HPE GreenLake – dla aplikacji, analityki i deweloperów

HPE GreenLake – dla aplikacji, analityki i deweloperów

Hewlett Packard Enterprise (HPE) wprowadza do platformy edge-to-cloud HPE GreenLake szereg nowych usług dla aplikacji, analityki i deweloperów, które umożliwiają organizacjom modernizację przetwarzania zadań produkcyjnych w środowiskach chmury hybrydowej w oparciu o dane („data-first”). Wśród udogodnień znalazły się:

  • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise posiada teraz rozszerzone opcje wdrażania kontenerów dla Kubernetes dzięki usłudze Amazon Elastic Kubernetes Service Anywhere (Amazon EKS) firmy Amazon Web Services (AWS), oraz narzędzia dla rozwiązań infrastructure-as-code i natywnych dla chmury, co pozwoli na lepsze wsparcie zadań DevOps u klientów oraz na ciągłą integrację i wdrażanie środowisk (CI/CD).
  • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise oferuje obecnie sześć instancji, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych zadań, służących do zastosowań ogólnych, obliczeniowych i pamięci masowej. Przejrzyste modele cenowe pozwalają na łatwe korzystanie z produktu na zasadzie pay-as-you-go.
  • Ekosystemy partnerskie obejmują obecnie również HPE GreenLake for Red HatOpenShift Container Platform oraz niedawno wprowadzone rozwiązanie HPE GreenLake for VMware.
  • Ulepszona analityka zapewnia lepszą analizę wykorzystania i kosztów aplikacji u trzech hiperskalowych dostawców chmury publicznej.
  • HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics są teraz dostępne w ramach nowego programu wczesnego dostępu HPE Ezmeral.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise jest gotową do użycia chmurą prywatną zapewniającą nowoczesne doświadczenie użytkownika, zoptymalizowaną wydajność, otwartość oraz niski i przewidywalny łączny koszt posiadania (TCO), który odpowiada potrzebom podmiotów z każdej branży” – mówi Vishal Lall, senior vice president and general manager, HPE GreenLake Cloud Services Solutions.

Klienci rozumieją znaczenie modelu działania w chmurze hybrydowej dla swej transformacji cyfrowej, a HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise jest jedynym rozwiązaniem, które zapewnia najlepsze zdolności w chmurze hybrydowej – od brzegu sieci do rdzenia i w wielu chmurach – dostarczane w formie usługi chmurowej”.

Realizacja zadań i zarządzanie w chmurze hybrydowej dzięki HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise.
HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise to nowa propozycja, która zmienia oblicze chmury prywatnej, oferując zautomatyzowaną, elastyczną, skalowalną i w pełni zarządzaną chmurę prywatną klasy korporacyjnej. HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise to rozwiązanie zaprojektowane zarówno do aplikacji tradycyjnych jak i natywnych dla chmury. Wspiera ono samodzielne wdrażanie rozwiązań typu bare metal, kontenerowych oraz na maszynach wirtualnych, z wykorzystaniem wspólnej puli infrastruktury, zoptymalizowanej pod kątem cen i wydajności.

HPE GreenLake
Skyline of Frankfurt, Germany

Rozszerzenie oferty rynkowej i sieci partnerskiej w ekosystemie HPE GreenLake

Aby zapewnić klientom większy wybór i funkcjonalność, HPE rozszerza swoją ofertę ekosystemu partnerskiego w zakresie HPE GreenLake Marketplace for DevOps, AI/ML, analityki, ochrony danych, bezpieczeństwa i innych. Dzisiaj koncentrujemy się na nowej platformie HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform oraz niedawno zapowiedzianej platformie HPE GreenLake for VMware.

  • HPE GreenLake for Red HatOpenShift Container Platform to wynik zapowiedzi wspólnych prac rozwojowych, ogłoszonej na początku bieżącego roku podczas Discover 2022. Celem tych prac jest dostarczenie nowych usług dla HPE GreenLake z rozwiązaniami open source Red Hat. Połączenie HPE GreenLake z Red Hat OpenShift zapewnia klientom spójną, solidną podstawę do tworzenia aplikacji i innowacji w chmurze hybrydowej. Pomaga to zmniejszyć koszty i złożoność, a jednocześnie zwiększa stabilność i wydajność w wielu środowiskach IT. HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform pozwala na samodzielne zarządzanie kontenerami w środowiskach brzegowych, w centrach danych i w chmurze hybrydowej, co daje klientom większą elastyczność, skalowalność i zoptymalizowane standardowe konfiguracje kontenerów.
  • Zapowiedziane w listopadzie 2022 roku HPE GreenLake for VMware połączy HPE GreenLake i VMware Cloud oferując w pełni zintegrowane rozwiązanie w ramach prostego modelu użytkowania w chmurze hybrydowej na zasadzie pay-as-you-go. VMware Cloud zostanie w pełni zintegrowany z portfolio HPE GreenLake, w tym HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise.

 Program wczesnego dostępu do HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics

Podczas Discover Frankfurt HPE zainaugurowało program wczesnego dostępu do HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics. Dzięki programowi wczesnego dostępu programiści mogą wypróbować architekturę data fabric i rozwiązania analityczne jeszcze przed ich premierą, testując nowe funkcje i zdolności pozwalające na rozwiązywanie wyzwań danowych i analitycznych.

HPE GreenLake for Data Fabric to nowoczesna analityka i zarządzanie danymi, pozwalające na ujednolicenie różnych typów danych: w lokalnej infrastrukturze, w różnych chmurach i na brzegu sieci, co zapewnia bezproblemowy dostęp do zaufanego źródła danych. HPE Ezmeral Unified Analytics to chmurowe rozwiązanie wspierające najlepsze narzędzia open source, mające zastosowanie w całym cyklu życia projektów z zakresu inżynierii danych, analityki i data science.

Test Lenovo Tab P11 Pro 2. gen – dla pracy i rozrywki

Fundament systemu: Platforma HPE GreenLake edge-to-cloud

Platforma HPE GreenLake zapewnia klientom i partnerom ujednolicone doświadczenie hybrydowe i łatwy dostęp do usług chmurowych. Obecnie HPE GreenLake obsługuje ponad 65 000 klientów, działa na ponad dwóch milionach podłączonych urządzeń i zarządza ponad eksabajtem danych klientów na całym świecie.[1] Zaletą dla użytkowników posiadanie jednej platformy pozwalającej na automatyzację, organizację i wdrażanie strategii w zakresie chmur hybrydowych.

HPE kontynuuje swe innowacje i inwestycje w platformę HPE GreenLake. W marcu 2022 roku firma  zaprezentowała nowe, zunifikowane doświadczenie operacyjne, które zapewnia uproszczony widok i dostęp do wszystkich usług w chmurze, w tym funkcjonalności na brzegu sieci. Zapowiedziano również konwergencję platformy HPE GreenLake z Aruba Central.  Podczas HPE Discover  w czerwcu 2022 roku firma ogłosiła wprowadzenie kolejnych udoskonaleń obejmujących m.in. zwiększone bezpieczeństwo, nowy portal i narzędzia dla developerów oraz głębsze możliwości zarządzania zasobami i obciążeniami na dużą skalę.

 Dostępność

HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform będzie dostępna w pierwszym kwartale roku kalendarzowego.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise jest obecnie dostępny w 52 krajach. Partnerzy mają możliwość sprzedawania go poprzez program HPE GreenLake for Partners.

[1] Hewlett Packard Enterprise informuje o dalszym szybkim rozwoju swej strategii edge-to-cloud prezentując perspektywy na rok finansowy 2023 podczas HPE Securities Analyst Meeting 2022 [komunikat prasowy, 19 października 2022]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: