Niedrogie prezenty pod choinkę

Niedrogie prezenty pod choinkę

W tym roku na zakup prezentów tuż przed Świętami, Polacy zamierzają przeznaczyć średnio ponad 450 zł, wynika z najnowszych badań. Na zakup pojedynczego prezentu zamierzamy wydać statystycznie 100 zł, choć co trzeci z nas jeszcze nie kupił świątecznego podarku. Wśród najpopularniejszych prezentów na ostatnią chwilę znajdują się m.in. gotówka, bony na zakupy oraz elektronika, cyfrowe gry i muzyka, dostęp do platform TV i streamingowych.

Święta już za kilka dni, ale jak pokazują najnowsze badania Gonet.tv, 34%  z nas jeszcze nie zakupiła prezentów, zatem zajmie się tym tematem na ostatnią chwilę. Jednak to co w tym roku się liczy dla rodaków, to przede wszystkim praktyczne i w miarę niedrogie upominki. Wynika, to przede wszystkim z pogarszających się nastrojów, szalejącej inflacji, wojny za wschodnią granicą oraz nadciągającego kryzysu ekonomicznego.

Recenzja GONET.TV – inteligentna telewizja internetowa – czy warto?

W efekcie, Polacy zaczęli ograniczać wydatki oraz w wielu przypadkach po prostu oszczędzać pieniądze. Niestety, ofiarami tych ostatnich działań będą także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz nasze prezenty. Gonet.tv przeprowadził badania, z których wynika że w tym roku wydamy na ich organizację średnio 1311 zł, a na same prezenty zamierzamy przeznaczyć 462 zł. Prezentu pod choinka spodziewa się tylko 56% respondentów, choć w dalszym ciągu ponad 1/3 z nas jeszcze nie dokonało zakupu świątecznych podarków. Gonet zapytał Polaków, jakie prezenty zamierzają sprawić swoim najbliższym w ostatniej chwili. Poniżej lista topowej dziesiątki:

TOP 10 PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH NA OSTATNIĄ CHWILĘ

  1. Pieniądze 24,1%
  2. Bony na zakupy 17,9%
  3. Elektronika, cyfrowe gry i muzyka, dostęp do platform TV i streamingowych 16,7%
  4. Kosmetyki i perfumy 15,3%
  5. Biżuteria 8,9%
  6. Odzież 6,1%
  7. Obuwie 2,9%
  8. Książki 1,6%
  9. Praktyczne gadżety 1,5%
  10. Wypoczynkowy wyjazd weekendowy lub krótki urlop 1,3%

Na pierwszym miejscu w rankingu TOP 10 prezentów świątecznych na ostatnią chwilę uplasowała się, jakże praktyczna gotówka, którą wybrał blisko co czwarty respondent. Drugie miejsce (17,9%) zajęły również użyteczne bony na zakupy lub inaczej określane jako bony podarunkowe.  O otrzymaniu elektroniki, cyfrowych gier i muzyki, dostępu do platform TV i streamingowych marzy co piąty z nas. Ta kategoria z wynikiem 16,7% wskazań, zajęła trzecie miejsce na podium tegorocznego rankingu. Na czwartym miejscu (15,3%) znalazły się kosmetyki i perfumy, a pierwszą piątkę najpopularniejszych prezentów zamyka biżuteria, którą wybrało 8,9% badanych.

Pomimo świątecznego nastroju, Polacy nie zapominają o galopujących cenach i widmie kryzysu gospodarczego. Nie dziwi zatem fakt, że w tym roku rodacy wybierają przede wszystkim praktyczne i w miarę niedrogie prezenty. Stąd też, w pierwszej trójce najpopularniejszych prezentów na ostatnią chwilę znalazły się m.in. gry i muzyka cyfrowa, a także dostęp do platform streamingowych i TV. Zazwyczaj są to nisko kosztowe prezenty. Dla przykładu dostęp do naszej platformy to koszt 29 zł miesięcznie, a dwutygodniowe testowanie naszego serwisu to tylko 1 zł. – mówi Grzegorz Brzuska, Country Manager Polska w Gonet.tv.

Na naszym serwisie można oglądać 127 programów TV na żywo, na dowolnym urządzeniu, w tym także na smartfonie, tablecie czy komputerze, a także mieć bezpłatny dostęp gdzie i kiedy się chce do biblioteki z 12,7 tysiącami filmów czy ponad 1,9 tysiąca seriali w ciągu roku. Dodatkowo, można w każdym momencie zatrzymać oglądany program TV, nagrać go i odtwarzać do 30 dni wstecz”– dodaje Brzuska z Gonet.tv.

Raport z badania „Świąteczny prezenty Polaków na ostatnią chwilę 2022” zostały przygotowany w oparciu o wyniki badania opinii publicznej, które zostało przeprowadzone techniką CAWI, w dniach 16-18 grudnia 2022 r., na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków liczącej 1126 osób.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: