Jak wybrać stabilizator do telefonu?

Gimbal do telefonu to stabilizator, dzięki któremu można robić piękne, nierozmazane zdjęcia oraz nagrywać filmy, nawet podczas spacerów. Również i aparaty dla fotografa posiadają stabilizatory, z tą tylko różnicą, że zdecydowanie większe. Jeśli jednak uwielbiamy upamiętniać wszelkie momenty z naszego życia, a nie chcemy dodatkowo zabierać ze sobą aparatu, koniecznie sprawdźmy, jakie zalety ma gimbal do telefonu i jak wybrać najlepszy.

stabilizator do telefonu

Gimbal do telefonu: zalety

Pierwszą i najważniejszą z zalet gimbala do telefonu jest jego waga i poręczność. Jest on bowiem zdecydowanie lżejszy niż inne stabilizatory, ponadto łatwy w zamontowaniu i bardzo wygodny w użytkowaniu. Drugą niebywale wręcz istotną dla fanów fotografii jest fakt, że dzięki gimbalowi nawet telefon, który wykonywał rozmyty zdjęcia w ruchu, zdoła zrobić wyraźne i piękne ujęcia. Dodatkowo warto wspomnieć o stosunkowo niskiej cenie, biorąc pod uwagę to, że inteligentne tryby nagrywania sprawią, iż kijek selfie stick nie będzie nam potrzebny.

Czym kierować się przy zakupie gimbala?

Konstrukcja gimbala powinna być jak najbardziej przystosowana do użytkownika i telefonu. Przykładowo, miłośnik górskich wędrówek z racji chodzenia po stromych terenach, potrzebuje bardziej wytrzymałego modelu. Z kolei osobie, która chce robić zdjęcia tylko w domu lub mieście, wystarczy najprostszy model. Oprócz tego najważniejsza jest wytrzymałość baterii. Warto bowiem wiedzieć, że gimbal też ma pojemność baterii, która po kilku godzinach się rozładuje. Jeżeli więc szukany do telefonu gimbal ma wytrzymywać wiele godzin bez ładowarki, musimy zakupić stabilizator z wbudowaną solidną baterią. Mocowanie telefonu również jest ważne, gdyż niektóre gimbale mają dodatkowe stabilizatory i są cięższe. Zdecydowanie więc, jeżeli wybieramy się piechotą gdzieś na dalszą wycieczkę, taki sprzęt nie będzie wygodny. Najlepiej więc zajrzeć na https://zestawienie.pl/jaki-gimbal-do-telefonu-i-aparatu-jest-najlepszy/ i przekonać się, który model w pełni spełni nasze oczekiwania, tak abyśmy byli usatysfakcjonowani ze zrobionych zdjęć.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Robienie zdjęć to bardzo przyjemny sposób na uwiecznienie wyjątkowych chwil i podzielenie się nimi z bliskimi. Ważne jest więc aby nasze zdjęcia były wyraźne i po prostu jak najpiękniejsze. Często niestety nie jest to możliwe, gdyż okoliczności nie sprzyjają zrobieniu zdjęcia. Jednak magnetyczne mocowanie gimbala, nawet telefony bez wbudowanej stabilizacji obrazu, zdołają zrobić urocze zdjęcia. Ponadto obsługa gimbala jest bardzo prosta, a sam gimbal posiada wiele dodatkowych funkcji. Jest w stanie nagrać profesjonalne ujęcia, np. biegnącą sarenkę z niebywałą dokładnością i realnością. Jak więc widać, stabilizator obrazu, który podoła nawet nagrywaniu w slow motion, to doskonały zakup. Musimy tylko wybrać idealny model.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl