OPPO INNO DAY 2022 – dziś cztery rozwiązania Smart

INNO DAY 2022 – 14 grudnia br. OPPO zaprezentowało rozwiązania technologiczne wpisujące się w cztery inicjatywy Smart adresujące takie obszary jak zdrowie, edukacja, efektywność i rozrywka – autorski NPU MariSilicon Y, urządzenie do monitorowania zdrowia OHealth H1 oraz nowa generacja inteligentnych okularów OPPO Air Glass!

  • 14 grudnia br. podczas INNO DAY 2022, OPPO zaprezentowało rozwiązania technologiczne wpisujące się w cztery inicjatywy Smart adresujące takie obszary jak zdrowie, edukacja, efektywność i rozrywka.
  • Na wydarzeniu zostały pokazane: urządzenie do monitorowania zdrowia – OHealth H1, samodzielnie opracowany układ do przetwarzania dźwięku – MariSilicon Y Bluetooth audio SoC oraz nowa odsłona inteligentnych okularów – OPPO Air Glass 2.
  • W myśl idei Virtuous Innovation, OPPO będzie chciało zachęcać coraz większą liczbę partnerów do tworzenia nowych rozwiązań technologicznych.
Podczas wydarzenia OPPO INNO DAY, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Empowering a Better Future”, firma pokazała szereg nowości. Wszystkie z nich wpisują się w cztery promowane przez OPPO inicjatywy Smart: rozrywka, efektywność, nauka i zdrowie. 

OPPO INNO DAY 2022 pod hasłem “Empowering a Better Future”

OPPO INNO DAY 2022 pod hasłem “Empowering a Better Future”

Wydarzenie OPPO INNO DAY 2022 odbyło się w mieście Shenzen w Chinach poprzez transmisję online na oficjalnym kanale OPPO na YouTube.
OHealth H1 – urządzenie, które zadba o Twoje zdrowie
W ramach czterech inicjatyw Smart, marka postawiła na rozwój inteligentnej technologii w obszarze zdrowia. Oprócz uruchomienia OPPO Health Lab w 2021 roku, inicjatywy, która ma za zadanie pomagać użytkownikom w budowaniu proaktywnego podejście do życia, w tym roku, OPPO stworzyło submarkę o nazwie OHealth.
Owocem tej inicjatywy jest OHealth H1, produkt monitorujący zdrowie.

Urządzenie monitorujące zdrowie - OHealth H1

Urządzenie monitorujące zdrowie – OHealth H1

Urządzenie od OPPO, które po raz pierwszy zostało pokazane podczas INNO DAY 2022, wyposażone jest w sześć funkcji monitorujących parametry zdrowia. Są to:
1. Saturacja krwi – zamontowane specjalne sensory pozwalają na odczytywanie danych z wrażliwych opuszków palców. Wykrywają one poziom nasycenia krwi tlenem za pomocą metody zwanej fotopletyzmografią (PPG), dzięki czemu urządzenie zapewnia dokładność pomiarów.
2. EKG – wraz ze specjalnym algorytmem, OHealth H1 może wykryć potencjalne zagrożenia dla serca, takie jak: arytmia lub migotanie przedsionków. Urządzenie działa podobnie jak elektrokardiograf w placówkach medycznych.
OHealth H1_4.jpg
3. Odsłuch płuc i serca – OHealth H1 ma zamontowane specjalne czujniki piezoelektryczne, które mają za zadanie działać jak elektroniczny stetoskop. Dzięki temu zapewniona jest wyższa jakość sygnału, a w efekcie urządzenie przechwytuje dokładny i czysty dźwięk.
OHealth H1_6.jpg
4. Pomiar tętna – OPPO nawiązało współpracę z firmą Omron, światowym liderem w produkcji i sprzedaży sprzętu medycznego, aby wprowadzić do OHealth H1 wygodną i dokładną funkcję pomiaru ciśnienia krwi. Po przyłożeniu urządzenia do opuszków palców, dane zostaną wysłane do aplikacji OHealth.
OHealth H1_8.jpg
5. Pomiar temperatury ciała – produkt może zmierzyć temperaturę ciała, wystarczy umieścić go w odległości 3 cm od czoła.
6. Monitoring snu – wystarczy, że położysz urządzenie w odległości 20 cm od poduszki, na której śpisz, a czujnik zarejestruje i zanalizuje chrapanie. OHealth H1 jest w stanie również wykryć ruchy łóżka, na którym śpisz, spowodowane oddychaniem, uderzeniami serca i ruchem ciała podczas snu.
OHealth H1_7.jpg
Dzięki bardzo czułym sensorom oraz specjalnym algorytmom, OHealth H1 pomoże użytkownikom i ich rodzinom lepiej zadbać o zdrowie.
OHealth H1 to bardzo lekkie, ważące zaledwie 95g urządzenie. Nowoczesny wygląd zapewniają owalne kształty. Jego istota tkwi w prostocie i szybkości działania. Urządzenie włącza się automatycznie po wzięciu go do ręki, a podstawowe parametry zdrowotne np. cieśninie, EKG czy saturacja są dostępne w mniej niż 30 sekundy. To wszystko wpływa na precyzję oraz komfort użytkowania.
Urządzenie monitorujące zdrowie – OHealth H1
OHealth H1 to produkt, który ma wyznaczyć kierunek OPPO w stronę inteligentnych rozwiązań dla opieki zdrowotnej – oferować je nie tylko zwykłym użytkownikom, ale również szpitalom i klinikom. Specjalna aplikacja wsparta przez sztuczną inteligencję, pomaga analizować dane na co dzień, a w przyszłości może być odpowiedzią na potrzeby telemedycyny.
MariSilicon Y – autorski procesor do przetwarzania dźwięku
Po zeszłorocznej premierze pierwszego, autorskiego procesora NPU (Neural Processing Unit) do przetwarzania obrazu, MariSilicon X, podczas INNO DAY 2022 przyszedł czas na prezentację drugiego członka rodziny MariSilicon, czyli MariSilicon Y Bluetooth audio SoC (System on a Chip).

Drugi autorski układ OPPO – MariSilicon Y Bluetooth audio SoC

Drugi autorski układ OPPO – MariSilicon Y Bluetooth audio SoC

To jeden z pierwszych układów SoC Bluetooth wykorzystujący najbardziej zaawansowaną technologię N6RF. MariSilicon Y został wyposażony w zupełnie nowy, samodzielnie opracowany przez OPPO pakiet Pro Bluetooth, który zwiększa przepustowość Bluetooth o 50% w porównaniu do SoC Bluetooth o najlepszej specyfikacji na rynku.
MariSilicon Y
Wyposażony w unikalną technologię kodeka URLC [1] i dedykowaną jednostkę NPU o mocy obliczeniowej do 590 miliardów operacji na sekundę (GOPS), po raz pierwszy w historii, dzięki MariSilicon Y można przesyłać 24-bitowy/192kHz ultraczysty, pozbawiony zakłóceń dźwięk przez Bluetooth. Tym samym zapewnia użytkownikom wszelkie korzyści płynące z bezprzewodowej łączności z taką samą jakością dźwięku, jak w przypadku połączenia przewodowego, otwierając przy tym nowe możliwości w zakresie doświadczeń z dźwięku przestrzennego. Urządzenia audio wyposażone w MariSilicon Y będą kompatybilne z prawie wszystkimi powszechnie użytkowanymi urządzeniami audio.

MariSilicon Y

MariSilicon Y

[1] W porównaniu z powszechnie stosowanymi bezstratnymi technologiami kodeków, znacznie wyższy współczynnik kompresji URLC, w połączeniu z szybkością transmisji danych 12 Mb/s, pozwala przesłać prawdziwie bezstratny dźwięk przez Bluetooth. W przeciwieństwie do kodeków, takich jak LDAC, LHDC, AAC i AptX, URLC osiąga wysoki poziom kompresji bez utraty jakości dźwięku.

OPPO Air Glass 2 – nowa odsłona inteligentnych okularów OPPO
Podczas wydarzenia INNO DAY 2022, OPPO zaprezentowało również nowe inteligentne okulary aR (Assisted Reality) – OPPO Air Glass 2.

Nowe, inteligentne okulary – OPPO Air Glass 2

Nowe, inteligentne okulary – OPPO Air Glass 2

Na ważące zaledwie około 38g urządzenie składa się superlekka ramka oraz opracowane przez OPPO pierwsze na świecie soczewki faliste dyfrakcyjne SRG. Soczewki te będą wspierały korekcję wzroku, z możliwością późniejszych modyfikacji, dzięki czemu będą niemal nie do odróżnienia od zwykłych okularów. OPPO Air Glass 2 mogą obsługiwać i wykonywać połączenia telefonicznie oraz tłumaczyć w czasie rzeczywistym. Zapewniają również nawigację opartą na lokalizacji, przekształcą głos na tekst, co jest szczególnie ważne dla osób niedosłyszących oraz będą wyposażone w wiele innych inteligentnych funkcji. Okulary mają być przykładem zupełnie nowych możliwości w interakcji człowiek-maszyna i wpisywać się w ramy czterech inicjatyw Smart od OPPO.
Innowacje OPPO – ku lepszej przyszłości

W obliczu wyzwań, z jakimi obecnie boryka się branża technologiczna, wierzymy, że jedyną szansą na rozwój jest nieustanne wprowadzanie innowacji. Zgodnie z mottem „Inspiration Ahead”, chcemy dostarczać najwyższej jakości produkty, które wpłyną pozytywnie na styl życia naszych klientów. Zależy nam, aby ich każdy dzień był bardziej smart. To wymaga od nas wsparcia ze strony partnerów i poszerzenie ich listy. Ta współpraca ma zaowocować nowymi, inteligentnymi rozwiązaniami w ramach tzw. „Virtuous Innovation”. – Pete Lau, Senior Vice President i Chief Product Officer w OPPO

OPPO, współpracując z globalnymi partnerami, od lat buduje własny ekosystem technologiczny w celu stworzenia otwartej, zintegrowanej społeczności. Do tej pory ponad 300 000 deweloperów i 700 000 twórców dystrybuowało swoje produkty i usługi poprzez Otwarte Platformy OPPO. Producent, dzięki takim inicjatywom jak hackathon OPPOHack 2022, lepiej komunikuje się z deweloperami na całym świecie i zachęca do tworzenia nowych produktów.

OPPOHack 2022

OPPOHack 2022

W maju br. producent uruchomił Akcelerator Innowacji Instytutu Badawczego OPPO, aby wspólnie z profesjonalistami z branży technologicznej oraz przedsiębiorcami szukać kolejnych rozwiązań w dwóch dziedzinach: Szerszej dostępności do technologii (Accessible Technology) oraz Cyfryzacji Monitoringu Zdrowia (Digital Health), czyli tzw. “Virtuous Innovation”. Pod koniec sierpnia br. OPPO pokazało 10 najlepszych projektów wybranych spośród 536 zgłoszeń nadesłanych z 39 krajów i regionów. Każdy z dziesięciu zespołów otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 46 000 dolarów, czyli około 200 000 złotych oraz pakiet wsparcia na rozwój innowacji od OPPO. Więcej na temat tej inicjatywy można przeczytać tutaj.

Akcelerator Innowacji Instytutu Badawczego OPPO

Akcelerator Innowacji Instytutu Badawczego OPPO

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl