwentów informatyki, opuszczających co roku mury krakowskich uczeni wyższych.

Jak mówi Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w Nortal, Polska od dawna znajdowała się w centrum zainteresowania Nortal Group ze względu na wysoko wykwalifikowaną kadrę, dogodną lokalizację i przyjazne dla zagranicznych inwestorów środowisko.

Wybór Krakowa na siedzibę naszego oddziału był naturalny – dodaje Tamkõrv. – Kraków oferuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz możliwości pozyskiwania młodych talentów z renomowanych szkół wyższych. To wszystko sprawia, że miasto stało się strategiczną lokalizacją dla firm IT i kluczowym hubem dla globalnego rynku.

Nortal zatrudnia developerów

Nortal rozpocznie działalność w biurach przejętej spółki Skelia w Kijowie, Lwowie i Krakowie, łącząc obecnych pracowników Skelii z globalną pulą talentów. Firma wprowadza również nową markę usług „pwrteams”, która opiera się na bogatym doświadczeniu Skelii w rozbudowie wewnętrznych zespołów technologicznych i inżynieryjnych oraz dostarczaniu specjalistycznych talentów. Jednocześnie estoński gigant zatrudni w Krakowie na początek ponad 50 nowych specjalistów, m.in. ds. rozwoju produktu, inżynierii oprogramowania, środowisk chmurowych i analizy danych.

Test Xiaomi 12T Pro – czy warto zakupić ten model?

Wszyscy pracownicy będą mogli korzystać z szeregu benefitów oferowanych przez firmę, takich jak programy szkoleniowe, możliwość relokacji do jednego z wielu, rozsianych po całym świecie oddziałów czy z rozszerzonej ścieżki kariery w Nortal Group.

Nortal posiada swoje biura w 24 krajach, m.in. USA, Estonii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Omanie. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów, w najbliższym czasie firma otworzy biuro także w Ukrainie, która również słynie z wykwalifikowanych specjalistów IT.

Patrik Vandewalle, prezes pwrteams i współzałożyciel firmy Skelia podkreśla, że rebranding biura Skelii na Nortal Polska i uruchomienie pwrteams otwiera pracownikom nowe ścieżki awansu w globalnej społeczności Nortala. „Pracownicy Skelii niczego nie tracą, za to dużo zyskują” – zwraca uwagę.

Szczegóły dotyczące zatrudnienia w Nortal są już dostępne i będą uzupełniane na stronie internetowej Nortal Polska.

Gigant, który scyfryzował Estonię

Nortal to gigant z branży transformacji cyfrowej, założony w 2000 roku w Estonii. Firma w dużym stopniu odpowiada za cyfryzację tego kraju, a w ciągu ostatnich lat zrealizowała wiele projektów transformacji cyfrowej dla rządów, instytucji opieki zdrowotnej i przedsiębiorstw na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych Nortal obsługuje ponad 25 wiodących klientów z listy Fortune 500, działających w branży telekomunikacji, mediów i rozrywki, podróży i hotelarstwa, płatności elektronicznych czy w logistyce.

Od ponad 20 lat dostarczamy naszym globalnym klientom nowoczesne rozwiązania oparte na danych. Pomagamy w transformacji ich działalności, tak aby byli w stanie korzystać z najnowocześniejszych narzędzi, które pozwolą im wyprzedzić konkurencję – mówi Kadi Tamkõrv.

Jak podkreśla Tamkõrv, firma zbudowała jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie cyfrowych systemów opieki zdrowotnej dla firm ubezpieczeniowych oraz szpitali. Opracowała także spersonalizowane rozwiązania, które stanowią podstawę ekosystemów elektronicznej opieki zdrowotnej w wielu krajach świata.

[1] https://motifedigital.com/wordpress/wp-content/uploads/premium/MOTIFE-ASPIRE-Krakow_IT_Market_Report_2022.pdf

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl