CES 2023 – elektroniczne tłumacze z Polski w Las Vegas

CES 2023 – elektroniczne tłumacze z Polski w Las Vegas

Najnowszy model elektronicznego tłumacza od krakowskiego producenta Vasco Electronics zadebiutuje w Las Vegas na największych na świecie targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show (CES) 2023. Vasco Translator V4 miał premierę sprzedażową w lipcu br. a w styczniu zaprezentuje się międzynarodowej publiczności w USA.

Test Vasco Translator V4 – swobodnie rozmawiać i czuć się zagranicą jak u siebie

Największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii organizowane są od 1967 roku w Las Vegas, w stanie Nevada. To miejsce prezentacji prototypów i nowości technologicznych oraz premier urządzeń czołowych producentów sprzętu elektronicznego. Targi co roku gromadzą kilkaset tysięcy wystawców i uczestników z całego świata. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 2400 wystawców ze 166 krajów.

Już po raz 4 będziemy prezentować nasze urządzenia na CES. Nasza obecność ma na celu wzmocnienie
naszej pozycji na rynku amerykańskim i w agendzie biznesowej, a także śledzenie najnowszych trendów i
zainteresowań wśród publiczności – mówi Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics. – W USA zaprezentujemy
nasz najnowszy, wielokrotnie nagradzany tłumacz głosowy Vasco Translator V4.

Produkt krakowskiej firmy jako jedyny na rynku tłumaczy elektronicznych posiada 5-calowy ekran dotykowy i klawiaturę cyfrową, co umożliwia wprowadzenie tekstu zarówno głosowo jak ręcznie. Tłumacz foto zastosowany w V4 pozwala na przekład z gazet, tablic i wszelkiego rodzaju druków – wystarczy zdjęcie aby w ciągu kilku sekund użytkownik przeczytał je w swoim ojczystym języku. Funkcja ta obsługuje aż 108 języków.

Jednak urządzenie Vasco to przede wszystkim symultaniczny tłumacz mowy, przydatny w sytuacji kiedy nie znamy języka lub nie zna go nasz rozmówca. Dzięki niemu można rozmawiać w 76 językach. Pomoże szybko porozumieć się w taksówce, hotelu, podczas spotkań towarzyskich i biznesowych, a także
w nagłych, nietypowych sytuacjach.

Cechą wyróżniającą wszystkie translatory Vasco jest to, że jako jedyne na świecie oferują nielimitowany, darmowy internet, działający bez ograniczeń czasowych w niemal 200 krajach na świecie, a ich użycie nie wymaga dostępu do Wi-Fi. Ta funkcjonalność jest szczególnie cenna poza krajami Unii Europejskiej, gdzie korzystanie z transmisji danych na urlopie lub w podróży służbowej jest kosztowne.

Nasze produkty, oprócz cech użytkowych, cechują się dbałością o walory estetyczne. Zarówno modele
M3, jak i V4 zostały docenione w prestiżowych konkursach – Red Dot Award, Good Design Award oraz New
York Product Design Awards – podkreśla szef Vasco Electronics.

Obsługa Vasco Translator V4 jest łatwa i intuicyjna. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji, kupować karty SIM, czy konfigurować sieci Wi-Fi aby urządzenie działało. Urządzenie korzysta z 10 silników tłumaczeniowych, a algorytm stworzony przez zespół rozwoju Vasco Electronics łączy je w najlepsze pary językowe. Posługując się np. francuskim w Kanadzie czy hiszpańskim w Ameryce Południowej albo angielskim w Stanach Zjednoczonych użytkownicy mają zapewnione możliwie najlepsze tłumaczenie z uwzględnieniem miejscowej wymowy.

Jakość tłumaczenia urządzeń Vasco jest kontrolowana przez zespół ekspertów, w tym native speakerów, którzy biorą pod uwagę frazy, idiomy i zwroty potoczne, a także uwzględniają aspekty kulturowe języka.

Ich praca ma służyć przekazaniu wszelkich subtelności i niuansów określonej odmiany z odpowiednią wymową, charakterystyczną dla danego kraju. Targi CES 2023 odbędą się w dniach 5- 8 stycznia 2023.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: