Canon na ISE 2023 – zautomatyzowane rozwiązania PTZ

Canon na ISE 2023 – zautomatyzowane rozwiązania PTZ

Canon Europe w 2023 roku znów weźmie udział w ISE – największych na świecie targach sektora technologii audiowizualnych. Zaprezentuje łatwą integrację swoich produktów, które otworzą nowe możliwości m.in. dla branży edukacyjnej czy korporacji. Odwiedzający będą mogli osobiście przekonać się o korzyściach płynących z rozwiązań obrazowania Canon, w tym zautomatyzowanej rejestracji konferencji i wykładów oraz wirtualnych możliwości VR dla edukacji immersyjnej. W różnych strefach stoiska będzie można wypróbować produkty z bogatej oferty kamer PTZ, kamer serii X, aparatów systemowych EOS R, jak również obiektywów i oprogramowania.
– Branża audiowizualna stale się rozwija, a nasze produkty i rozwiązania odzwierciedlają te zmiany. Skupiamy się na tym, w jaki sposób zestawy do produkcji treści zdalnych oraz na żywo – w szczególności rozwiązania PTZ – mogą przesunąć granice obrazowania, umożliwiając różnym branżom osiągnięcie zwiększonego zaangażowania potencjalnych odbiorców. Nie możemy doczekać się ponownego spotkania z klientami, którym zaprezentujemy nasze osiągnięcia z ostatniego roku – powiedział Matthew Koshy, specjalista ds. marketingu produktu w Europie w Canon Europe.
Zautomatyzowane rozwiązania PTZ
Na targach ISE 2023 Canon zademonstruje sposób integracji kamer PTZ, który otwiera drogę do szeregu nowych zastosowań w szkolnictwie wyższym i środowiskach korporacyjnych.
Canon w strefie zautomatyzowanej nauki pokaże, jak kamery PTZ wyposażone w oprogramowanie do automatycznego śledzenia, potrafią nagrywać i przesyłać strumieniowo wykłady uniwersyteckie bez udziału operatora, aby w łatwy sposób rejestrować interesujące treści. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie uczelni, które chcą utrzymać ekonomiczną hybrydową przestrzeń edukacyjną przy ograniczonych zasobach.
W reakcji na niedawny wzrost popularności wideokonferencji w korporacjach, Canon zaprezentuje również współpracę kamer PTZ z mikrofonami sufitowymi Sennheiser, które zapewniają płynny przebieg i autonomiczny charakter spotkań.
Canon ISE 2023
kamera PTZ Canon CR-X300

 

Zestawy wielokamerowe w korporacjach
Canon pokaże też kreatywne rozwiązania, które sprawdzą się przy różnych rodzajach spotkań online, dzięki konfigurowalnym zestawom wielu kamer. W akcji zaprezentowane zostaną różne urządzenia rejestrujące – od wielkoformatowych kamer kinowych po zdalnie sterowane kamery PTZ – przeznaczone do elastycznych konfiguracji, które zaspokajają unikatowe potrzeby użytkowników końcowych. W tej dziedzinie przedstawione zostaną również możliwości wykorzystania aparatów bezlusterkowych Canon do celów biznesowych – na przykładzie najnowocześniejszych produktów, takich jak zaprezentowany niedawno EOS R6 Mark II.
Produkcja XR i strefa VR
Rozwiązania studyjne XR zmieniają zasady tworzenia wysokiej klasy treści, oferując doskonałą jakość i większą wydajność nie tylko filmowcom, ale także na potrzeby działań korporacyjnych i wydarzeń na żywo. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie w różnych branżach, Canon podejmie współpracę z INFiLED, aby zademonstrować sprawne współdziałanie kamer PTZ z wbudowanym protokołem FreeD z wirtualnymi scenami ściany LED w celu osiągnięcia realistycznego efektu.
Odwiedzający będą mogli również zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości zarejestrowanej za pomocą aparatów Canon EOS R5, EOS R5 C i obiektywu RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE. W połączeniu z komputerami PC produkcji Lenovo i zestawami słuchawkowymi dostarczonymi przez Varjo, oferta stanowi nowe podejście do nauczania i szkolenia w branży edukacyjnej i korporacjach, zapewniając lepsze wyniki.
Targi ISE potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 – Gran Via Fira Barcelona (Barcelona, Hiszpania).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl