29 000 patentów Xiaomi

29 000 patentów Xiaomi na całym świecie

Xiaomi opublikowało białą księgę dotyczącą własności intelektualnej (IP). Publikacja przedstawia osiągnięcia firmy w zakresie rozwoju innowacji i ochrony patentowej

Xiaomi działa w 12 technologicznych obszarach w zakresie badań i rozwoju, jak m.in. technologia 5G, Big Data, cloud computing i sztuczna inteligencja. W tych obszarach Xiaomi ma już niebagatelne osiągnięcia. 30 września 2021 roku firma zajmowała 13. miejsce na świecie pod względem liczby patentów technologii 5G. Z końcem września br. Xiaomi uzyskało łącznie ponad 29 000 patentów w ponad 60 krajach na całym świecie.

Test Xiaomi 12T Pro – czy warto zakupić ten model?

Wang Xiang, partner i prezes Xiaomi Corporation, stwierdził, że Xiaomi koncentruje się na dostarczaniu użytkownikom najlepszych w swojej klasie innowacji technologicznych i poszanowaniu praw dotyczących własności intelektualnej (IP).

W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów, Xiaomi stara się łączyć siły z globalnymi partnerami biznesowymi, aby promować wykorzystanie technologii przy poszanowaniu praw własności intelektualnej.

Technologie Xiaomi napędzają biznes

Po 12 latach realizacji strategii „Smartphone × AIoT”, Xiaomi rozszerzyło swoją obecność na ponad 100 rynków na całym świecie. Działalność firmy obejmuje m.in. smartfony, inteligentne telewizory, inteligentne duże urządzenia domowe typu Smart Home i usługi internetowe. Jej wysiłki badawczo-rozwojowe zostały zademonstrowane w obszarach takich jak system operacyjny smartfonów, smart TV, AI, itp.

Test Xiaomi 12T – wydajność i świetne foto

30 września br. Xiaomi miało zgłoszonych ponad 7700 patentów dotyczących systemu operacyjnego MIUI i funkcjonowania oprogramowania. Firma ma również ponad 700 patentów w zakresie ładowania smartfonów, w tym między innymi w zakresie architektury obwodów i zarządzania bezpieczeństwem.

W tym czasie, Xiaomi miało ponad 1000 patentów z zakresu przetwarzania obrazu. Oprócz podnoszenia komfortu użytkowania smartfonów Xiaomi, firma dąży również do rozszerzenia swojego portfolio patentów 5G. Z końcem września 2021 r. Xiaomi zajmowało 13. miejsce w tym obszarze. Na koniec września br. firma Xiaomi uczestniczyła w sformułowaniu ponad 260 standardów przemysłowych, a jej możliwości technologiczne zostały uznane przez branżę.

Xiaomi stale rozwija funkcje dostępne w swoim systemie operacyjnym MIUI. Na przykład technologie haptyczne, rozpoznawanie dźwięków otoczenia oraz technologia text-to-speech zostały zaprojektowane dla użytkowników z wadami wzroku, słuchu i mowy, umożliwiając większej liczbie osób korzystanie ze smartfonów.

W latach 2014-2019 Xiaomi przyspieszyła swój rozwój na rynkach zagranicznych. Jako punkt wyjścia Xiaomi obrała rynki Indii i Azji Południowo-Wschodniej i stopniowo wkraczała na rynki europejskie i Ameryki Łacińskiej. Prawa własności intelektualnej Xiaomi szybko rosły w tym okresie, a liczba globalnych zgłoszeń patentowych przekroczyła 2000. Od 2015 roku i później średnia roczna liczba globalnych wniosków patentowych wynosiła około 6000.

Poprzez różne działania i środki, takie jak przejęcia, wzajemne licencjonowanie i transfer patentów, Xiaomi zgromadziło liczne prawa patentowe. W 2016 roku Xiaomi i Microsoft rozszerzyły swoje globalne partnerstwo. Xiaomi poczyniło wyjątkowe postępy w globalizacji IP od 2020 roku i odnotowało znaczne osiągnięcia w dziedzinie własności intelektualnej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl