LG na CES 2023: soundbary SC9 i SE6 – domowa rozrywka 2023

LG na CES 2023: soundbary SC9 i SE6 – domowa rozrywka 2023

Na styczniowych targach CES w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentuje linię soundbarów na rok 2023, w tym zupełnie nowe modele SC9 i SE6.

Nowe modele soundbarów oferują szybkie łączenie z telewizorami LG, łatwą obsługę oraz mocniejsze i bardziej autentyczne brzmienie. Po połączeniu soundbar i telewizor LG udostępniają innowacyjne, nowe funkcje, takie jak WOW Orchestra1, która wykorzystuje każdy kanał audio obu produktów, aby stworzyć dźwięk o zwiększonej wysokości, głębi i mocy. Dzięki połączeniu soundbary i telewizory LG 2023 gwarantują wyjątkowe brzmienie przestrzenne: pozwalając słuchaczom cieszyć się ulepszoną jakością Dolby Atmos i IMAX Enhanced na bazie technologii DTS:X.
SC9 i SE6
Oferowane przez firmę wysokiej jakości rozwiązania audio dedykowane domowej rozrywce obejmują również intuicyjny interfejs do pulpitu startowego (Home Dashboard) w telewizorze LG. Umożliwia on użytkownikom łatwe zarządzanie ustawieniami soundbara i współdzielenie trybów dźwięku z telewizorem2. Co więcej, funkcja WOWCAST umożliwia bezprzewodowe połączenie modeli soundbarów 2023 z telewizorami LG, zapewniając wygodę bez użycia kabli oraz porządek w salonie bez utraty jakości dźwięku.
Oprócz rozszerzonego zestawu funkcji i łatwiejszej obsłudze nowe soundbary charakteryzują się wyrafinowanym wzornictwem, które uzupełnia minimalizm najnowszych telewizorów LG i doskonale komponuje się z wieloma wnętrzami. Nowy uchwyt3 pozwala użytkownikom umieścić soundbar bezpośrednio pod telewizorem LG, tworząc wizualnie harmonijny styl.
Uchwyt, który mocuje się do tylnej części kompatybilnego telewizora LG, może służyć do montażu nowych soundbarów na ścianie lub stojaku na odpowiedniej wysokości i w miejscu zapewniającym użytkownikom najlepsze wrażenia dźwiękowe. Wygodny uchwyt pomaga utrzymać przestrzeń wolną od plątaniny kabli i oszczędza użytkownikom konieczności wierceniem otworów w ścianie.
Soundbary 2023 zapewniają dokładne odwzorowanie dźwięku o zwiększonej czystości. Technologia Triple Sound firmy LG, która obejmuje pierwszy na świecie głośnik Triple Up-Firing gwarantuje lepsze brzmienie kina domowego. Tegoroczną nowością jest technologia Triple Level Spatial Sound, która wykorzystuje analizę kanałów audio wykonywaną przez silnik 3D oparty na HRTF, aby dodać wirtualną warstwę środkową. W efekcie powstaje niesamowicie realistyczny dźwięk przestrzenny, który stawia słuchaczy w centrum akcji.
Użytkownicy odczują także różnicę, jaką tworzy LG Triple Sound Optimizer – funkcja, która w inteligentny sposób zwiększa wydajność nowych soundbarów. Będą także mogli cieszyć się ulepszonym dźwiękiem dzięki funkcji Smart Up-mixer, która przekształca dwukanałowy dźwięk w wielokanałowe przestrzenne brzmienie.
Dostosowująca dźwięk do danej przestrzeni, udoskonalona funkcja AI Room Calibration firmy LG analizuje warunki panujące w pomieszczeniu, a następnie wykorzystuje te informacje do ustawień soundbarów, aby zapewnić większą precyzję w zakresie niskich częstotliwości. Rozdziela również częstotliwości przedniego kanału, aby poprawić ogólny balans, wyrazistość wokali i dialogów filmowych oraz dokładność ścieżki dźwiękowej.
Co więcej, nowe modele wyposażone są w zaawansowaną funkcję AI Sound Pro firmy LG. Zapewnia ona dźwięk najwyższej jakości dla każdego rodzaju treści, niezależnie od tego, czy są to filmy, wydarzenia sportowe, gry czy muzyka: AI Sound Pro analizuje sygnał audio i automatycznie stosuje najbardziej odpowiednie ustawienia.
Nowe soundbary LG są kompatybilne z szeroką gamą usług, urządzeń i opcji połączeń, dzięki czemu zaspokajają zróżnicowane potrzeby współczesnych konsumentów. Podczas słuchania ulubionych artystów i utworów w muzycznych serwisach streamingowych, takich jak Tidal Connect z dźwiękiem Hi-Fi, użytkownicy mogą cieszyć się odtwarzaniem wysokiej i bezstratnej jakości dźwięku.
Najnowsze soundbary LG obsługują technologię VRR, która redukuje rozrywanie obrazu, oraz ALLM, która eliminuje opóźnienia, a także umożliwia przesyłanie sygnału 4K/120 Hz. Zapewnia to doskonałą jakość dźwięku dla wszystkich, którzy chcą wynieść swoje wrażenia podczas grania na konsolach na wyższy poziom.
Jeden z nowych soundbarów, model SE6, który LG zaprezentuje na targach CES 2023, ma kompaktowe wymiary, odpowiednie do mniejszych przestrzeni, oraz eleganckie, nowoczesne wzornictwo, pasujące do praktycznie każdego stylu wnętrza. Mimo że jest to najmniejszy z soundbarów LG, ten elegancki model ma aż cztery pasywne radiatory, które zapewniają doskonałe brzmienie z mocnym basem. SE6 obsługuje również Dolby Atmos, tworząc kinowy dźwięk, dzięki któremu można poczuć się jak w centrum filmowej akcji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: