PKP Intercity – świąteczne podróże

PKP Intercity – świąteczne podróże

Średnio 400 pociągów stałego kursowania, ponad kilkadziesiąt składów wzmocnionych dodatkowymi wagonami oraz informatorzy mobilni udzielający wsparcia pasażerom na największych dworcach. PKP Intercity zachęca podróżnych do wcześniejszego planowania podróży i kupowania biletów z wyprzedzeniem.

świąteczne podróże

Chcąc zapewnić świąteczne podróże w komfortowych warunkach, przewoźnik zaplanował wzmocnienia kilkudziesięcioma dodatkowymi wagonami, które zapewnią więcej miejsc w składach wyruszających między innymi ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych. Na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.

Test Amazfit GTS 4 – rozmowa i zarządzanie zdrowiem

Pasażerowie, którzy planują rodzinne podróże mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej
z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Warto pamiętać, że bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem. Dzięki Taniej z Bliskimi podróże koleją z rodziną lub grupą przyjaciół są tańsze.

Okres Świat Bożego Narodzenia wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami po kraju. Warto wcześniej planować podróż i zakup biletów, nie zostawiając tego na ostatnią chwilę. Jeśli nie możemy kupić biletu wcześniej, warto sprawdzić mniej popularne połączenia. Wyruszając w podróż, wskazane jest, by być na dworcu wcześniej, aby na spokojnie odnaleźć peron, z którego odjeżdża pociąg. Na największych stacjach kolejowych w Polsce dyżurować będą informatorzy mobilni PKP Intercity udzielający informacji na temat rozkładu jazdy, topografii dworca oraz wszelkich innych pomocnych w podróży.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: