Ten Square Games – co czeka graczy w 2023 roku?

Ten Square Games – co czeka graczy w 2023 roku?

Jeden z największych polskich producentów gier, studio Ten Square Games, zaprezentował swoje plany na przyszłość. W trakcie specjalnego wydarzenia, które odbyło się w siedzibie spółki we Wrocławiu, zarząd TSG przypomniał główne założenia strategii biznesowej TSG, tytuły, które firma planuje wydać w 2023 roku oraz poinformował jakie nowości pojawią się w istniejących produkcjach firmy.

Ten Square Games

Uczestnicy mogli również obejrzeć rozgrywkę w nowej grze Undead Clash, w której gracze zmierzą się z hordami zombie, a także poznać portfolio gier studiów Rortos i Gamesture.

Test Creative Pebble Pro – muzyka i gra z oświetleniem RGB

W 2023 roku TSG zamierza opublikować dwie gry, Undead Clash, pierwszoosobową strzelankę o zombie, a także tworzony przez warszawski oddział firmy tytuł z gatunku idle RPG, Fishing Masters. W październiku 2022 r. premierę miała gra lotnicza osadzona w okresie II wojny światowej – Wings of Heroes, od należącego do Ten Square Games włoskiego studia Rortos. W pierwszych tygodniach w tytuł zagrały setki tysięcy graczy, a jego dalszy rozwój będzie najważniejszym zadaniem stojącym przez włoskim studiem w nadchodzącym roku.

Kolejną z gier, zaprezentowanych w trakcie wydarzenia, było Hero Legacy, tworzone przez krakowskie studio Gamesture, którego TSG jest mniejszościowym udziałowcem. Tytuł, którego inspiracją były kultowe marki, jak Heroes of Might & Magic III czy Baldur’s Gate, nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale już teraz dostępna jest strona internetowa, gdzie można zobaczyć m.in. grafiki oraz wprowadzenie do świata gry. Graczy pamiętających wspomniane wcześniej inspiracje, niezwykle ucieszy fakt, że narratorem w polskiej wersji językowej Hero Legacy został aktor Piotr Fronczewski, znany graczom m.in. jako autor narracji we wspomnianym Baldur’s Gate. Zaprezentowano również plany na najbliższą przyszłość TSG.

Uważnie przyglądamy się rynkowi w poszukiwaniu potencjalnych celów akwizycyjnych. Jednak, aby do transakcji doszło musimy mieć pewność, że wnosząc do nowej organizacji unikalne kompetencje Ten Square Games, np. zaawansowaną analitykę, doświadczenie w pozyskiwaniu użytkowników i monetyzacji gier mobilnych, przyspieszymy nie tylko jej rozwój, ale również wzrost wartości Grupy TSG. Działamy ostrożnie, gdyż nie każda z kategorii gier w połączeniu z know-how TSG realizowałaby nasze cele – mówi Maciej Zużałek, CEO Ten Square Games SA.

TSG od dawna zajmuje pozycję lidera w grach związanych z wędkarstwem i polowaniem, a ostatnio dzięki inwestycji w studio RORTOS weszliśmy także w obszar symulatorów lotniczych. Nasze kolejne projekty mogą być rozwinięciem tych kategorii, ale nie muszą się do nich ograniczać – komentuje przyszłość polskiego studia Maciej Zużałek.

W trakcie spotkania zaprezentowany został wspomniany wcześniej tytuł o zombie – Undead Clash. Oprócz porozmawiania z twórcami gry, a także omówienia jego założeń, zaproszeni goście mieli okazję stanąć oko w oko z falami nieumarłych, próbującymi przedrzeć się przez barykady chroniące ich w wirtualnym świecie.

Undead Clash jest już dostępny testowo na wybranych rynkach, a globalna premiera planowana jest w 2023 roku, o ile gra osiągnie wyznaczone dla niej wskaźniki. Ten Square Games nie zapomniało też o zaprezentowaniu nowości dla graczy w swoich największych tytułach, czyli Fishing Clash oraz Hunting Clash, które są stale rozwijane.

W trakcie pokazu polski producent ujawnił, w jaki sposób zamierza pracować nad poprawą efektywności popularnej gry wędkarskiej, która od 2020 roku zanotowała 84 miliony pobrań. Aby zachęcić nowych użytkowników i utrzymać obecnych zespół Fishing Clash skupi się w swoich pracach przede wszystkim na lepszym dostosowaniu wydarzeń i ofert kierowanych do poszczególnych użytkowników, częstszym wprowadzaniu nowych funkcjonalności, poprawie jakości jej odbioru przez graczy, przygotowaniu dla nich jasnych celów do osiągnięcia oraz czytelniejszych informacji o postępie ich realizacji.

Hunting Clash, czyli tytuł pobrany od 2020 roku 41 milionów razy, zyska, na razie czasowo, zupełnie nowy tryb gry, pozwalający oddać wiele strzałów w trakcie jednej rozgrywki. Ponadto zespół produktowy pracuje nad poprawą monetyzacji gry i podniesieniem wskaźnika retencji.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl