IEM Katowice 2023 – największe wydarzenie esportowe roku

IEM Katowice 2023 – największe wydarzenie esportowe roku

Esportowe Mistrzostwa Świata powracają do stolicy górnego śląska. Już w lutym, katowicki Spodek po raz kolejny stanie w centrum uwagi, podczas gdy tysiące fanów świata gier wideo, technologii i esportu zawitają na 11. edycję wydarzenia Intel Extreme Masters Katowice. 

Na kibiców i uczestników czekają zawody z udziałem najlepszych graczy z całego świata, rozgrywane w turniejach o łącznej puli 1 500 000 dolarów. Ponadto, po 2 latach nieobecności, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego powróci IEM Expo, jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów gier i nowych technologii w kraju.

W weekend  10-12 Katowice ponownie staną się europejską stolicą esportu. To jedyna okazja, aby doświadczyć wydarzenia o takim rozmachu! To bowiem w Polsce organizowane są jedne z najważniejszych rozgrywek rangi mistrzowskiej na świecie. Intel® Extreme Masters Katowice to turniej o globalnej skali, który każdego roku przyciąga do Katowic tysiące kibiców z całego świata, oferując im niezrównane esportowe emocje na miejscu oraz najwyższej jakości transmisję porównywalną do tradycyjnej telewizji dla fanów online.

Materiał z zapowiedzią wydarzenia:

Intel® Extreme Masters Katowice zagości w Spodku po raz 11. Do Polski zawitają jedni z najlepszych zawodników z całego świata. Topowe drużyny Counter-Strike: Global Offensive oraz najwybitniejsi gracze StarCraft II spotkają się, by zawalczyć o nagrodę pieniężną oraz tytuł Mistrza Świata.

Test Xblitz Tango 4K – montaż i demontaż w sekundę

Polskich kibiców do Spodka przyciąga również chęć kibicowania rodakom – w turnieju biorą udział zarówno zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski jak i rodzimi gracze, grający dla najlepszych, światowych organizacji esportowych.

IEM Katowice 2023

11. edycja zdecydowanie będzie wyjątkową – po raz pierwszy od wybuchu pandemii powróci strefa IEM Expo .To aż 8000m2 wypełnionych aktywnościami, nowinkami technologicznymi i gamingowymi, rywalizacją i licznymi, innymi atrakcjami zapewnionymi przez partnerów wydarzenia. Po raz pierwszy w historii IEM Expo będzie również gospodarzem rozgrywek ESL Impact, cyklu kobiecych turniejów esportowych w CS:GO, stworzonego w ramach inicjatywy #GGForAll. Najlepsze żeńskie drużyny z całego świata spotkają się w Katowicach, aby zawalczyć o tytuł mistrzyń i nagrodę pieniężną na oczach fanów. 

Na miejscu będą organizowane sesje prasowe z graczami drużyn zakwalifikowanych do fazy play-off oraz możliwość rozmowy z talentami i reprezentantami firmy EFG.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl