Czy warto wymienić telefon z Androidem na Iphone’a?

Systemy Android i iOS są obecnie dwoma, najpopularniejszymi opcjami na rynku elektronicznym. Telefony z Androidem oraz Iphony mają zarówno swoje wady i zalety, jednak zdecydowanie górują telefony z systemem iOS. Dlaczego warto zmienić Androida na Apple, i jak wykorzystać poradnik przenoszenia danych z Androida na iOS?

Czy warto wymienić telefon z Androidem na Iphone'a?

Intuicyjność systemu w praktyce – Iphone i Android

Telefony z systemem iOS są powszechnie uznawane za jedne z najprostszych w obsłudze. Intuicyjne opcje, przejrzyste menu, a przede wszystkim płynność poruszania się po dostępnych funkcjach i aplikacjach zdecydowanie ułatwia codzienne użytkowanie. Ich praktyczność wynika z prostej logiki działania: wszystkie aplikacje są uruchamiane z ekranu głównego. Dla przykładu, wszystkie ustawienia można znaleźć w jednym menu, nawet jeżeli dokonamy aktualizacji systemu, będzie on dalej funkcjonował na takich samych zasadach, więc bez problemu przyzwyczaimy się do nowych funkcjonalności. W przypadku Androida nie jest to już takie oczywiste, ponieważ w zależności od marki telefonu z tym systemem bywają różne funkcjonalności, układ menu i dostęp np. do ustawień. W przypadku marki Apple wszystkie telefony mają to samo menu. Jeżeli zdecydujemy się na zmianę z androida na system iOS, z pewnością przyda nam się poradnik przenoszenia danych z Androida na iOS –nie jest to niestety prosta procedura, i wymaga pewnych umiejętności i czasu.

Najlepsze aplikacje w zasięgu ręki

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść telefonów z systemem iOS marki Apple jest o wiele większy wybór aplikacji możliwych do zainstalowania na telefon niż w przypadku androida. Apple Store oferuje całą gamę najróżniejszych aplikacji dla swoich użytkowników, od tych typowo rozrywkowych, aż po bardziej funkcjonalne. Porównując te dwa sklepy dla obu systemów bez cienia wątpliwości wygrywa właśnie iOS. Warto też wspomnieć, że najnowsze i najbardziej rozchwytywane aplikacje najczęściej współpracują właśnie z marką Apple, i to w Apple Store pojawiają się one w pierwszej kolejności, dodatkowo nie zawsze trafiają do Google Play, czyli odpowiednika sklepu dla androida. To kolejny argument za tym, by wybrać urządzenie Apple, niżeli te posiadające oprogramowanie androida.

Iphone – wartość rynkowa nie maleje!

Przekonującym dla osób niezdecydowanych może być również fakt, że urządzenia Apple są ciągle popularne, i cieszą się wielkim zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Co za tym idzie, ich cena zwykle nie ulega znacznemu zmniejszeniu, jako że są one bardzo pożądane na rynku. W przypadku niezadowolenia z urządzenia lub chęci wymiany na nowszy model, możemy zatem sprzedać swojego Iphone’a w bardzo dobrej cenie, jeżeli jest on nieuszkodzony i nie ma wizualnie żadnych rys lub śladów użytkowania. Wysoka cena tych urządzeń przekłada się oczywiście na ich jakość, i jest to forma inwestycji – kilka tysięcy złotych za telefon może wydawać się wysoką kwotą, jednak w razie potrzeby można go sprzedać w całkiem dobrej cenie, a na pewno nie będzie brakować chętnych na zakup.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: