Rebranding. Na czym polega i w jaki sposób go przeprowadzić?

Rebranding. Na czym polega i w jaki sposób go przeprowadzić?

Marki, które istnieją od wielu lat, często potrzebują wprowadzenia pewnych zmian w swoim wizerunku. Taka konieczność wiąże się ze zmianami zachodzącymi nie tylko na samym rynku, lecz także w świadomości odbiorców. Świat biznesu podlega nieustannym przemianom, a na rynku pojawiają się coraz nowsze firmy, które oferują odbiorcom zupełnie nowe doznania. W efekcie, wizerunek tych znanych od lat może zacząć jawić się jako przestarzały lub niedzisiejszy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi im rebranding, który daje firmom szansę na odnowienie swojego wizerunku oraz odzyskanie zainteresowania klientów!

Rebranding

Czym jest rebranding? Komu jest dedykowany?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia podjęcia rebrandingu, warto powiedzieć, czym jest branding. Oba te pojęcia łączą się bowiem ze sobą i aby zrozumieć jedno, trzeba dobrze znać także i drugie. Branding to proces, który ma na celu powołanie do istnienia nowej marki, jednak nie byle jakiej, ale takiej, która będzie atrakcyjna, ciekawa i wzbudzająca zaufanie klientów. Jego prawidłowe przeprowadzenie pozwala firmie od samego początku swojego istnienia wyróżnić się na tle konkurencji oraz silnie zaznaczyć swoją obecność w świadomości odbiorców, co jest kluczem do wysokiej sprzedaży oraz rentowności całego przedsięwzięcia.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Rebranding – od czego zacząć?

Podstawą brandingu jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej nowej marki, która będzie jej swoistą wizytówką. Identyfikacja wizualna obejmuje takie elementy, jak m. in. logo, kolory firmowe, typografia i mówiąc krótko – wszystko to, co jest widoczne na zewnątrz i co reprezentuje markę. Czym więc jest rebranding? Jest to proces, który polega na transformacji wszystkich lub wybranej części elementów tworzących markę. W wyniku rebrandingu firma może zmienić swoją identyfikację wizualną, przyjąć nowe logo, sposób komunikacji z klientami, a także obrać nową strategię. Rebranding wprowadza zmiany charakterystycznych dla marki elementów po to, aby marka stała się atrakcyjniejsza i lepiej dostosowana do potrzeb swoich odbiorów.

Rebranding

Jak przeprowadza się rebranding? Komu powierzyć jego realizację?

Rebranding jest złożonym i długotrwałym procesem, który wymaga odpowiedniego planowania. Każda decyzja podjęta w jego ramach musi być starannie przemyślana i uzasadniona oraz prowadzić do osiągniecia konkretnych, mierzalnych korzyści. Warto także wiedzieć, że z rebrandingiem wiąże się pewne ryzyko. Wynika ono przede wszystkim z faktu, że niektórzy klienci mogą być silnie przywiązani do dotychczasowego wizerunku firmy i niekoniecznie entuzjastycznie podchodzić do wprowadzanych zmian. Z tego względu rebranding warto przeprowadzać stopniowo i systematycznie, aby zmiany nie wywołały w odbiorcach szoku i nie spowodowały ich odejścia do konkurencji.

Bardzo ważną kwestią dla powodzenia rebrandingu jest jego prawidłowe przeprowadzenie. Większość świadomych firm zdecyduje się skorzystać w tym zakresie ze wsparcia profesjonalistów, specjalizujących się właśnie w rebrandingu. Z ich usług można skorzystać nawiązując współpracę z agencją brandingowa, której wiodącymi specjalizacjami są branding i rebranding. Agencja zadba o przeprowadzenie całego procesu w taki sposób, aby przyniósł on firmie same korzyści oraz pozwolił prowadzić działalność w sposób idealnie dopasowany do współczesnych realiów.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl