„Marketplace Europe” – twórcy gier wideo stawiają na Europę

„Marketplace Europe” – twórcy gier wideo stawiają na Europę

W najnowszym odcinku programu „Marketplace Europe”, który zadebiutuje na antenie CNN International w sobotę 17 grudnia o godz. 8:45, prowadzące Anna Stewart i Nina dos Santos odwiedzą najlepsze studia gier na naszym kontynencie, aby sprawdzić, jaki jest ich sposób na dotarcie do nowych grup odbiorców.

Marketplace Europe
CNN Marketplace Europe

Branża gier wideo bije rekordy przychodów, dlatego twórcy szukają możliwości dotarcia do większej niż kiedykolwiek wcześniej liczby użytkowników. Dyrektor studia Sports Interactive Miles Jacobson wyjaśnia, co okazało się kluczem do sukcesu serii gier Football Manager: „Football Manager 23 stał się naszą najpopularniejszą grą i z roku na rok przybywa nam 60 proc. graczy. Częściowo wynika to z faktu, że jednym ze sposobów na rzeczywisty rozwój gier jest subskrypcja”.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Jacobson dodaje, że dzięki temu modelowi biznesowemu można liczyć na pozyskanie wielu nowych i powracających klientów. Jest on stosowany w Microsoft i Apple Arcade. Tego typu aplikacje są obecnie największym źródłem przychodów branży w Europie.

Recenzja Ferguson Ariva T800i HbbTV – STB z treściami multimedialnymi w telewizorze

Redaktor naczelny magazynu „Maximum PC”, Guy Cocker, mówi, że „Europa cieszy się wyjątkową sławą w społeczności twórców gier wideo”. Wśród największych europejskich tytułów znajdują się Far Cry i Assassin’s Creed od francuskiego Ubisoft oraz Saints Row i Tomb Raider od szwedzkiego Embracer Group.

Z natury rzeczy jest to branża, która nieustannie ewoluuje. Jacobson wskazuje na główne zmiany, które zauważył w ciągu ostatnich kilku lat: „Oczekiwania konsumentów są znacznie wyższe, niż były dotychczas. To właśnie przemiany technologiczne sprawiają, że branża nie traci świeżości i cały czas fascynuje. Staramy się przewidywać, co nowego przyniesie nam technologia”.

Wraz z rozszerzającym się zakresem działań i rozrastającymi się bazami gier, zwiększa się również potencjał rozwoju. Jo Twist wyraża nadzieję, że pomoże to gospodarce w trudnych czasach: „Wciąż przesuwamy granice w dziedzinie technologii. Gry są niezwykle popularną i ważną formą rozrywki, a także częścią kultury popularnej. Branża ta będzie w dalszym ciągu się rozwijać, a istotne jest zrozumienie ekonomicznych czy globalnych możliwości i szans rynkowych dla gier”.

Więcej o Marketplace Europe:

https://edition.cnn.com/specials/business/marketplace-europe

 Premiera Marketplace Europe w CNN International w najbliższą sobotę 17 grudnia o godz. 8:45 CET

Program będzie emitowany także w następujących terminach:

  • sobotę 17 grudnia o 22:00 CET
  • niedzielę 18 grudnia o 05:30 i 18: 00 CET
  • poniedziałek 19 grudnia o 04:30 CET
  • niedzielę 25 grudnia o 05:45, 08:45 i 19:15 CET
  • poniedziałek 26 grudnia o 04:45 CET
  • czwartek 29 grudnia at 09:45,15:45 i 21:45 CET

źródło:  CNN Marketplace Europe

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl