GodFather atakuje Androida

Trojan bankowy na Androida znany jako GodFather jest wykorzystywany do atakowania użytkowników ponad 400 aplikacji bankowych i kryptowalutowych w 16 krajach.

GodFather

Skala zagrożeń obejmuje 215 banków, 94 dostawców portfeli kryptograficznych i 110 platform wymiany kryptowalut. Szkodliwe oprogramowanie próbuje między innymi ukraść dane uwierzytelniające użytkownika, generując fałszywe strony, które są wyświetlane na docelowych aplikacjach.

Więcej informacji.

  • Zespół CSIRT NASK odnotował nową kampanię fałszywych wiadomości SMS, w której przestępcy podszywają się pod rządowy serwis portal.gov.pl.
  • Tym razem treść wiadomości nie zawiera groźby, a zachętą do działania jest pozytywna informacja o otrzymaniu dopłaty.
  • Odsyłacz zawarty w wiadomości SMS prowadzi do fałszywej bramki płatności bankowych, która rzekomo posłużyć ma do odbioru przyznanych środków finansowych. W rzeczywistości strona wyłudza dane dostępowe użytkownika, które mogą być następnie wykorzystane do kradzieży środków przechowywanych na jego koncie bankowym.

Przypominamy – szystkie podejrzane wiadomości e-mail mogą być zgłaszane za pomocą formularza na stronie https://incydent.cert.pl

Natomiast wiadomości SMS można przekazać na specjalny numer 799 448 084.

Aktualizacje czołowych dostawców oprogramowania:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: