Nexera kupiła 20 000 infrastrukturę światłowodową Citynet

Nexera kupiła 20 000 infrastrukturę światłowodową Citynet

Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Operator zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Citynet, działającej w województwie łódzkim. Sieć obejmuje 20 000 gospodarstw domowych w powiatach brzezińskim i łódzkim. To dotychczas największa transakcja zawarta przez hurtowego operatora światłowodu.

Umowę podpisano 20 grudnia ubiegłego roku i jest to już szósty zakup sieci przez hurtowego operatora. Dzięki tej transakcji Nexera nie tylko powiększyła zasięg sieci światłowodowej, ale także zyskała solidnego partnera w regionie. Citynet zbudował silną markę wśród mieszkańców Brzezin
i okolic. Jest to największa jak dotąd transakcja zakupu infrastruktury światłowodowej zawarta przez Nexerę. Przedmiotu transakcji nie stanowiła należąca również do Citynetu sieć w powiecie zgierskim, wybudowana przy wsparciu środków unijnych i będąca w okresie trwałości projektu.

Recenzja iiyama ProLite 34″ – ciężko się z nim rozstać po testach

W najbliższym czasie Nexera wspólnie z Citynet zajmie się integracją pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. W okresie integracji Citynet nadal będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne mieszkańcom. Będzie też odpowiadał za utrzymanie oraz rozbudowę sieci dla Nexery. Transakcja wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez Nexerę strategię zakupów, jednocześnie w znacznym stopniu powiększając zasięg operatora w Regionie Łódzkim.

Podpisane przez Partnerów umowy, oprócz zakupu sieci i współpracy w zakresie jej dalszego utrzymywania, objęły również zobowiązania dotyczące dalszego rozwoju sieci światłowodowych. W ich ramach Citynet rozbuduje sieć Nexery o kolejne 10 000 gospodarstw domowych.

Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku obustronnie korzystnej umowy w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe w Regionie Łódzkim. Wybierając kontrahentów stawiamy na sprawdzone, rozpoznawalne lokalnie podmioty. Citynet stał się nie tylko naszym największym partnerem w Regionie Łódzkim, ale również długofalowym partnerem biznesowym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od pięciu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco i Fan-Tex), działających na terenie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Łączny zasięg nabytych przez hurtownika sieci obejmuje 61 100 HP.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: