Jakie aplikacje mogą być przydatne dla seniorów na telefonie?

Obecnie seniorzy coraz chętniej korzystają z telefonów, nie tylko w celu skontaktowania się z bliskimi, ale również sprawdzenia ważnych informacji. Na co dzień przydatne okazują się aplikacje przeznaczone dla osób starszych, niosące z sobą szereg korzyści. Jakie z nich zasługują na uwagę?

seniorzy

Aplikacje na telefon dla seniorów – dlaczego warto z nich korzystać?

Aplikacje mogą znacznie ułatwić życie osoby starszej, zapewniając szybki dostęp do informacji oraz przypominając o istotnych rzeczach. Zastępują również tradycyjne rozwiązania, które często okazują się zawodne – notatki na karteczkach, kalendarz książkowy, notes z numerami telefonów czy klasyczny budzik. Dzięki wielu aplikacjom senior może znacznie sprawniej i łatwiej funkcjonując, gdyż ma dostęp do rozmaitych funkcji z jednego urządzenia – telefonu.

Obecnie możemy znaleźć szereg aplikacji dedykowanych osobom starszym. Wśród nich dostępne są zarówno te dotyczące zdrowia, jak i codziennego funkcjonowania w społeczeństwie. Które z nich są przydatne dla seniorów?

Przydatne aplikacje dla seniorów

1.     Przypomnienie o lekach

Ta aplikacja powstała z myślą o osobach starszych i jak sama nazwa wskazuje, służy przypominaniu o zażyciu określonej dawki leków. Na początku wprowadza się informacje o przyjmowanych środkach farmakologicznych wraz z godzinami stosowania. Aplikacja punktualnie wyświetla powiadomienie, dzięki któremu senior z pewnością nie zapomni o wzięciu leku. Oprócz tego z jej pomocą można monitorować zapas leków i sprawdzić historię stosowania, a także kontrolować ciśnienie oraz liczbę kroków.

2.     Przypomnienie o wodzie

Seniorzy często zapominają o piciu wody, dlatego ta aplikacja z pewnością okaże się przydatna. Pozwala ona zadbać o zdrowie i odpowiednie nawodnienie poprzez regularne przypomnienia. Ponadto umożliwia kontrolowanie ilości wody, którą osoba starsza wypiła w danym dniu oraz tygodniu.

3.     mObywatel

Ta aplikacja jest szczególnie przydatna dla osób starszych, gdyż umożliwia potwierdzenie swojej tożsamości oraz sprawdzenie dokumentów w każdej sytuacji. Zawiera wirtualny dowód osobisty, który senior może okazywać w aptece, na poczcie czy też w Urzędzie Skarbowym, bez konieczności podawania dodatkowych danych. mObywatel to aplikacja rządowa, dlatego jest w pełni bezpieczna i gwarantuje ochronę danych osobowych.

Powyższe propozycje to jedynie kilka z wielu przydatnych aplikacji, które można pobrać na telefon dla seniora. Warto pamiętać, aby zadbać nie tylko o funkcjonalność smartfonu, ale również o jego wytrzymałość – w tym celu przydatne okażą się pokrowce na telefon, chroniące w razie upadku czy niekorzystnych warunków.

Telefon dla seniora – jaki wybrać?

Do klasycznych telefonów dla seniora należą niewątpliwie urządzenia z klawiaturą. Wiele starszych osób preferuje tego typu modele, ze względu na duże klawisze, wytrzymałą baterię, poręczność i wygodę użytkowania. Taki telefon jest prosty i precyzyjny w obsłudze i posiada jedynie najpotrzebniejsze funkcje, co często jest zaletą w oczach seniorów.

Obok tradycyjnych modeli z klawiaturą, takich jak Nokia 105 czy Maxcom MM426, na rynku dostępne są również smartfony dedykowane seniorom. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla starszych osób, które lubią próbować nowych rzeczy i dobrze się czują z nowoczesnymi technologiami. Smartfony umożliwiają również korzystanie z różnorodnych aplikacji, które z pewnością okażą się przydatne dla seniora.

Pamiętajmy, że chociaż smartfon ma więcej funkcji niż telefon z klawiaturą, nie dla każdej starszej osoby będzie odpowiedni, gdyż niektórzy preferują tradycyjne, sprawdzone produkty, a inni lubią nowości. Warto kierować się przede wszystkim potrzebami i preferencjami seniora, aby wybrać taki model, który będzie dla niego najwygodniejszy i najbardziej komfortowy w obsługiwaniu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: