Wirtualne biura, a prowadzenie firmy – jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Wirtualne biura, a prowadzenie firmy – jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Jak doskonale wiemy, zdalne prowadzenie działalności gospodarczej nie wymaga fizycznej siedziby firmy. Ta natomiast musi znajdować się w rejestrze, co ostatecznie odbija się na jej widoczności w Internecie. Nie istnieje żadne działanie, pozwalające ominąć wpisania adresu swojej działalności w różnego rodzaju dokumenty.

Są jednak sposoby, dzięki którym nie jest od nas wymagane umieszczanie w tę lukę miejsca swojego zamieszkania. Mowa dokładniej o wirtualnych biurach. Czym zajmują się te firmy oraz o co konkretnie w nich chodzi? O tym poniżej.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Wirtualne biura

Co to jest wirtualne biuro?

Przedsiębiorstwa oferujące usługi biur wirtualnych dysponują zazwyczaj dużymi placówkami w centrum miast. Posiadanie takiej lokalizacji jest czymś wymarzonym dla każdego właściciela firmy, niezależnie czy prowadzi on działalność jednoosobową czy spółkę. Decydując się na pakiet u takich firm, zyskujemy swój indywidualny adres siedziby. Wyjątek jest jednak taki, że nie zostaje nam zaoferowane biuro fizyczne, a jedynie wirtualne miejsce zameldowania działalności.

Wirtualnym adresem możemy posługiwać się niemal wszędzie, począwszy od wpisu do rejestru KRS, a kończąc na umieszczeniu go w mediach społecznościowych naszej firmy. Daje nam to oczywiście wiele możliwości, a już na pewno pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, jaką musielibyśmy przeznaczyć na wszystkie opłaty związane z czynszem za lokum fizyczne.

Wirtualne biura

Korzyści wynikające z e-biur

Patrząc na to, ile oferuje nam wirtualne biuro cennik wcale nie wydaje się być zawyżony. Koszt nieprzekraczający z reguły 150 zł za miesiąc to rozsądna cena, jak za sam adres. Patrząc na obecne ceny lokali, do których należy rzecz jasna doliczyć jeszcze rachunki, zachęcamy do rozważenia opcji e-biura. Oczywiście, najlepiej korzystać z tej usługi podczas prowadzenia działalności zdalnej. Znamy jednak przypadki, w których to firmy pracujące w biurach rzeczywistych także korzystały z wirtualnych adresów. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być bezsensowne. Ma to natomiast swoje pewne uzasadnienie.

Otóż, wszyscy wiemy jak ważna w dzisiejszych czasach jest promocja. Mając wirtualny adres siedziby, nasza lokalizacja jest przeważnie dobra. Algorytmy wyszukiwania w sieci doskonale o tym wiedzą. Z tego względu, wynikami przeglądarkowymi jesteśmy w stanie dosadnie przebić konkurencję i znaleźć się wysoko na liście.

Co oferują nam biura wirtualne?

Zrozumiałe jest, że na adres siedziby firmy przychodzi zazwyczaj korespondencja. Osoby zasiadujące w recepcji biur wirtualnych mają za zadanie odbierać przychodzące nam paczki firmowe i umieszczać je posortowane w specjalnych regałach. Dodatkowe pakiety uwzględniają także możliwość informowania o przychodzących listach w trybie SMS bądź też wykonywanie skanu ich treści. Niektóre biura posiadają także możliwość wynajmu rzeczywistych sali konferencyjnych na spotkania z kontrahentem. Często też takie firmy zatrudniają specjalistów, których zadaniem jest pomoc klientom w prowadzeniu działalności poprzez wypełnianie ważnej dokumentacji.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl