Nokian Tyres – opony do samochodów w Europie Środkowej

Nokian Tyres – opony do samochodów w Europie Środkowej

Firma Nokian Tyres rozpoczyna produkcję kontraktową w celu zapewnienia dostępności opon do pojazdów osobowych w Europie Środkowej i podpisuje umowę z firmą Qingdao Sentury Tire

Nokian Tyres Test Center

Nokian Tyres plc oraz Qingdao Sentury Tire Co., Ltd. podpisały umowę produkcji kontraktowej. Zgodnie z tą umową firma Qingdao Sentury Tire rozpoczyna produkcję wybranych opon firmy Nokian Tyres do pojazdów osobowych na rynek środkowoeuropejski. Opony produkowane w zakładzie produkcyjnym partnera zaprojektowała firma Nokian Tyres i sprawdzono je na stanowiskach badawczych Nokian Tyres w celu spełnienia wysokich wymagań firmy w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Opony sprzedawane będą pod marką Nokian Tyres.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Trwa proces prowadzonych przez firmę Nokian Tyres negocjacji w sprawie dodatkowych umów produkcji kontraktowej, a całkowity roczny wolumen z takich umów w latach 2023–2027 szacuje się na 1 do 3 milionów, co pozwoli uzupełnić produkcję we własnych zakładach firmy Nokian Tyres.

Test Xblitz Tango 4K – montaż i demontaż w sekundę

Współpraca między Nokian Tyres a Qingdao Sentury Tire tworzy długoterminowe partnerstwo i zabezpiecza dostępność wysokiej jakości opon firmy na rynku środkowoeuropejskim. Produkcja rozpocznie się w pierwszej połowie roku 2023, zaś pierwsze opony trafią na rynek w drugiej połowie tego roku. Zakład produkcyjny będzie podlegał regularnym kontrolom zgodności z wymogami jakości, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa firmy Nokian Tyres.

Obok produkcji kontraktowej firma Nokian Tyres wzmaga starania w celu zwiększenia własnej produkcji. Jak ogłoszono na początku listopada firm zainwestuje 650 milionów euro w nowy, zeroemisyjny zakład produkcyjny w Rumunii. Produkcja komercyjna w tym zakładzie ma się rozpocząć w roku 2025. Jednocześnie firma nieustannie zwiększa zdolności produkcyjne swych zakładów w Finlandii i USA.

 „Zaczęliśmy budować nowe oblicze firmy Nokian Tyres bez produkcji w Rosji, a produkcja kontraktowa jest istotnym elementem owych planów. Stanowi ona uzupełnienie naszej produkcji we własnym zakresie i pozwala nam szybciej i bardziej elastycznie odpowiadać na zapotrzebowanie. Za pomocą nowego zakładu w Rumunii, zwiększenia mocy produkcyjnych w Finlandii i USA oraz produkcji kontraktowej kładziemy mocny fundament pod przyszły wzrost firmy Nokian Tyres”, mówi Jukka Moisio, Prezes i Dyrektor Generalny Nokian Tyres.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl